Založ si blog

Agentka ide žalovať Fica

Istá pani, t.č. zamestnaná v Prezidentskom paláci včera oznámila, že bude právnou cestou riešiť útoky, ktoré voči nej podniká vodca opozície R.Fico, – nazývajúc ju agentkou USA na Slovensku.

Nezorientovaným ľuďom Ficove vyjadrenia pripadajú trochu zveličené. Veď akýže môže byť plnoštíhlejšia blondínka v strednom veku agent ? Agent predsa vyzerá inak – napríklad tak ako pružná Angelina Jolie, ako mačacie dievča z filmu o Jamesovi Bondovi a pod. Nuž, ak by si Fico predstavoval spomenutú pani ako sa v čiernom trikote prikráda po rímsach štátnych inštitúcií, aby pre USA získala tajnú dokumentáciu, potom by pani vyhrala súdy proti Ficovi na každej inštancii.

Problém je v tom, že agenti sú dnes rôzni. Sú agenti, ktorí pripravujú atentáty či sabotáže, agenti, ktorí provokujú zmeny režimu /oranžové revolúcie/, agenti ktorí získavajú informácie, agenti, ktorí indoktrinujú dezinformácie ….a potom sú agenti, ktorí sú dnes najrozšírenejší, najfanovejší, najlepšie platení agenti a pracujú v /aj dámskych/ rukavičkách. Sú to AGENTI VPLYVU.

Aj keď sa v blogu nerád odvolávam na cudzie rozumy a citácie, urobím teraz výnimku a zacitujem, ako agenta vplyvu definuje CIA, – aspoň podľa zdroja www.extraplus.sk: „Za agenta vplyvu je považovaný človek, ktorý doma šíri a vyznáva hodnoty a ideológiu cudzej krajiny.“ – Napríklad extrémne liberálnu, slniečkársku ideológiu istého pána, čo z USA šíri svoje projekty „otvorenej spoločnosti“.

Podľa tejto definície je spomínaná pani agentkou vplyvu ideológie istého filantropa a zasadzuje sa za hodnoty a záujmy USA v Slovenskej republike. Dôkazy ? Stačí sa pozrieť na verejné vystúpenia a na praktické kroky našej panej a porovnať ich s hodnotami a ideológiou USA. Zhoda je tu veľmi veľmi vysoká. Že ide o zhodu náhod je pritom veľmi veľmi málo pravdepodobné.

Agentmi vplyvu sú dnes prakticky všetci predstavitelia menších a slabších štátov. Aby sa dostali na funkcie a udržali sa na nich, musia byť /chtiac-nechtiac/ agentmi vplyvu nejakej regionálnej alebo globálnej veľmoci. Musia svojimi názormi a činmi zapadať do geopolitických predstáv dominujúcej veľmoci. Tak je to aj na Slovensku. Byť agentom vplyvu USA na dnešnom Slovensku nie je žiadna hanba a konštatovanie tohto faktu nie je žiadna urážka. Je to, bohužiaľ, nevyhnutný predpoklad úspešnej politickej kariéry. Je to, bohužiaľ, smutný politický fakt.

Agentmi vplyvu nie sú iba veľkí politici ale aj veľkí a menší biznismeni. Dokonca sú nimi aj malí internetoví strímovacích youtuboví influenceri. Niektorí z nich nie sú pri šírení vplyvu na svoje cieľové populácie úspešní a iní iba tak živoria. Jedni sú sugestívni, majú silnú osobnú charizmu či auru , – a zarábajú si ako agenti vplyvu pekné peniaze. Iní majú charizmu ako istý predavač vodky, kazateľ a neúspešný politik….

Úspešní agenti vplyvu z komerčnej oblasti sú na silu svojho vplyvu hrdí. Zaujímavé je, že úspešní agenti vplyvu v politickej sfére sú na to už menej hrdí a svoje influencerstvo usilovne utajujú. A pritom by bolo čestné priznať sa k svojim mimoriadnym influencerským schopnostiam. Napríklad verejne deklarovať, že sa napr. istej dáme z paláca podarilo získať na svoju stranu pri posledných voľbách okolo 60% voličov a rozšíriť tak vplyv napr. ideológie a záujmov USA na 60% občanov Slovenska.

Spomínaná pani by sa teda nemala urážať. Mala by urobiť COMING OUT a férovo priznať, že je influencerkou, že je agentkou vplyvu, že je agentkou záujmov, hodnôt a ideológie istého amerického filantropa, agentkou hodnôt a záujmov USA na Slovensku. Bolo by to čestnejšie, dôstojnejšie než žalovať iných ľudí, napr. R,Fica iba za to, že to, čo je na Slovensku každému zrejmé, vyslovil nahlas na verejnosti.

Kovačič dnes servíroval ochutnávku predvolebných mediálnych špinavostí

28.05.2023

Dnešná diskusná relácia na Markíze bola vedení morder átorom Kovačičom v typicky policajnom režime. Dvaja vyšetrovatelia /ex-minister Na´d a Kovačič/ sa počas relácie snažili podlým prekrikovaním, skákaním do reči a krížovými výsluchmi zmiasť dr.Kaliňáka, predstaviteľa nimi tak nenávidenej strany Smer SSD. Otázky na Kaliňáka neraz súčasne lietali sprava i [...]

Boris Kollár a spol. – netárajte, neklamte

27.05.2023

Boris Kollár včera zase zaperlil. Vyhlásil, že všetky strany v NRSR – a teda aj hnutie Sme rodina, sú opozičné, lebo Ódorova vláda /na rozdiel od parlamentných strán/ nevzišla z volieb a následne nevzišla z vôle terajšej NRSR. Vznikla z rozhodnutia Čaputovej a je to teda iba jej vláda. -Pekná táranina-úmyselne nepravdivá, – zase iba jedno z množstva klamstiev [...]

O nechápavom moderátorovi, Lipšicovi a Čaputovej

26.05.2023

Prečo boli včera Lipšic a Čaputová v televízii ? Ak chcete vedieť príčinu, kliknite si na môj dnešný článok, ktorý sa tomu podrobnejšie venuje. Včera sa diali veci. Napríklad bola TB Smeru SSD. Tlačová beseda, ktorej zmysel /“ anti-fanúšik“ Smeru/ pán Bielik, ktovie prečo nepochopil. Nechápal a nechápal. Nechápal dokonca ani vtedy, keď mu všetko okolo nej [...]

Joe Biden

Biden a McCarthy sa definitívne dohodli na zvýšení dlhového stropu USA

29.05.2023 06:20

Stalo sa tak výmenou za výrazné zníženie výdavkov, ktorý má odvrátiť platobnú neschopnosť USA.

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Na Ukrajinu opäť padajú rakety, 15. májový útok na Kyjev

29.05.2023 06:10, aktualizované: 06:55

Ďalšia ťažká noc pre Kyjev, uviedol kyjevský starosta Vitalij Kličko. Na hlavné mesto Ukrajiny opäť zaútočili desiatky dronov.

kollár

Sme rodina nepôjde po voľbách s každým: Kollár dáva na koalíciu 3 podmienky

29.05.2023 05:55

Prečo by sme sa mali do volieb spájať? To robiť nebudem, som však ochotný rokovať o skladaní vlády, vyhlásil v rozhovore Boris Kollár.

Ukrajina, voojna

Ruskí partizáni môžu byť pre Ukrajinu aj problém, myslí si expert

29.05.2023 05:45

Prečo zahraniční bojovníci pomáhajú Ukrajine brániť sa proti ruskej invázii?

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 1018900x
Priemerná čítanosť článkov: 4281x

Autor blogu

Kategórie