Založ si blog

Závany Čaputovej nového odoru sa už šíria po Slovensku

Vláda Čaputovej úradníkov má za sebou iba pár dní fungovania, no aj za takýto krátky čas už stihla po Slovensku rozprášiť prvé závany svojho nového odoru. Odor sa vyznačujú sa extrémnou liberálnosťou, kontinuitou v kriminalizácii opozície a podporou zo strany starých matovičovsko-sulíkovsko-kollárovských štruktúr.

Len námatkovo pár príkladov:

Pri tvorbe rozpočtu na rok 2024 odorovci garantujú, že dajú minimálne 2% rozpočtovaných výdavkov na „obranu“ /rozumej na nákup amerických a západných zbraní/. Zaujímavé. Iba 7 krajín NATO je tak poslušných ako SR. Dokonca ani Nemecko medzi ne nepatrí a predbežne ráta s menej ako 2% vojenských výdavkov.

Hroziaca katastrofa pri využívaní prostriedkov z fondu obnovy v oblasti zdravotníctva sa má zakamuflovať tým, že sa prekotne, aj v rozpore so zákonom, začnú prípravy na budovanie skeletu nemocnice Rázcochy. Priam komicky pôsobí slalom medzi zákonmi a predpismi o verejnom obstarávaní pri budovaní nemocnice v Martine. Patológ, stojaci na čele ministerstva zdravotníctva oznamuje, že napr. sankcie za nedodržanie termínov budú iba symbolické, že stavebné povolenia bude miesto zhotoviteľov de facto vybavovať štát, že sa v Bruseli vybavia dlhšie termíny na tzv. míľniky a pod. Slovom – výstavba martinskej nemocnice bude jedna veľká naháňačka, slalom medzi zákonmi, teda jedna veľká legislatívna fraška.

V boji medzi poctivými príslušníkmi OČTK a čurilovsko-hamranovskou mafiou sa Čaputová a jej Odor jednoznačne postavili za „čurilovcov“. Odor rukami dedka Šimka pripravuje pre Lipšica a spol. darček v podobe výmeny šéfa SIS. Kollár s Pčolinským už stiahli chvosty, takže onedlho sa vec vybaví. Nuž a „ficobijec“ Hamran bude mať pri kriminalizácii opozície ešte voľnejšie ruky ako doposiaľ.

Stará koalícia dnes už plne podporuje Čaputovej „vládnucich“ úradníkov. Dôkazom je odrazenie návrhu Smeru SSD, aby sa preverili informácie o zmiznutí zbraní a munície za takmer 10 mil. eur – a naopak, NRSR odsúhlasila protiofenzívu v podobe návrhu na vyčíslenie zmiznutej munície a zbraní za troch vlád Smeru. Je to absurdná úloha, bez racionality, čisto propagačného protismeráckeho charakteru. To, čo navrhoval Smer, malo regulačnú preventívnu funkciu, to čo v NRSR presadila STÁLE FUNGUJÚCA matovičovsko-sulíkovsko-kollárovská koalícia je iba rekriminácia a predvolebná protificovská propaganda.

V NRSR sa tu a tam ešte stávajú nedopatrenia, ktoré slniečkárom-sorosovcom nevyhovujú. Jedným z takýchto zakopnutí v liberálnej totalite bolo schválenie 3 hodín telovýchovy na našich ZŠ. Našťastie, je tu Čaputová s jej právom veta a je tu aj extrémne liberálny Bútora junior, ktorý sa zákon chystá brzdiť, lebo je vraj „nesystémový“. Áno, zdravšie slovenské deti nie sú z pohľadu sorosovcov príliš „systémové“. Vyučovanie na školách treba asi miesto telocviku využiť na dôležitejšie veci: na výchovu k tolerancii voči LGBTI, na prevenciu hoaxov a ruských dezinformácií, na ďalšie hodiny angličtiny, na počítačové hry a pod. životne dôležité veci pre mladých Slovákov.

Priemyselný rozvoj sa Čaputovej úradníci nebudú snažiť obnoviť injekciami do stavebníctva, ktoré rachlo o vyše 10%, ani urýchlením výstavby diaľnic ale rozširovaním výroby nástrojov na „humanitárne“ vraždenie Rusov – teda zbraní a munície pre Ukrajinu…Čaputovci sa tešia, že vďaka vojnovej výrobe sa SR zatiaľ neocitla v recesii a inflácia klesla z 15,5% na necelých 14% /čo je však stále násobne viac ako v iných štátoch eurozóny/.

Minister zahraničia, obrany a vnútra sa unisono zastrájajú, že rozpútajú razantnú kampaň proti dezinformáciám a ruským hoaxom. Oslobodia vraj Slovákov od tejto pohromy tým, že ešte viac obmedzia slobodný prístup občanov SR k informáciám.

