Založ si blog

Heger pustil do gatí

Tento príspevok bol po štvrťhodine stiahnutý z titulky. Administrátor urobil to isté, čo Heger….

Edko Heger v sobotných dialógoch na SRo švitoril čosi o námatkových kontrolách ukrajinského obilia, o zaplombovaných vagónoch, ale len ak o tom rozhodne Brusel. Poľsko a Maďarsko medzitým pristúpilo k jasnému a nekompromisnému riešeniu – k úplnému zákazu dovozu a „PREPRAVY“ všetkých plodín a potravín z Ukrajiny. Teda nielen obilia, ale aj kureniec, vajec, medu a pod. Teda nielen dovozu ale aj PREPRAVY po „koridore solidarity“ Dnes je rozhodnuté pripojiť sa k Maďarsku a Poľsku aj Bulharsko a podobný postup zvažuje aj Rumunsko.

Pôvodne sa dnes možno chcel aspoň k dovozu a PREPRAVY obilia z Ukrajiny pridať aj Heger. Už sa nepridá. Pustil do gatí. Zakázal síce dovoz ale nie prepravu. Zákaz dovozu bez zákazu prepravy sa však prakticky nedá odsledovať.

Európska komisia medzitým vydala vyhlásenie, v ktorom odsudzuje zákazy vydané Varšavou a Budapešťou a pohrozila postihom za to, že Maďari a Poliaci prekročili svoje právomoci. Že porušili pravidlo, podľa ktorého je európske právo nadradené národnému. Čudné, lebo žiadna jasná európska norma nenariaďuje krajinám EU povinnosť kupovať plodiny a potraviny z Ukrajiny. Navyše, je známe, že EK na všetky výzvy z krajín východnej časti EU aby EU zakročila proti nekalému dovozu potravín z Ukrajiny reagovala konštatovaním, podľa ktorého ide o regionálny problém krajín východného krídla EU. – Fajn, Poliaci a Maďari to teda akceptovali a prijali svoje regionálne riešenia – a ajhľa, Brusel už breše…Či bude aj hrýzť-veď ide o večne hnevajúcich Poliakov a Maďarov, – ukáže najbližšia budúcnosť. Výsledok bude závisieť od toho, koľko štátov sa k Poľsku a Maďarsku pridá.

Bohužiaľ, Slovensko sa už vysoko pravdepodobne plnohodnotným zákazom dovozu a prepravy produktov k Maďarsku a Poľsku nepridá. Edko Heger sa zľakol Bruselu, pustil do gatí a miesto striktného zákazu dovozu a prepravy potravín z Ukrajiny zvolil stupídnu taktiku – „zvolal medzirezortnú komisiu“. A až následne zakázal aspoň dovoz ukrajinskej produkcie. Bez zákazu jej transportu cez SR. Teda použil typickú techniku zbabelcov – mesto zodpovedného riešenia riadiaceho orgánu zvolať akúsi komisiu. A potom prijať alibistické riešenie.

V Česku Fiala, smutný pán z Brna, mlčí ešte viac ako Heger. Česko je však podobne ako Nemecko a Západ chránené pre ukrajinskou neférovou súťažou vankúšom z krajín Balkánu, Maďarskom, Poľskom a Slovenskom. Radovým Čechom však ani tento vankúš nestačí. Obávajú sa, že globálne bruselské riešenie ukrajinského problému po čase dostihne aj ich. Preto chcú komplexnejšie východisko: tisíce ľudí včera v Prahe na Václaváku demonštrovalo nielen proti biede, nielen proti Bruselu ale najmä proti pro-bruselskej vojnychtivej resp. voči vojne ústupčivej vláde P.Fialu.

Slováci nie. Slováci nedemonštrujú, Slováci sa vyhovárajú na blížiace sa voľby. Vraj načo demonštrovať, všetko sa vyrieši onedlho vo volebných miestnostiach…. Nuž ktovie. Pretože, Západ dennodenne prichádza voči Východu EU s novými a novými trikmi, ktorými chce manifestovať svoju dominanciu a ktorými si chce vyliečiť svoje prvoligové boliestky na úkor post-socialistických krajín druhej európskej ligy. Čerstvo najväčšou nehoráznosťou v tomto smere je návrh Nemecka zakázať dovoz ruského jadrového paliva do krajín EU , rozumej do krajín bývalého RVHP, lebo v podstate iba tie ruské palivo importujú. Nemeckí politickí gauneri tak chcú zdražiť výrobu elektriny na Východe a pomôcť svojim výrobcom energií ku konkurencieschopnosti. /Súčasne chcú ale pomôcť aj svojim subdodávateľom Westinghausu a svojim výrobcom zariadení na výrobu energií z tzv. „čistých zdrojov“/.

