Založ si blog

Aj ja som bol „četbot“ a ako mi tlieskali !

Štúdium na Gondovej sa dalo zvládnuť. Za tri týždne od začiatku skúšobného som bol so skúškami hotový a zvyšok semestra som potom už len vymýšľal. Najčastejšie som si vymýšľal rôzne sociálne experimenty. Napríklad medzi filmové zábery z olympijského Mníchova, nad ktorými spolužiaci na internáte iba híkali a ochkali, som namiešal zábery vtedy čerstvo postavených modernách budov /PZO, ObNV, obchodný dom…/ na Štrkovci. Spolužiaci rozhíkaní na záberoch z mníchovskej olympijskej štvrte si to nevšimli a pokračovali v híkaní a ochkaní.

Pri inom experimente som sa pred lyžiarskym kurzom pokúsil nachytať milovníkov poézie, ktorí tlieskali zo slušnosti čomukoľvek, čo bolo „oficiálne“ vydávané za báseň. Pomocou frekvenčného slovníka vtedajšieho môjho guru prof. Mistríka som si zo slov s najvyšším vyskytom v slovenskej poézii a pomocou najčastejšie používaných spojení, ľúbostných fráz, klišé a floskúl vytvoril akože moju ľúbostnú „báseň“. Toto dielo som potom na kultúrnom večierku pateticky zarecitoval pred stovkou študentov z Gondovej, s ktorou som bol na lyžovačke. Študenti dosť intenzívne tlieskali.

Keď som následne prezradil, že to nebola ozajstná úprimne napísaní báseň, ale iba zhluk slov najčastejšie používaných v slovenskom básnickom štýle, pár ľudí /aj sebe samým/ sa zasmialo a znovu zatlieskalo, no u ostatných bola odozva rezervovaná až odmietavá. Niektorí ma možno v duchu až znenávideli. Nečudo, dali sa mi nachytať. Nachytať sa dal aj vedúci lyžiarskeho, profesor filozofie ktorý bol vtedy šéfom strany na celej fakulte. Tiež to neniesol ľahko. Mrmlal čosi o neférovom prístupe ku vlastnému kolektívu…Neskôr, ke´d sa v perestrojkovom období stal riaditeľom ústavu, kde som pracoval, bol však korektným ba mal som pocit, že mám u neho od študentských čias istý rešpekt.

Prečo o týchto príhodách píšem ? Lebo ma hnevá, že / v poslednom čase, presýtenom internetovou, televíznou či rozhlasovou propagandou stále viac a viac,/ ľudia ľahko dajú na kadejaké četbotové, počítačom produkované somariny nachytať. A ako fňukajú nad čomusi len preto, že sa tam píše o srdci, cite, utrpení, malých deťoch a pod. A ako so zaujatím čítajú motivačné návody na očistu duše, na osobný rozvoj, harmóniu , ako tlieskajú frázam o riadení svojej kariéry, zvyšovaní kreativity, IQ, EQ a pod. Autorom lacných hlúpostí však môžu byť nielen četboty, ale aj psychicky chorí ľudia, najmä schizofrenici. Tí sa vo svojich lepších chvíľkach veľmi radi venujú grafomanickým produkciám.

Bojím sa ľudí, čo sa dajú na četboty ľahko nachytať. Sú nekritickí ku posolstvám predneseným ex offo, prezentovaným cez čosi, čo má malú ale predsa len minimálnu mieru autority. Takíto ľudia sú strašidlami demokracie a mám čo robiť, aby som sa kvôli nim nestal nepriateľom participatívneho riadenia spoločnosti. Našťastie, dôverčivá duša demokrata vo mne napokon vždy vyhrá.

Tak či onak, dnes treba byť riadne opatrný. O naše duše sa pokúšajú tisíce druhov pekelníkov. Treba byť pochybovačný a kritický. Treba byť dobrý slalomár medzi nástrahami modernej informatickej spoločnosti, -A čo vy priatelia, – darí sa vám to ?

Sulík aj včera imitoval „odborníka“

22.09.2023

Sulík bol a je ako podnikateľ obyčajná nula. Zbohatol iba na tom, že privatizoval verejný majetok, ktorý mal spravovať. Sulík sa hrá sa na ekonomického experta. Prečo ? Lebo v Nemecku chvíľu študoval podnikovú ekonomiku, no štúdium nedokončil. Radšej sa vrátil na Slovensko a tu si založil fy Fax and Copy a začal cez ňu predávať nemecké ai. zánovné kopírky, faxy, [...]

Sulíkova rozprávka o bohatých a dobrých podnikateľoch pre 4,9% /naivitou postihnutých/ spoluobčanov

22.09.2023

Sulík bol vo včerajšej tv diskusii na JOJ jediným členom bývalej vlády. Vlády skrachovancov, ktorí dostali SR na hranu bankrotu. Arogantný Sulík sa za to miesto pokory a ospravedlnenia pred Slovákmi prezentoval mudrovaním, mentorovaním a tisíckrát počutými prázdnymi táraninami. Sulík využil včerajšiu tv diskusiu na šírenie starej rozprávky z čias Mikloša o bohatom a [...]

Polícia údajne prepustila všetkých zadržaných. Pán HAMRAN, NEODSTÚPITE ?

20.09.2023

„Polícia prepustila všetkých zadržaných v rámci akcie vírus, vrátane exriaditeľa vojenských tajných Jána Balciara“. /Pravda, 20.9.2023/. OČTK sa údajne dozvedeli, čo chceli a tak po dohode so sudcom zadržaných prepustili. – No paráda. Na obyčajné vypočutie stačilo zadržaných predvolať a nie im vtrhnúť do bytov, dať im putá a strčiť ich do ciel [...]

Lampedusa, migranti

Poľsko zvažuje sprísnenie kontrol na hraniciach so Slovenskom

25.09.2023 17:36

Ohľadom situácie na hraniciach chystá Varšava rokovania aj s Nemeckom.

meč, vražda

Muž ozbrojený mečmi ohrozoval skupinku mladých ľudí. Polícia ho obvinila

25.09.2023 17:05

Incident sa stal v hlavnom meste. Muž bol ozbrojený dvomi japonskými mečmi – katanami.

Lucy Letbyová

Pri siedmich zavraždených novorodencoch to nekončí. Zdravotná sestra pôjde opäť pred súd

25.09.2023 17:02

Bývalá sestra deťomvpichovala vzduch do krvného obehu, iným inzulín, ďalším podávala mlieko.

BIS, Michal Koudelka, Bezpečnostná informačná služba

Ruský agent platil za šírenie propagandy v Česku, ovplyvnil aj známe osobnosti, tvrdí kontrarozviedka

25.09.2023 16:16

Česká Bezpečnostná informačná služba odhalila platenú propagandu z Ruska.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 297
Celková čítanosť: 1434983x
Priemerná čítanosť článkov: 4832x

Autor blogu

Kategórie