Založ si blog

Heger pustil do gatí

Tento príspevok bol po štvrťhodine stiahnutý z titulky. Administrátor urobil to isté, čo Heger….

Edko Heger v sobotných dialógoch na SRo švitoril čosi o námatkových kontrolách ukrajinského obilia, o zaplombovaných vagónoch, ale len ak o tom rozhodne Brusel. Poľsko a Maďarsko medzitým pristúpilo k jasnému a nekompromisnému riešeniu – k úplnému zákazu dovozu a „PREPRAVY“ všetkých plodín a potravín z Ukrajiny. Teda nielen obilia, ale aj kureniec, vajec, medu a pod. Teda nielen dovozu ale aj PREPRAVY po „koridore solidarity“ Dnes je rozhodnuté pripojiť sa k Maďarsku a Poľsku aj Bulharsko a podobný postup zvažuje aj Rumunsko.

Pôvodne sa dnes možno chcel aspoň k dovozu a PREPRAVY obilia z Ukrajiny pridať aj Heger. Už sa nepridá. Pustil do gatí. Zakázal síce dovoz ale nie prepravu. Zákaz dovozu bez zákazu prepravy sa však prakticky nedá odsledovať.

Európska komisia medzitým vydala vyhlásenie, v ktorom odsudzuje zákazy vydané Varšavou a Budapešťou a pohrozila postihom za to, že Maďari a Poliaci prekročili svoje právomoci. Že porušili pravidlo, podľa ktorého je európske právo nadradené národnému. Čudné, lebo žiadna jasná európska norma nenariaďuje krajinám EU povinnosť kupovať plodiny a potraviny z Ukrajiny. Navyše, je známe, že EK na všetky výzvy z krajín východnej časti EU aby EU zakročila proti nekalému dovozu potravín z Ukrajiny reagovala konštatovaním, podľa ktorého ide o regionálny problém krajín východného krídla EU. – Fajn, Poliaci a Maďari to teda akceptovali a prijali svoje regionálne riešenia – a ajhľa, Brusel už breše…Či bude aj hrýzť-veď ide o večne hnevajúcich Poliakov a Maďarov, – ukáže najbližšia budúcnosť. Výsledok bude závisieť od toho, koľko štátov sa k Poľsku a Maďarsku pridá.

Bohužiaľ, Slovensko sa už vysoko pravdepodobne plnohodnotným zákazom dovozu a prepravy produktov k Maďarsku a Poľsku nepridá. Edko Heger sa zľakol Bruselu, pustil do gatí a miesto striktného zákazu dovozu a prepravy potravín z Ukrajiny zvolil stupídnu taktiku – „zvolal medzirezortnú komisiu“. A až následne zakázal aspoň dovoz ukrajinskej produkcie. Bez zákazu jej transportu cez SR. Teda použil typickú techniku zbabelcov – mesto zodpovedného riešenia riadiaceho orgánu zvolať akúsi komisiu. A potom prijať alibistické riešenie.

V Česku Fiala, smutný pán z Brna, mlčí ešte viac ako Heger. Česko je však podobne ako Nemecko a Západ chránené pre ukrajinskou neférovou súťažou vankúšom z krajín Balkánu, Maďarskom, Poľskom a Slovenskom. Radovým Čechom však ani tento vankúš nestačí. Obávajú sa, že globálne bruselské riešenie ukrajinského problému po čase dostihne aj ich. Preto chcú komplexnejšie východisko: tisíce ľudí včera v Prahe na Václaváku demonštrovalo nielen proti biede, nielen proti Bruselu ale najmä proti pro-bruselskej vojnychtivej resp. voči vojne ústupčivej vláde P.Fialu.

Slováci nie. Slováci nedemonštrujú, Slováci sa vyhovárajú na blížiace sa voľby. Vraj načo demonštrovať, všetko sa vyrieši onedlho vo volebných miestnostiach…. Nuž ktovie. Pretože, Západ dennodenne prichádza voči Východu EU s novými a novými trikmi, ktorými chce manifestovať svoju dominanciu a ktorými si chce vyliečiť svoje prvoligové boliestky na úkor post-socialistických krajín druhej európskej ligy. Čerstvo najväčšou nehoráznosťou v tomto smere je návrh Nemecka zakázať dovoz ruského jadrového paliva do krajín EU , rozumej do krajín bývalého RVHP, lebo v podstate iba tie ruské palivo importujú. Nemeckí politickí gauneri tak chcú zdražiť výrobu elektriny na Východe a pomôcť svojim výrobcom energií ku konkurencieschopnosti. /Súčasne chcú ale pomôcť aj svojim subdodávateľom Westinghausu a svojim výrobcom zariadení na výrobu energií z tzv. „čistých zdrojov“/.

Edko Heger aj v prípade nemeckej výzvy zakázať ruské jadrové palivo mlčí. Aj v tomto prípade pustil do gatí. Zbabelá Hegerova vláda sa aj v tomto prípade, tak ako v prípade dovozu na import ukrajinských obilnín a potravín bojí čokoľvek urobiť. Teda nie úplne -nejaká tá medzirezortná skupina sa predsa len zíde, aby si v nejakej zasadačke „pšukla“ do spodnej bielizne. – Ale to bude asi tak všetko.