Edko Heger aj v prípade nemeckej výzvy zakázať ruské jadrové palivo mlčí. Aj v tomto prípade pustil do gatí. Zbabelá Hegerova vláda sa aj v tomto prípade, tak ako v prípade dovozu na import ukrajinských obilnín a potravín bojí čokoľvek urobiť. Teda nie úplne -nejaká tá medzirezortná skupina sa predsa len zíde, aby si v nejakej zasadačke „pšukla“ do spodnej bielizne. – Ale to bude asi tak všetko.

– A čo na to slovenskí občania ? V podstate NIČ. Vyhovoria sa, že dnes už v SR demonštrácie nemajú zmysel. Že o všetkom rozhodnú blížiace sa voľby. Utešujú sa, že nás Brusel síce tu a tam aj riadne obtiahne, ale v podstate je EU fajn inštitúcia. Veď nám každú chvíľu pošle nejaké tie peniažky-aj keď ide o kompenzácie za problémy, ktoré nám Brusel sám spôsobil.

A čo na to slovenská opozície ? Nuž LSNS kričí z plného hrdla-dosť bolo NATO, dosť bolo EU-poddanstva-ibaže ich nikto nepočuje. Veď sú to extrémisti…Trochu tichšie varuje pred NATO a EU aj strana Republika, ba tu a tam aj Ficov Smer. Ich varovania sú však len akýmsi občasným zahrešením, uľavením si sluhu, keď mu pán na chrbát príliš veľa naloží. V podstate nejde o nič, čoho by sa Západ mal až tak obávať.

Vraví sa, že každá krajina a každý národ má takú vládu, akú si zaslúži. Slovenská vláda E.Hegera je vo vzťahu k Bruselu, vo vzťahu k Európskej komisii skrz naskrz ZBABELÁ. No hej, -ale aký je potom národ, ktorý túto zbabelú vládu u nás stále trpí ? Aký je národ, akí sú potravinári a poľnohospodári, ktorí si síce po médiách trochu pošomrú, ale svoje traktory majú stále na svojich dvoroch – miesto toho, aby ich naštartovali a zaplnili nimi okolie Úradu vlády ? Nuž zbabelý občan – zbabelá vláda. Poddanstvo ako za Márie Terézie.

Piaty pokus o likvidáciu Fica a spol.

17.07.2024

Geopolitické centrum spravujúce momentálne aj priestor SR sa v pomerne krátkom čase znovu pokúša zbaviť tŕňa v päte, – zbaviť sa vlády R.Fica a spol. Domáci „slovenskí“ aktivisti tohto centra idú naplno už dva roky, aby sa zavďačili svojim chlebodarcom. No napriek nemalým zdrojom sa im akosi nedarí. Fico a spol. napriek úsiliu progresívno-liberálnych [...]

Uhlerová uhla od ľavice k progresívcom: koľko odborárov s ňou súhlasí ?

14.07.2024

Predsedníčka KOZ Monika Uhlerová sa pred troma dňami v podkaste Denníka N dala počuť, že ona osobne je progresívna liberálka a nie ako jej predchodcovia na čele odborárov – ľavičiari a sociálni demokrati. Uhlerová tvrdo napadla zámer Smeru SSD postaviť v SR hrádzu progresivizmu. Byť proti progresivizmu je podľa Uhlerovej byť proti pokroku a sociálnej rovnosti. Byť za [...]

Opozícia spustila starú ošúchanú platňu o trestnom zákone

11.07.2024

Podľa Šimečkovcov a Grohlingovcov sú vládne strany Smer, Hlas a SNS babráci, lebo už po neviemkoľký raz musia prerábať trestný zákon /ďalej TZ/. Áno, pôvodný návrh novely TZ bol v NRSR predkladateľom upravovaný, lebo sa koalícia rozhodla vyhnúť sa konfrontácie s EK pri otázke právneho štátu. Potom bol pôvodný návrh upravený ešte raz, aby sa zastavila hystéria vo [...]

paríž

Do terasy parížskej kaviarne vrazilo auto: Jedna obeť a štyria ľudia v kritickom stave

17.07.2024 22:41

Vodič ušiel, spolujazdec mal pozitívny test na alkohol a drogy, uviedol zdroj z prostredia polície.

New York

Nad New Yorkom za bieleho dňa preletel meteor, potvrdila NASA

17.07.2024 21:58

Ohnivá guľa letela rýchlosťou asi 66 000 kilometrov za hodinu a klesala pod pomerne strmým uhlom.

rokovanie vlády, Robert Fico,

Fico: Zahraničná politika na štyri svetové strany je v prospech občanov. Plánuje cestu do Číny, vyjadril sa aj k Orbánovým cestám

17.07.2024 21:29, aktualizované: 21:30

Sedemnásteho júla 1992 som bol 27-ročným elévom v Slovenskej národnej rade, povedal predseda vlády.

slnečné jazerá, senec

Život mali pred sebou. Na Slnečných jazerách sa utopili dvaja mladíci

17.07.2024 21:13

Mladíci skočili do jazera z vodného bicykla a už sa nevynorili.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 450
Celková čítanosť: 2102524x
Priemerná čítanosť článkov: 4672x

Autor blogu

Kategórie