Založ si blog

Skoro generál Naď : naše migy naschvál pokazili ruskí technici

S odvolaním sa na ministra obrany SR Naďa a na Euroactiv sa v ruských a ukrajinských médiách šíri informácia, že príčinou nefunkčnosti slovenských migov -29 odovzdaných Ukrajine bolo úmyselné konanie ruských servisných technikov. Títo technici vraj ešte v 2022 či skôr, pod vplyvom vývoja situácie a informácií z vládnych štruktúr SR signalizujúcich, že migy skončia na Ukrajine, nainštalovali do motorov migov tzv. „kazítka“.

„Kazítka“ si Ukrajinci trúfli opraviť výmenou súčastí motorov. Zatiaľ sa im to ale vraj nedarí. Ruské „kazítka“ odolávajú. Jediná možnosť je vymeniť celý motor. Takže Ukrajinci naozaj dostali od SR iba plechy. Ak by sa ale migy predávali so súhlasom Ruska do iných štátov, nebol by pre ruských technikov problém spojazdniť ich za pár hodín.

Overovanie takýchto údajov je v súčasných slovenských informačných a mediálnych podmienkach nemožné. Takže so správami, akou je aj táto, treba narábať opatrne. Kriticky. Môže to byť tak ale aj onak. Každopádne, slovenské porekadlo hovorí, že bez vetra sa ani list na strome nepohne….

Nielen nadávky ale aj klamstvá – stand-up humor z dielne Denníka N pokračuje

16.06.2024

Denník N uverejnil správu, že SR ani tretia agentúra – Moody´s nezhoršila rating. Ponechala nám A2, . „no s negatívnym výhľadom“. Normálny človek by si myslel, že nám agentúra rating ponechala ale výhľad zhoršila. Ono je to však inak, – agentúra nám nechala presne taký rating i presne taký výhľad, ako sme mali – teda A2 s negatívnym [...]

…“a tiež atentát na predsedu vlády“

14.06.2024

Tento skromný vetný prílepok venovala odchádzajúca prezidentka Slovenskej republiky najbeštiálnejšiemu politického zločinu, aký sa kedy stal v novodobej slovenskej histórii. Prezidentkin prílepok bol k čomusi, čo nemalo a nemá s politickým atentátom žiadnu politickú relevanciu. Ide tu o prílepok k pripomienke útoku mladého človeka / indoktrinovaného vplyvmi zo [...]

Strýko George vybaví: z Mgr. Čaputovej profesorka – alebo príležitostná STAND-UPistka ?

13.06.2024

Tak sme sa konečne dozvedeli, kam bude odložená pani Zuzana Čaputová. Svoje ďalšie uplatnenie minimálne na 15 rokov /toľko jej chýba do dôchodku/ vraj nájde v akademickej sfére. -Uľavilo sa mi, -mohlo to byť aj horšie… Onedlho budeme svedkami úkazu, aký sa pro-západne orientovaným politikom mimo služby /napr. I. Radičovej/ stáva pomerne často. Budeme svedkami [...]

Aktuálna informácia, horúca novinka, práve sa stalo, PRAVDA, mimoriadna správa, mimoriadne1, mim1

V českom vojenskom priestore explodovala munícia, na mieste sú zranení

17.06.2024 12:33

K explózii došlo vo vojenskom výcvikovom priestore Libavá neďaleko Olomouca.

koronavírus nemocnica čína wuchan lekári doktor pacient

Japonsko hlási rekordný nárast smrteľnej bakteriálnej infekcie. Experti nevedia zistiť príčinu epidémie

17.06.2024 12:23

Odborníci zatiaľ nedokázali zistiť, čo je príčinou stúpajúceho počtu prípadov.

Forró, Pellegrini

Pellegrini oslovil lídra Maďarskej aliancie Krisztiána Forróa. V paláci má vzniknúť nový poradcovský tím

17.06.2024 12:15

Nový prezident uviedol, že chce zostaviť nový poradcovský tím pre národnostné menšiny. Maďarská aliancia pre Pravdu potvrdila, že Pellegrini oslovil lídra strany Krisztiána Forróa.

Generálna prokuratúra

V minulom roku narástol počet obžalovaných mladistvých aj mladistvých recidivistov

17.06.2024 11:37

Po ôsmich rokoch vyznačujúcich sa trendom poklesu trestných stíhaní mladistvých v roku 2023 generálna prokuratúra zaznamenala jej nárast o 4 percentá.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 441
Celková čítanosť: 2060320x
Priemerná čítanosť článkov: 4672x

Autor blogu

Kategórie