Založ si blog

Telocvik je „smŕŕŕť „!

Najväčším triednym nepriateľom našich slniečkárov, sorosovcov a hyperliberálov je najnovšie TELESNÁ VÝCHOVA na slovenských školách. Zavedenie tretej vyučovacej hodiny telesnej výchovy sa medzi liberálmi: politikmi, mimovládkarmi, novinármi stalo takou hrozbou, ako keby na Slovensko vtrhli saranče. Niet dňa, aby sme sa z televízie či rozhlasu nedozvedeli, akú škodu napácha tretia hodina telocviku na našich inak skvelo fungujúcich školách.

Plnoštíhly Bútora junior, z ktorého Čaputová z noci na ráno urobila experta na školstvo vyhlasuje dlhšiemu cvičeniu a športovaniu slovenských žiakov „humanitárne bombardovanie“. Čím? Nuž „argumentmi ako hrom“. Napríklad, že ide o narušenie systému, lebo na školách v SR síce bude povinné viac cvičiť, no nebude kde, lebo nie sú telocvične. Čudné, veď keď na 2 hodiny telocvične boli, prečo pre 3 hodiny nebudú ? Školy vraj budú musieť organizovať hodiny telovýchovy na chodbách, v parkoch, na uliciach…A to hrozí úrazmi. Drahocenný čas, ktorý sa mohol využiť na skvelé vzdelávacie projekty, – napr. na výchovu detí k tolerancii voči LGBTI+ komunitám, sa bezúčelne prechodí na prechádzkach po lese…

Nedostatok telocviční je podľa liberálextrémistických novinárov všeobecný jav. V skutočnosti ale telocvične nie sú iba na 12% škôl. Drvivá väčšina škôl, -až 88% s tým problém nemá. Napriek tomu predkladatelia zákona pre ten malý počet škôl, čo telocvičnu nemajú, schválili výnimku a časový posun. Liberálom to ale nestačí.

Ďalšou argumentačnou bombou je údajný nedostatok kvalifikovaných učiteľov telovýchovy. Čudné, že na 2 hodiny týždenne tí učitelia boli no na 3 hodiny už nie sú…Kedysi boli, no postupne ich nahradili húfy kadejakých učiteľov angličtiny, lektorov anglickej konverzácie, učiteľov square dance a pod.

Najväčšia argumentačná bomba, ktorá dopadla na 3 hodiny telocviku však ale je lamentovanie, že v rozvrhoch hodín nebude dosť času na vyučovanie takých životne dôležitých výchovno-vzdelávacích predmetov ako je napríklad:

  • výchova k genderizmu a tolerancii voči sexuálnym menšinám,
  • sexuálna výchova,
  • vzdelávanie vo finančnej gramotnosti,
  • prevencia voči rakovine,
  • prevencia voči dezinformáciám, hoaxom a hybridnej vojne ruských médií a s nimi spojených alternatívnych médií,
  • výuka jogy, šachu, sokoliarstva, keltských a westernových tancov,
  • ekologická výchova,
  • informatika a praktikum z počítačových hier,
  • výuka angličtiny, aplikovaná anglická konverzácia, výuka gospelov,
  • výuka o euroatlantickej integrácii…

Beda, beda, – ako to len budú tie naše deti pripravené na čoraz hlbšiu euroatlantickú integráciu ? Ako len budú -vyšportované ale s nedokonalou angličtinou, hľadať po ukončení školy uplatnenie v Anglicku, Írsku, Škótsku, USA, Austrálii či inde na Západe ?

Buďme optimisti. Pod vedením ministra Bútoru juniora sa iste na našich školách nájde riešenie. Neoficiálne sa hovorí, že sa školy uskromnia vo výučbe slovenského jazyka a literatúry, slovenskej histórie a slovenskej geografie. Ak by to nestačilo, je tu ešte nauka o prírode, náboženstvo a etická výchova a pod. Máme „VLÁDU ODBORNÍKOV“. Odborníkov na samé dobré veci. Tí na niečo, čím by vykrútili krk telesnej zdatnosti mladých Slovákov, ich vzdelávaniu v slovenských reáliách a výchove k slovenskému vlastenectvu, určite prídu.

Good luck, Mr.Bútora !

Kovačič dnes servíroval ochutnávku predvolebných mediálnych špinavostí

28.05.2023

Dnešná diskusná relácia na Markíze bola vedení morder átorom Kovačičom v typicky policajnom režime. Dvaja vyšetrovatelia /ex-minister Na´d a Kovačič/ sa počas relácie snažili podlým prekrikovaním, skákaním do reči a krížovými výsluchmi zmiasť dr.Kaliňáka, predstaviteľa nimi tak nenávidenej strany Smer SSD. Otázky na Kaliňáka neraz súčasne lietali sprava i [...]

Boris Kollár a spol. – netárajte, neklamte

27.05.2023

Boris Kollár včera zase zaperlil. Vyhlásil, že všetky strany v NRSR – a teda aj hnutie Sme rodina, sú opozičné, lebo Ódorova vláda /na rozdiel od parlamentných strán/ nevzišla z volieb a následne nevzišla z vôle terajšej NRSR. Vznikla z rozhodnutia Čaputovej a je to teda iba jej vláda. -Pekná táranina-úmyselne nepravdivá, – zase iba jedno z množstva klamstiev [...]

O nechápavom moderátorovi, Lipšicovi a Čaputovej

26.05.2023

Prečo boli včera Lipšic a Čaputová v televízii ? Ak chcete vedieť príčinu, kliknite si na môj dnešný článok, ktorý sa tomu podrobnejšie venuje. Včera sa diali veci. Napríklad bola TB Smeru SSD. Tlačová beseda, ktorej zmysel /“ anti-fanúšik“ Smeru/ pán Bielik, ktovie prečo nepochopil. Nechápal a nechápal. Nechápal dokonca ani vtedy, keď mu všetko okolo nej [...]

Joe Biden

Biden a McCarthy sa definitívne dohodli na zvýšení dlhového stropu USA

29.05.2023 06:20

Stalo sa tak výmenou za výrazné zníženie výdavkov, ktorý má odvrátiť platobnú neschopnosť USA.

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Na Ukrajinu opäť padajú rakety, 15. májový útok na Kyjev

29.05.2023 06:10

Ďalšia ťažká noc pre Kyjev, uviedol kyjevský starosta Vitalij Kličko. Na hlavné mesto Ukrajiny opäť zaútočili desiatky dronov.

kollár

Sme rodina nepôjde po voľbách s každým: Kollár dáva na koalíciu 3 podmienky

29.05.2023 05:55

Prečo by sme sa mali do volieb spájať? To robiť nebudem, som však ochotný rokovať o skladaní vlády, vyhlásil v rozhovore Boris Kollár.

Ukrajina, voojna

Ruskí partizáni môžu byť pre Ukrajinu aj problém, myslí si expert

29.05.2023 05:45

Prečo zahraniční bojovníci pomáhajú Ukrajine brániť sa proti ruskej invázii?

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 1018751x
Priemerná čítanosť článkov: 4280x

Autor blogu

Kategórie