Čaputovej sorosovský odor už cítiť po celom Slovensku. Je taký intenzívny, že sa mu darí prekryť aj niektoré doterajšie vládne tradície. Napríklad tradíciu, podľa ktorej prvá zahraničná návšteva premiéra SR smeruje do ČR. Čaputovej Odor má málo času. Miesto zdvorilostí v Prahe dal prednosť návšteve nemeckého finančného centra vo Frankfurte n.M. a veliteľskej porade u nemeckého kancelára Scholza. Odor pred Germánom zrazí opätky a privezie čerstvé inštrukcie – príkazy na zvýšenie vojnovej výroby a optimalizáciu logistických služieb SR pre potreby NATO.

Čaputovej odor sa šíri Slovenskom. S nástupom jej úradníkov si Slovensko upevňuje pozíciu najservilnejšieho štátu NATO a EU. Slovensko má v potupnej službe cudzím pánom viac ako tisícročné skúsenosti. Slovenské elity majú pri posluhovaní cudzím veľkomožným pánom viac ako tisícročné kolaboranrské zručnosti.

-Čaputová vie, že sa má o čo oprieť. Čaputovej komorník Odor je ako Báthoričkin Ficko. Komorník urobí všetko pre pokoj a potešenie pánov z Bruselu a Washingtonu. Najmä však všetko preto, aby veci bežali tak ako doposiaľ aj po septembrových voľbách. A aby aj po týchto voľbách zostali cudzí páni cudzími pánmi a slovenskí sluhovia naďalej poslušne ťahali káru svojho historického poddanského prekliatia. Až do súdneho dňa.

-Ten sa však /našťastie ?/ už blíži…

Kovačič dnes servíroval ochutnávku predvolebných mediálnych špinavostí

28.05.2023

Dnešná diskusná relácia na Markíze bola vedení morder átorom Kovačičom v typicky policajnom režime. Dvaja vyšetrovatelia /ex-minister Na´d a Kovačič/ sa počas relácie snažili podlým prekrikovaním, skákaním do reči a krížovými výsluchmi zmiasť dr.Kaliňáka, predstaviteľa nimi tak nenávidenej strany Smer SSD. Otázky na Kaliňáka neraz súčasne lietali sprava i [...]

Boris Kollár a spol. – netárajte, neklamte

27.05.2023

Boris Kollár včera zase zaperlil. Vyhlásil, že všetky strany v NRSR – a teda aj hnutie Sme rodina, sú opozičné, lebo Ódorova vláda /na rozdiel od parlamentných strán/ nevzišla z volieb a následne nevzišla z vôle terajšej NRSR. Vznikla z rozhodnutia Čaputovej a je to teda iba jej vláda. -Pekná táranina-úmyselne nepravdivá, – zase iba jedno z množstva klamstiev [...]

O nechápavom moderátorovi, Lipšicovi a Čaputovej

26.05.2023

Prečo boli včera Lipšic a Čaputová v televízii ? Ak chcete vedieť príčinu, kliknite si na môj dnešný článok, ktorý sa tomu podrobnejšie venuje. Včera sa diali veci. Napríklad bola TB Smeru SSD. Tlačová beseda, ktorej zmysel /“ anti-fanúšik“ Smeru/ pán Bielik, ktovie prečo nepochopil. Nechápal a nechápal. Nechápal dokonca ani vtedy, keď mu všetko okolo nej [...]

Joe Biden

Biden a McCarthy sa definitívne dohodli na zvýšení dlhového stropu USA

29.05.2023 06:20

Stalo sa tak výmenou za výrazné zníženie výdavkov, ktorý má odvrátiť platobnú neschopnosť USA.

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Na Ukrajinu opäť padajú rakety, 15. májový útok na Kyjev

29.05.2023 06:10, aktualizované: 06:55

Ďalšia ťažká noc pre Kyjev, uviedol kyjevský starosta Vitalij Kličko. Na hlavné mesto Ukrajiny opäť zaútočili desiatky dronov.

kollár

Sme rodina nepôjde po voľbách s každým: Kollár dáva na koalíciu 3 podmienky

29.05.2023 05:55

Prečo by sme sa mali do volieb spájať? To robiť nebudem, som však ochotný rokovať o skladaní vlády, vyhlásil v rozhovore Boris Kollár.

Ukrajina, voojna

Ruskí partizáni môžu byť pre Ukrajinu aj problém, myslí si expert

29.05.2023 05:45

Prečo zahraniční bojovníci pomáhajú Ukrajine brániť sa proti ruskej invázii?

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 1018916x
Priemerná čítanosť článkov: 4281x

Autor blogu

Kategórie