Založ si blog

Závany Čaputovej nového odoru sa už šíria po Slovensku

Vláda Čaputovej úradníkov má za sebou iba pár dní fungovania, no aj za takýto krátky čas už stihla po Slovensku rozprášiť prvé závany svojho nového odoru. Odor sa vyznačujú sa extrémnou liberálnosťou, kontinuitou v kriminalizácii opozície a podporou zo strany starých matovičovsko-sulíkovsko-kollárovských štruktúr.

Len námatkovo pár príkladov:

Pri tvorbe rozpočtu na rok 2024 odorovci garantujú, že dajú minimálne 2% rozpočtovaných výdavkov na „obranu“ /rozumej na nákup amerických a západných zbraní/. Zaujímavé. Iba 7 krajín NATO je tak poslušných ako SR. Dokonca ani Nemecko medzi ne nepatrí a predbežne ráta s menej ako 2% vojenských výdavkov.

Hroziaca katastrofa pri využívaní prostriedkov z fondu obnovy v oblasti zdravotníctva sa má zakamuflovať tým, že sa prekotne, aj v rozpore so zákonom, začnú prípravy na budovanie skeletu nemocnice Rázcochy. Priam komicky pôsobí slalom medzi zákonmi a predpismi o verejnom obstarávaní pri budovaní nemocnice v Martine. Patológ, stojaci na čele ministerstva zdravotníctva oznamuje, že napr. sankcie za nedodržanie termínov budú iba symbolické, že stavebné povolenia bude miesto zhotoviteľov de facto vybavovať štát, že sa v Bruseli vybavia dlhšie termíny na tzv. míľniky a pod. Slovom – výstavba martinskej nemocnice bude jedna veľká naháňačka, slalom medzi zákonmi, teda jedna veľká legislatívna fraška.

V boji medzi poctivými príslušníkmi OČTK a čurilovsko-hamranovskou mafiou sa Čaputová a jej Odor jednoznačne postavili za „čurilovcov“. Odor rukami dedka Šimka pripravuje pre Lipšica a spol. darček v podobe výmeny šéfa SIS. Kollár s Pčolinským už stiahli chvosty, takže onedlho sa vec vybaví. Nuž a „ficobijec“ Hamran bude mať pri kriminalizácii opozície ešte voľnejšie ruky ako doposiaľ.

Stará koalícia dnes už plne podporuje Čaputovej „vládnucich“ úradníkov. Dôkazom je odrazenie návrhu Smeru SSD, aby sa preverili informácie o zmiznutí zbraní a munície za takmer 10 mil. eur – a naopak, NRSR odsúhlasila protiofenzívu v podobe návrhu na vyčíslenie zmiznutej munície a zbraní za troch vlád Smeru. Je to absurdná úloha, bez racionality, čisto propagačného protismeráckeho charakteru. To, čo navrhoval Smer, malo regulačnú preventívnu funkciu, to čo v NRSR presadila STÁLE FUNGUJÚCA matovičovsko-sulíkovsko-kollárovská koalícia je iba rekriminácia a predvolebná protificovská propaganda.

V NRSR sa tu a tam ešte stávajú nedopatrenia, ktoré slniečkárom-sorosovcom nevyhovujú. Jedným z takýchto zakopnutí v liberálnej totalite bolo schválenie 3 hodín telovýchovy na našich ZŠ. Našťastie, je tu Čaputová s jej právom veta a je tu aj extrémne liberálny Bútora junior, ktorý sa zákon chystá brzdiť, lebo je vraj „nesystémový“. Áno, zdravšie slovenské deti nie sú z pohľadu sorosovcov príliš „systémové“. Vyučovanie na školách treba asi miesto telocviku využiť na dôležitejšie veci: na výchovu k tolerancii voči LGBTI, na prevenciu hoaxov a ruských dezinformácií, na ďalšie hodiny angličtiny, na počítačové hry a pod. životne dôležité veci pre mladých Slovákov.

Priemyselný rozvoj sa Čaputovej úradníci nebudú snažiť obnoviť injekciami do stavebníctva, ktoré rachlo o vyše 10%, ani urýchlením výstavby diaľnic ale rozširovaním výroby nástrojov na „humanitárne“ vraždenie Rusov – teda zbraní a munície pre Ukrajinu…Čaputovci sa tešia, že vďaka vojnovej výrobe sa SR zatiaľ neocitla v recesii a inflácia klesla z 15,5% na necelých 14% /čo je však stále násobne viac ako v iných štátoch eurozóny/.

