Založ si blog

Obyčajný rasizmus českého prezidenta P.Pavla-čo na to Čaputová ?

Jeden prezident jedného susedného štátu sa vraj v týchto dňoch blysol vyhlásením, že by Rusi, čo žijú na Západe mali byť internovaní ako boli v USA v koncentračných táboroch cez 2.sv.vojnu internovaní etnickí Japonci. Prípadne že by mali byť pod drobnohľadom mocenských zložiek, tajnej služby a polície. Dačo hrozné, dačo príšerné, čo i len na počutie.

Na Západe v súčasnosti žijú milióny Rusov. Internačné /synonymne koncentračné/ tábory by teda museli mať gigantické rozmery. Mali by presahovať kapacitu všetkých koncentračných táborov, čo počas 2.sv.vojny zriadilo v Európe fašistické Nemecko. Tajná služba a polícia, ktorá by mala Rusov na Západe sledovať, by sama musela byť posilnená o státisíce tajných policajtov. Strašné.

Nikdy som si nemyslel, že sa po 1945 v Európe objaví človek, -dokonca najvyšší politik blízkeho štátu, ktorý navrhne policajné sledovanie ľudí IBA NA ETNICKOM, IBA NA RASOVOM ZÁKLADE. Nikdy som si nemyslel, že sa počas života dožijem situácie, ktorá patrí medzi najtemnejšie kapitoly života v minulom storočí. Nikdy som si nemyslel, že sa dožijem úvah o budovaní internačných resp. koncentračných táborov pre ľudí IBA NA ETNICKOM, IBA na RASOVOM ZÁKLADE. Odporné.

Onen prezident žiada policajný dohľad a internáciu pre všetkých etnických Rusov na Západe. Zdá sa mu, že jeho požiadavka je oprávnená-veď ide o príslušníkov národa, ktorý vedie agresívnu vojnu na Ukrajine. Pre všetkých ľudí s ruskou národnosťou, -hoci na Ukrajine nebojuje ruský národ. Vojenskú operáciu tam nevyhlásil ruský národ ale ruský štát resp. režim, ktorý tam vládne. Ak to prezident nevie, je to šokujúce.

Vyjadrenie onoho prezidenta vzbudilo v Európe prvé rozhorčené reakcie. Zaujímavé, že najsilnejšie v Portugalsku. Čudné, že na prezidentovo vyjadrenie nereagovali predstavitelia židovských a rómskych organizácií. Veď by sa prezidentove hrozby mohli onedlho dotknúť aj Židov a Rómov. Veď štát Židov, ako Izrael definujú izraelskí vládni politici t.č. tiež vedie agresívnu vojnu – proti arabským Palestíncom. To by podľa prezidentovej logiky oprávňovalo kvôli izraelskej agresii policajne sledovať a internovať v koncentrákoch typu Sereď či Z.Kostoľany každého príslušníka „agresívneho“ židovského národa.

A podobne, – ak sa príslušníci rómskeho etnika na dennej báze dopúšťajú agresívneho správania voči ostatným občanom SR, mali by byť podľa logiky onoho prezidenta všetci Rómovia pod dohľadom polície resp. mali by byť všetci internovaní v rómskych koncentračných táboroch. Neuveriteľné. Barbarské.

Vyjadrenia onoho prezidenta poznám iba zo slovenskej tlače. V kútiku duše verím, že boli z ukrajinčiny /v ktorej prvotne vyšli/ zle preložené alebo zle pochopené. Silno dúfam, že toto všetko je iba jeden veľký hoax. Že to nie je pravda. Nechce sa mi veriť, že by si občania nám najbližšieho slovanského národa zvolili na čelo štátu rasistu či fašistu.

Ak by to ale predsa len bola /aspoň čiastočne/ naozaj pravda, -potom si dovolím príslušníkov tohto nám najbližšieho národa vyzvať na zahájenie urýchlenej procedúry prezidentovho impíčmentu. Lebo propagácia rasizmu a fašizmu – aj keď je to momentálne „iba“ proti zlým Rusom, je v susednom štáte, rovnako ako u nás na Slovensku a v celej Európe trestná. A sú za ňu celkom tvrdé tresty.

Tak či onak, pevne verím ,že vyjadrenie onoho prezidenta nebolo v originále také, ako to ukrajinské médium a po ňom aj naše médiá publikovali. Modlím sa, aby to bol hoax. Lebo ak nie a ak sa to onomu prezidentovi-generálovi prepečie, -tak potom zbohom demokracia, zbohom aj tá najelementárnejšia ľudskosť. Potom zbohom humanita.

Piaty pokus o likvidáciu Fica a spol.

17.07.2024

Geopolitické centrum spravujúce momentálne aj priestor SR sa v pomerne krátkom čase znovu pokúša zbaviť tŕňa v päte, – zbaviť sa vlády R.Fica a spol. Domáci „slovenskí“ aktivisti tohto centra idú naplno už dva roky, aby sa zavďačili svojim chlebodarcom. No napriek nemalým zdrojom sa im akosi nedarí. Fico a spol. napriek úsiliu progresívno-liberálnych [...]

Uhlerová uhla od ľavice k progresívcom: koľko odborárov s ňou súhlasí ?

14.07.2024

Predsedníčka KOZ Monika Uhlerová sa pred troma dňami v podkaste Denníka N dala počuť, že ona osobne je progresívna liberálka a nie ako jej predchodcovia na čele odborárov – ľavičiari a sociálni demokrati. Uhlerová tvrdo napadla zámer Smeru SSD postaviť v SR hrádzu progresivizmu. Byť proti progresivizmu je podľa Uhlerovej byť proti pokroku a sociálnej rovnosti. Byť za [...]

Opozícia spustila starú ošúchanú platňu o trestnom zákone

11.07.2024

Podľa Šimečkovcov a Grohlingovcov sú vládne strany Smer, Hlas a SNS babráci, lebo už po neviemkoľký raz musia prerábať trestný zákon /ďalej TZ/. Áno, pôvodný návrh novely TZ bol v NRSR predkladateľom upravovaný, lebo sa koalícia rozhodla vyhnúť sa konfrontácie s EK pri otázke právneho štátu. Potom bol pôvodný návrh upravený ešte raz, aby sa zastavila hystéria vo [...]

paríž

Do terasy parížskej kaviarne vrazilo auto: Jedna obeť a štyria ľudia v kritickom stave

17.07.2024 22:41

Vodič ušiel, spolujazdec mal pozitívny test na alkohol a drogy, uviedol zdroj z prostredia polície.

New York

Nad New Yorkom za bieleho dňa preletel meteor, potvrdila NASA

17.07.2024 21:58

Ohnivá guľa letela rýchlosťou asi 66 000 kilometrov za hodinu a klesala pod pomerne strmým uhlom.

rokovanie vlády, Robert Fico,

Fico: Zahraničná politika na štyri svetové strany je v prospech občanov. Plánuje cestu do Číny, vyjadril sa aj k Orbánovým cestám

17.07.2024 21:29, aktualizované: 21:30

Sedemnásteho júla 1992 som bol 27-ročným elévom v Slovenskej národnej rade, povedal predseda vlády.

slnečné jazerá, senec

Život mali pred sebou. Na Slnečných jazerách sa utopili dvaja mladíci

17.07.2024 21:13

Mladíci skočili do jazera z vodného bicykla a už sa nevynorili.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 450
Celková čítanosť: 2102535x
Priemerná čítanosť článkov: 4672x

Autor blogu

Kategórie