Založ si blog

Ako si utrieť z tváre informačné „pľuvance“

Euroatlantické médiá nás denne opľúvajú „informáciami“. Tak často a tak intenzívne, že si už tieto informačné pľuvance nestíhame z tváre zmývať. Klamstvo za klamstvom, hlúposť za hlúposťou sa valí zo Západu na Slovensko ako kalné vody Dunaja, Vlna za vlnou, vlna za vlnou…Nedajme sa však nim zatopiť. Skúsme si aspoň na troch prípadoch ilustrovať, ako sa tej hnusnej mejnstrímovej informačnej pliagy zbaviť, príp. ako ju aspoň trošičku zmierniť.

Príklad prvý. Hrdinskí vojaci OS Ukrajiny – banderovci, vyzbrojení vysokopresnými zbraňami NATO dnes zasiahli ruskú poľnú nemocnicu. Strecha nemocnice bola jasne vyznačená obrovským červeným krížom, viditeľným nielen z optických zariadení dronov alebo špionážnych družíc USA ale azda aj voľným okom.

Ako a prečo sa tento vojnový zločin /lebo podľa medzinárodného vojnového práva ide o vojnový zločin/ stal, nevedno. Jediné vysvetlenie je, že kyjevskí banderovci symboliku červeného kríža nepoznajú. Jediným krížom, ktorý poznajú – je totiž asi HÁKOVÝ KRÍŽ.

Príklad druhý. Americký minister zahraničia, Mr. Blinken /so Sorosom spojený svojim podunajským pôvodom/ sa včera vo Fínsku zahral na mysliteľa. Podľa neho Putin urobil strategickú chybu, keď Rusko zatiahol do konfliktu s Ukrajinou a krajinami, čo ju podporujú. Konflikt sa totiž stáva vleklý. Potrvá niekoľko rokov, možno desaťročí. – A aj keď sa jeho intenzita zníži, Rusko vraj bude ešte veľmi trpieť.

– Pán Blinken /posudzujúc úroveň Putinovho strategického myslenia/ si na chrbát naložil väčší balík, ako dokáže odniesť. Opak je totiž pravda. Putinovo rozhodnutie zmeniť postupné smrtiace ustupovanie Ruska pred neustále na východ postupujúcim Západom na FÉROVÚ otvorenú hru Ruska a Západu,- bolo z ruského pohľadu strategicky správne. Putin vie, že konflikt na Ukrajine bude bolestivý,. zdĺhavý. No z hľadiska Ruska to bude hra, v ktorej Rusi majú vysokú šancu vyhrať. Buď sa im podarí Ukrajinu a Západ vojensky poraziť a v Kyjeve nainštalovať režim priateľský ku Rusku resp. aspoň režim neutrálny – alebo sa im podarí získať čas a oddialiť vstup Ukrajiny do proti-ruského paktu NATO na čo najdlhší čas.

Dokedy je Ukrajina v ozbrojenom boji s Ruskom, dovtedy formálne nemôže vstúpiť do NATO. Doktrína „obrannej“ organizácie NATO totiž nedovoľuje, aby do NATO prišla krajina, ktoré je vo vojne s inou krajinou. Doktrína by sa dala zmeniť, ale bolo by dosť štátov NATO, čo by to nedovolili.

Záujem Ukrajiny o vstup do NATO bol a dodnes je základnou príčinou zahájenia ruskej „špeciálnej vojenskej operácie“ zameranej na demilitarizáciu a denacifikáciu Ukrajiny. Ak by Rusko vlani vo februári nekonalo, bola by dnes Ukrajina v NATO. A to by znamenalo, že by už na jej území boli legálne základne NATO, vysoko pravdepodobne aj s nukleárnymi zbraňami. S nukleárnymi zbraňami namierenými na Moskvu zo vzdialenosti pár stoviek kilometrov…Toto sa však dnes, vďaka Putinovej stratégii nedeje. Ukrajina je vďaka jeho stratégii mimo NATO a bez jadrových zbraní. A svet nie je v bezprostrednom nebezpečenstve totálnej termonukleárnej vojny.