Minister zahraničia, obrany a vnútra sa unisono zastrájajú, že rozpútajú razantnú kampaň proti dezinformáciám a ruským hoaxom. Oslobodia vraj Slovákov od tejto pohromy tým, že ešte viac obmedzia slobodný prístup občanov SR k informáciám.

Čaputovej sorosovský odor už cítiť po celom Slovensku. Je taký intenzívny, že sa mu darí prekryť aj niektoré doterajšie vládne tradície. Napríklad tradíciu, podľa ktorej prvá zahraničná návšteva premiéra SR smeruje do ČR. Čaputovej Odor má málo času. Miesto zdvorilostí v Prahe dal prednosť návšteve nemeckého finančného centra vo Frankfurte n.M. a veliteľskej porade u nemeckého kancelára Scholza. Odor pred Germánom zrazí opätky a privezie čerstvé inštrukcie – príkazy na zvýšenie vojnovej výroby a optimalizáciu logistických služieb SR pre potreby NATO.

Čaputovej odor sa šíri Slovenskom. S nástupom jej úradníkov si Slovensko upevňuje pozíciu najservilnejšieho štátu NATO a EU. Slovensko má v potupnej službe cudzím pánom viac ako tisícročné skúsenosti. Slovenské elity majú pri posluhovaní cudzím veľkomožným pánom viac ako tisícročné kolaboranrské zručnosti.

-Čaputová vie, že sa má o čo oprieť. Čaputovej komorník Odor je ako Báthoričkin Ficko. Komorník urobí všetko pre pokoj a potešenie pánov z Bruselu a Washingtonu. Najmä však všetko preto, aby veci bežali tak ako doposiaľ aj po septembrových voľbách. A aby aj po týchto voľbách zostali cudzí páni cudzími pánmi a slovenskí sluhovia naďalej poslušne ťahali káru svojho historického poddanského prekliatia. Až do súdneho dňa.

-Ten sa však /našťastie ?/ už blíži…

Ta3: Králova moderátorská vyváženosť „v ťahu“

19.06.2024

Včera ma pán moderátor Král z ta3 veľmi sklamal. Považoval som ho spolu s Bielikom za jednookého kráľa medzi slepými moderátormi Slovenska. No po včerajšku má toto renomé u mňa riadne naštrbené. Včerajší „súboj“ zástupcov SaS /Kolíková, Krupa/ a zástupcov Smeru /Gašpar, Gluck/ neviedol Král férovo. Opozičnej SaS dal okato viac priestoru /62%/, Krupovi a [...]

Policajný štát podľa Kolíkovej

18.06.2024

Oddnes to znovu začína. Znovu budú pochody a demonštrácie opozície proti vláde. Kolíková sa preto znovu dostáva do varu, do svojho obvyklého symptomatického švungu. Dnes na TB strany SaS pani doktorka práv oznámila, že sa momentom prijatia „lex atentát“ stane POLICAJNÝM ŠTÁTOM. Doposiaľ som si myslel, že policajný štát charakterizuje vláda polície, vláda [...]

Nielen nadávky ale aj klamstvá – stand-up humor z dielne Denníka N pokračuje

16.06.2024

Denník N uverejnil správu, že SR ani tretia agentúra – Moody´s nezhoršila rating. Ponechala nám A2, . „no s negatívnym výhľadom“. Normálny človek by si myslel, že nám agentúra rating ponechala ale výhľad zhoršila. Ono je to však inak, – agentúra nám nechala presne taký rating i presne taký výhľad, ako sme mali – teda A2 s negatívnym [...]

voľby, voľba poštou zahraničie, obálky, lístky

Česi žijúci v zahraničí budú môcť vo voľbách hlasovať aj poštou

21.06.2024 16:20

Poslanecká snemovňa Parlamentu ČR v treťom čítaní schválila novelu zákona o korešpondenčnej voľbe.

medveď

Vo viacerých okresoch BBSK odvolali mimoriadnu situáciu pre výskyt medveďa

21.06.2024 15:56

Mimoriadna situácia v niektorých okresoch aj naďalej pretrváva.

Peter Kubina

Policajti Čurilla a Ďurka žiadajú odškodné za väzbu

21.06.2024 14:35

O veci mal súd rozhodovať dnes, podľa medializovaných informácií však pojednávanie odročili na september pre nahlásenú bombu.

cvičenie

Lukašenko provokuje na hraniciach s Poľskom: Bielorusi začali neohlásené cvičenie

21.06.2024 14:34

Cvičenia sa zúčastňujú jednotky operačného velenia, špeciálne sily, raketové vojská, delostrelectvo, letectvo a protivzdušná obrana.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 443
Celková čítanosť: 2067966x
Priemerná čítanosť článkov: 4668x

Autor blogu

Kategórie