– A čo na to slovenskí občania ? V podstate NIČ. Vyhovoria sa, že dnes už v SR demonštrácie nemajú zmysel. Že o všetkom rozhodnú blížiace sa voľby. Utešujú sa, že nás Brusel síce tu a tam aj riadne obtiahne, ale v podstate je EU fajn inštitúcia. Veď nám každú chvíľu pošle nejaké tie peniažky-aj keď ide o kompenzácie za problémy, ktoré nám Brusel sám spôsobil.

A čo na to slovenská opozície ? Nuž LSNS kričí z plného hrdla-dosť bolo NATO, dosť bolo EU-poddanstva-ibaže ich nikto nepočuje. Veď sú to extrémisti…Trochu tichšie varuje pred NATO a EU aj strana Republika, ba tu a tam aj Ficov Smer. Ich varovania sú však len akýmsi občasným zahrešením, uľavením si sluhu, keď mu pán na chrbát príliš veľa naloží. V podstate nejde o nič, čoho by sa Západ mal až tak obávať.

Vraví sa, že každá krajina a každý národ má takú vládu, akú si zaslúži. Slovenská vláda E.Hegera je vo vzťahu k Bruselu, vo vzťahu k Európskej komisii skrz naskrz ZBABELÁ. No hej, -ale aký je potom národ, ktorý túto zbabelú vládu u nás stále trpí ? Aký je národ, akí sú potravinári a poľnohospodári, ktorí si síce po médiách trochu pošomrú, ale svoje traktory majú stále na svojich dvoroch – miesto toho, aby ich naštartovali a zaplnili nimi okolie Úradu vlády ? Nuž zbabelý občan – zbabelá vláda. Poddanstvo ako za Márie Terézie.

Paranoidné mimovládky alebo mediálne príživníctvo ?

01.12.2023

Mimovládky už niekoľko dní vedú barnumskú spolitizovanú reklamnú kampaň vraj na svoju obranu. Niet dňa, aby niekto z opozičných politikov alebo s nimi spriaznených údajne dobročinných mimovládok nevystupoval v médiu a nerozplakával Slovákov srdcervúcimi historkami o deťoch s rakovinou, o imobilných malých pacientoch či v biede žijúcich ženičkách s kŕdľom malých [...]

Kto začína s terorizmom ?

30.11.2023

Včera a dnes sa napriek prímeriu v Gaze odohrali dva -ak chcete teroristické útoky, izraelských ozbrojencov proti Palestínčanom a potom, ak chcete teroristický útok Palestínčanov proti Izraelčanom. Začalo sa to vykrikovaním dvoch palestínskych detí na hliadkujúcich izraelských ozbrojencov v utečeneckom tábore Jannín /Západný breh, územie Palestínskej samosprávy/. [...]

Slováci nie sú antisemiti

27.11.2023

Slováci nie sú antisemiti. Žiadne prepisovanie a falšovanie histórie, žiadne kampane platených poskokov v médiách na tom nič nezmenia. Slováci nemajú radi sionistov, – tak ako nemajú radi ani iných militantných šovinistov- či už sú to šovinisti ukrajinskí, nemeckí, ruskí, maďarskí, poľskí …alebo aj slovenskí. Militantní sionisti často zamieňajú svoju [...]

Zničená dedina Robotyne na Ukrajine

Plány ukrajinskej ofenzívy boli veľkolepé. Pekelná ruská obrana rozmetala stratégiu USA a Kyjeva

05.12.2023 07:00

Plány ukrajinskej protiofenzívy zahŕňali rýchly postup, za 24 hodín o 14 km. Ideálne mali Ukrajinci dosiahnuť za 60 či 90 dní Azovské more. Stratégia stroskotala.

Mount Merapi, sopka

Počet obetí sopky Marapi sa zvýšil na 13, po desiatich horolezcoch ešte pátrajú

05.12.2023 06:39

Počet obetí nedeľňajšieho výbuchu sopky Marapi v indonézskej provincii Západná Sumatra sa zvýšil na 13.

Jeruzalem, streľba, teroristi

Prvý zasiahol proti teroristom pri útoku v Jeruzaleme, zabili ho vlastní. Vojaka, ktorý strieľal, zatkli

05.12.2023 05:30

Ako prvý začal Izraelčan Juval Castleman páliť na útočníkov v Jeruzaleme, ktorí strieľali do ľudí. Sám zahynul po guľke izraelského vojaka, ktorý si ho splietol s teroristom.

Orbán, Fico

Fico nemusí byť ako Orbán, myslí si európsky think-tank. Čaká EÚ veľký boj s Maďarskom o Ukrajinu?

05.12.2023 05:30

Zdá sa, že nová slovenská vláda by mohla byť prirodzeným prokremeľským spojencom Maďarska, ale...

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 1638759x
Priemerná čítanosť článkov: 4981x

Autor blogu

Kategórie