Príklad tretí. Čínsky veľvyslanec pre urovnanie konfliktu na Ukrajine včera oznámil, že ak má Západ záujem na mierovom riešení tohto konfliktu, mal by prestať vyvážať na Ukrajinu nové a nové útočné zbrane a muníciu. Takýto postoj politikov a médiá na Západe priam rozzúril. – Čo sa vraj má Ukrajina podľa Číny v záujme mieru s Ruskom dobrovoľne vzdať ? Má pred Ruskom kapitulovať ? – Nuž, toto je čudná reakcia. Po prvé preto, že Čína nehovorí nič o tom, aby Ukrajina odzbrojila. Ak chce, môže si sama zabezpečovať zbrane a muníciu a ďalej bojovať. Po druhé, veď je to Kyjev, ktorý hovorí, že s Rusmi bojuje iba on, že sa na boji NATO priamo nezúčastňuje. Ak by ale účasť Západu na konflikte skončila a poviedlo by to k rýchlemu koncu Ukrajiny, potom je to dôkaz, že na Ukrajine nejde o boj Ukrajiny a Ruska ale o boj NATO a Ruska.

Nie, Čína nechce, aby sa Ukrajina vzdala Rusku bez boja. Čína a s ňou všetci racionálne a mierovo mysliaci ľudia chcú iba to, aby sa vyhlásilo okamžité prímerie a aby sa Ukrajina dožadovala svojich cieľov na mierových rokovaniach. Na možno zdĺhavých a komplikovaných diplomatických rokovaniach, ktoré by ale napriek všetkým ťažkostiam neprinášali smrť vojakom i nevinným civilistom. Na rokovaniach, ktorých výsledkom by bolo nastolenie realistického stavu, zohľadňujúceho maximálne možné záujmy pre obidve strany konfliktu – pre Ukrajinu ale aj pre Rusko.

– Na mierových rokovaniach, ktorých výsledkom by bolo nastolenie mieru pre Západ ale aj pre Východ. Pre obe časti tohto opäť dosť rozdeleného sveta.

Prečo je Fico taký silný ?

28.09.2023

Pretože Fico ako jediný zápasil s hrôzovládou Matoviča, Hegera a Čaputovej celé tri a pol roka. Pretože mal zaujímavé a obsažné a áno aj útočné a bojovné tlačovky každý druhý deň. Pretože nebolo mesiaca, aby Smer neorganizoval nejakú demonštráciu či manifestáciu. Pretože jedine Smer dokázal zhromaždiť na uliciach námestiach tisícky nespokojných občanov. [...]

Volíme stabilitu a poriadok- volíme Fica,Pellegriniho, Danka a Uhríka

27.09.2023

Prečo ? Lebo slovenský štát je sociálny štát. Lebo deti na svet na Slovensku prinášajú ženy. Lebo chceme, aby NATO prestalo cez Slovensko lifrovať zbrane banderovcom. Lebo Slováci myslia sociálne a cítia národne. Lebo.lebo.lebo—je na to tisíc dôvodov. Ale vlastne preto, lebo je na to iba jeden jediný dôvod- Lebo sme Slováci, čo nie iba hovoria po slovensky, ale tu na [...]

Dokedy bude H. beztrestne hrešiť proti pravde ?

27.09.2023

Normálni ľudia tu a tam zaklamú, ale v drvivej väčšine iba pri taľafatkách. Máme však v SR jedného klamára, pre ktorého je klamanie verejnosti profesiou. Má príznačné priezvisko-volá sa H. To, čo tento hriešny človek v posledných hodinách pred volebným moratóriom pácha, je neuveriteľný ohňostroj lží. Na rozdiel od iného klamára-Matoviča-ktorý je politikom a u [...]

Daniel Lipšic, Úrad špeciálnej prokuratúry

Exmanželku zabil a rozpustil v kyseline. Lipšic podal obžalobu na Miroslava Vlčeka

28.09.2023 12:54

Andrea, po ktorej zostali dve deti, vypovedala proti svojmu exmanželovi v ekonomických trestných veciach.

zvezda news, viktor sokolov, admirál, Rusko, Čiernomorská flotila

Rusko opäť 'vzkriesilo' admirála, vyjadril sa k Čiernomorskej flotile. Niečo na tom zas nesedí

28.09.2023 12:31

V ruských médiách sa opäť objavili zábery s admirálom Sokolovom, na ktorých vyzerá veľmi živo. Namiesto potvrdenia, že žije, prinášajú zas len pochybnosti.

Taiwan ponorka predstavenie

Americký systém i torpéda. Taiwan má svoju prvú ponorku. Čina hovorí o nezmysle

28.09.2023 12:26

Prvú z ôsmich nových ponoriek zvaných Narwhal predstavila prezidentka Cchaj Jing-wen.

Policajný prezident Štefan Hamran

Útočník z Dúbravky mal čistý register trestov, uviedol Hamran

28.09.2023 12:09, aktualizované: 12:45

Polícia s ním v minulosti riešila iba priestupok v súvislosti s používaním pyrotechniky.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 300
Celková čítanosť: 1441787x
Priemerná čítanosť článkov: 4806x

Autor blogu

Kategórie