Založ si blog

Médiá dnes pred Slovákmi zatajili 5 tisícovú manifestáciu Smeru SSD

Médiá dnes oslávili sviatok práce recestickým pochodom ľudí v Dojči resp-hrou, akú pred Slovalcom sama pre seba hrala strana Hlas. Najväčšiu vyše 5-tisícovú prvomájovú manifestáciu strany Smer SSD však prísne utajili. Čo iné sa dá čakať od toho odborného a morálneho —. ktorý si hovori „novinári“?!

Na zimnom štadióne v Poprade, kde sa miesto 4500 divákov tiesnilo vyše 5000 ľudí sa zišli členovia Smeru a sympatizanti ľavice z celého Slovenska mali postupne prejavy okrem Fica aj podpredsedovia Smeru. Najväčší úspech mal, ako inak plamenný rečník-burič Dr.Ľiboš Blaha. O.i. pripomenul Z.Čaputovej, že farby na zástave, ktorú má Slovenská republika nie sú modrá a žltá, – ale BIELA, MODRÁ A ČERVENÁ. Spoločne s davom prítomných to potom Čaputovej niekoľkokrát zborovo pripomenul. Blaha pri príležitosti veľkého sviatku ľavice vzdal hold veľkým osobnostiam slovenského ľavicového hnutia: Clementisovi, Novomeskému, Dubčekovi a Husákovi. Mináčovi. Blaha napokon pripomenul, že napriek takmer 35 ročnému bačovaniu kapitalistov je drvivá väčšina fabrík, ciest a železníc postavená ešte komunistami. Kapitalisti tieto hodnoty iba žmýkajú, bez toho aby ich aspoň ako tak držali pri živote.

Hlavný prejav na oslave 1.mája v Poprade mal predseda strany Smer SSD R.Fico. V úvode spomenul očistný charaker prvého mája, ktorý má ľudí a krajinu zbaviť strýg, démonov a škodcov. Fico povedal, že Smer sa pokúsi očistnú kampaň proti vládnúcim démonom v máji začať ale neskončiť. Čistenie SR od škodcov má pokračovať až do septembra, ba vlastne hlavne po septembri…Slovenská ľavica sa musí podľa neho opierať o tri ťažiskové hodnoty: prácu /jej dôstojné podmienky, jej dostatok a rozvojotvornosť/, chlieb /životnú úroveň, prijmy a dôchodky, stabilitu cien/ a mier /dištancovanie sa od sankcií a vývozu zbraní na Ukrajinu, podpora mierovej diplomacie/. Na záver R.Fico vyzval Slovákov, aby si pri oslavách oslobodenia dôstojne pripomenuli slávnu ČA-osloboditeľku a všetkých padlých osloboditeľov bez ohľadu na národnosť. No a úplne nakoniec parafrázoval heslo o spájaní sa proletárov. Vyzval na spojenie sa Slovákov zo všetkých krajov Slovenska. Sľúbil, že Smer bude bojovať za celý národ a za všetkých núdznych, ktorí sa ocitnú v ťažkých životných situáciách.

Energia, aká z manifestácie vychádzalo bola na slovenské pomery výnimočná. Veď sa o tom presvedčte sami-vyhľadajte si na youtube dnešné prejavy R.Fica a ľ-Blahu. Je to čosi fakt zaujímavé.

PS: Nemám rád porovnania s Českom. Ale české médiá pri oslavách 1,mája zachovali aspoň zdanie plurality – tuším na 24-ke vysielali živé vstupy zo všetkých mítingov: od sociálnych demokratov cez komunistov po anarchistov. ČTV dávala historický /aj keď hrubo tendenčný/ dokument o podobách 1,mája od čias Rakúsko-Uhorska, cez ČSR, protektorát, ČSSR až po dnešok. Keby boli v televíziách normálni, dajú skvelý slovenský film Krompašský vzbura s hviezdnym obsadením /Kráľovičová, Gruberová, Adamovič…/. No nie, oni dali po 1579 krát film Pelíšky a po 366 krát film Občiansky preukaz. Pán dramaturg, ako súvisia Pelíšky s medzinárodným sviatkom práce ?

Čačaná pani Čaputová a 9 najväčších svinstiev

19.02.2024

Onedlho pani Čaputová opustí palác, kde bola zamestnaná. Niekto si bude pamätať, ako kultivovane prednášala cudzie texty, niekto si bude pamätať, aká bola čačaná v tom modrom, čiernom či inom hanečkovskom kostýmčeku. Nuž a my Slováci čo ? Ubezpečujem pani Čaputovú, že si tiež budeme pamätať. Budeme si pamätať menej čačané, skôr nepekné ba až hnusné veci. [...]

Čaputová sa správa ako kajúcnik – teda spolupracujúca obvinená osoba

18.02.2024

Len stručne. Dnešná spanilá jazda Čaputovej na Markíze zaujala jej skvelým hereckým výkonom. Zuzana Č. má dobrú slovnú pamäť. Text svojich vyjadrení nielenže skvelo odrapotala, ale urobila aj nadprácu – na niektoré „otázky“ moderátora odpovedala ešte skôr ako ich stihol celé sformulovať.. Jednoducho, Čaputová evidentne POZNALA CELÝ SCENÁR relácie. [...]

Ak je Putin politicky zodpovedný za smrť Navaľného, sú Čaputová a Kolíková politicky zodpovedné za smrť Lučanského a Krivočenka

17.02.2024

Politická analógia nepustí. Ak majú pravdu politici a publicisti na Západe, ak majú pravdu opoziční novinári a politici v SR, – že totiž bez ohľadu na konkrétnu príčinu smrti je za Navaľného úmrtie zodpovedný Putin, – potom jednoznačne tvrdia aj to, že za smrť generála Lučanského a advokáta Krivočenka je zodpovedná prezidentka Čaputová. Samozrejme, [...]

univerzitna nemocnica, Antolská, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda

Na klinike v Petržalke podali výpovede viacerí zdravotníci. Nemocnica hovorí o organizovanom konaní

21.02.2024 09:18

Nemocnica deklarovala, že sa snaží získať nových zamestnancov, aby bola zdravotná starostlivosť na klinike zachovaná v plnom rozsahu aj po 1. apríli.

Quantum / Daniel Furka / Samuel Furka /

Bratia Furkovci vyvinuli prístroj Quantum. Za desať sekúnd odhalí viaceré ochorenia, vyšetrenie stojí iba pár centov

21.02.2024 09:00

Prístroj slovenských vedcov využíva na diagnostiku umelú inteligenciu.

Robert Fico / Ladislav Kamenický /

Miliarda z Bruselu pre Slovensko sa zasekla na novele Trestného zákona. Je to výstražný prst pre vládu či strašenie opozície?

21.02.2024 09:00

Tému zmien Trestného zákona pozorne sledujú aj európske autority. Okrem toho s našou vládou aj aktívne komunikujú.

Húsíovia / Jemen /

Húsíovia nad Červeným morom zostrelili americký vojenský dron

21.02.2024 08:31

Húsijskí povstalci, ktorí ovládajú rozsiahle oblasti Jemenu, tvrdia, že útočia na lode v Červenom mori v rámci odvety za izraelskú vojenskú operáciu v Pásme Gazy.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 1838156x
Priemerná čítanosť článkov: 4825x

Autor blogu

Kategórie