Založ si blog

Obyčajný rasizmus českého prezidenta P.Pavla-čo na to Čaputová ?

Jeden prezident jedného susedného štátu sa vraj v týchto dňoch blysol vyhlásením, že by Rusi, čo žijú na Západe mali byť internovaní ako boli v USA v koncentračných táboroch cez 2.sv.vojnu internovaní etnickí Japonci. Prípadne že by mali byť pod drobnohľadom mocenských zložiek, tajnej služby a polície. Dačo hrozné, dačo príšerné, čo i len na počutie.

Na Západe v súčasnosti žijú milióny Rusov. Internačné /synonymne koncentračné/ tábory by teda museli mať gigantické rozmery. Mali by presahovať kapacitu všetkých koncentračných táborov, čo počas 2.sv.vojny zriadilo v Európe fašistické Nemecko. Tajná služba a polícia, ktorá by mala Rusov na Západe sledovať, by sama musela byť posilnená o státisíce tajných policajtov. Strašné.

Nikdy som si nemyslel, že sa po 1945 v Európe objaví človek, -dokonca najvyšší politik blízkeho štátu, ktorý navrhne policajné sledovanie ľudí IBA NA ETNICKOM, IBA NA RASOVOM ZÁKLADE. Nikdy som si nemyslel, že sa počas života dožijem situácie, ktorá patrí medzi najtemnejšie kapitoly života v minulom storočí. Nikdy som si nemyslel, že sa dožijem úvah o budovaní internačných resp. koncentračných táborov pre ľudí IBA NA ETNICKOM, IBA na RASOVOM ZÁKLADE. Odporné.

Onen prezident žiada policajný dohľad a internáciu pre všetkých etnických Rusov na Západe. Zdá sa mu, že jeho požiadavka je oprávnená-veď ide o príslušníkov národa, ktorý vedie agresívnu vojnu na Ukrajine. Pre všetkých ľudí s ruskou národnosťou, -hoci na Ukrajine nebojuje ruský národ. Vojenskú operáciu tam nevyhlásil ruský národ ale ruský štát resp. režim, ktorý tam vládne. Ak to prezident nevie, je to šokujúce.

Vyjadrenie onoho prezidenta vzbudilo v Európe prvé rozhorčené reakcie. Zaujímavé, že najsilnejšie v Portugalsku. Čudné, že na prezidentovo vyjadrenie nereagovali predstavitelia židovských a rómskych organizácií. Veď by sa prezidentove hrozby mohli onedlho dotknúť aj Židov a Rómov. Veď štát Židov, ako Izrael definujú izraelskí vládni politici t.č. tiež vedie agresívnu vojnu – proti arabským Palestíncom. To by podľa prezidentovej logiky oprávňovalo kvôli izraelskej agresii policajne sledovať a internovať v koncentrákoch typu Sereď či Z.Kostoľany každého príslušníka „agresívneho“ židovského národa.

A podobne, – ak sa príslušníci rómskeho etnika na dennej báze dopúšťajú agresívneho správania voči ostatným občanom SR, mali by byť podľa logiky onoho prezidenta všetci Rómovia pod dohľadom polície resp. mali by byť všetci internovaní v rómskych koncentračných táboroch. Neuveriteľné. Barbarské.

Vyjadrenia onoho prezidenta poznám iba zo slovenskej tlače. V kútiku duše verím, že boli z ukrajinčiny /v ktorej prvotne vyšli/ zle preložené alebo zle pochopené. Silno dúfam, že toto všetko je iba jeden veľký hoax. Že to nie je pravda. Nechce sa mi veriť, že by si občania nám najbližšieho slovanského národa zvolili na čelo štátu rasistu či fašistu.

Ak by to ale predsa len bola /aspoň čiastočne/ naozaj pravda, -potom si dovolím príslušníkov tohto nám najbližšieho národa vyzvať na zahájenie urýchlenej procedúry prezidentovho impíčmentu. Lebo propagácia rasizmu a fašizmu – aj keď je to momentálne „iba“ proti zlým Rusom, je v susednom štáte, rovnako ako u nás na Slovensku a v celej Európe trestná. A sú za ňu celkom tvrdé tresty.

Tak či onak, pevne verím ,že vyjadrenie onoho prezidenta nebolo v originále také, ako to ukrajinské médium a po ňom aj naše médiá publikovali. Modlím sa, aby to bol hoax. Lebo ak nie a ak sa to onomu prezidentovi-generálovi prepečie, -tak potom zbohom demokracia, zbohom aj tá najelementárnejšia ľudskosť. Potom zbohom humanita.

Paranoidné mimovládky alebo mediálne príživníctvo ?

01.12.2023

Mimovládky už niekoľko dní vedú barnumskú spolitizovanú reklamnú kampaň vraj na svoju obranu. Niet dňa, aby niekto z opozičných politikov alebo s nimi spriaznených údajne dobročinných mimovládok nevystupoval v médiu a nerozplakával Slovákov srdcervúcimi historkami o deťoch s rakovinou, o imobilných malých pacientoch či v biede žijúcich ženičkách s kŕdľom malých [...]

Kto začína s terorizmom ?

30.11.2023

Včera a dnes sa napriek prímeriu v Gaze odohrali dva -ak chcete teroristické útoky, izraelských ozbrojencov proti Palestínčanom a potom, ak chcete teroristický útok Palestínčanov proti Izraelčanom. Začalo sa to vykrikovaním dvoch palestínskych detí na hliadkujúcich izraelských ozbrojencov v utečeneckom tábore Jannín /Západný breh, územie Palestínskej samosprávy/. [...]

Slováci nie sú antisemiti

27.11.2023

Slováci nie sú antisemiti. Žiadne prepisovanie a falšovanie histórie, žiadne kampane platených poskokov v médiách na tom nič nezmenia. Slováci nemajú radi sionistov, – tak ako nemajú radi ani iných militantných šovinistov- či už sú to šovinisti ukrajinskí, nemeckí, ruskí, maďarskí, poľskí …alebo aj slovenskí. Militantní sionisti často zamieňajú svoju [...]

Zničená dedina Robotyne na Ukrajine

Plány ukrajinskej ofenzívy boli veľkolepé. Pekelná ruská obrana rozmetala stratégiu USA a Kyjeva

05.12.2023 07:00

Plány ukrajinskej protiofenzívy zahŕňali rýchly postup, za 24 hodín o 14 km. Ideálne mali Ukrajinci dosiahnuť za 60 či 90 dní Azovské more. Stratégia stroskotala.

Mount Merapi, sopka

Počet obetí sopky Marapi sa zvýšil na 13, po desiatich horolezcoch ešte pátrajú

05.12.2023 06:39

Počet obetí nedeľňajšieho výbuchu sopky Marapi v indonézskej provincii Západná Sumatra sa zvýšil na 13.

Jeruzalem, streľba, teroristi

Prvý zasiahol proti teroristom pri útoku v Jeruzaleme, zabili ho vlastní. Vojaka, ktorý strieľal, zatkli

05.12.2023 05:30

Ako prvý začal Izraelčan Juval Castleman páliť na útočníkov v Jeruzaleme, ktorí strieľali do ľudí. Sám zahynul po guľke izraelského vojaka, ktorý si ho splietol s teroristom.

Orbán, Fico

Fico nemusí byť ako Orbán, myslí si európsky think-tank. Čaká EÚ veľký boj s Maďarskom o Ukrajinu?

05.12.2023 05:30

Zdá sa, že nová slovenská vláda by mohla byť prirodzeným prokremeľským spojencom Maďarska, ale...

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 1638760x
Priemerná čítanosť článkov: 4981x

Autor blogu

Kategórie