Založ si blog

Podmienky Ruska pre mierovú zmluvu s Ukrajinou

Námestník ministra zahraničia Ruskej federácie federácie Michail Galuzin dnes zverejnil stručné tézy k podmienkam RF na uzatvorenie mierovej zmluvy s Ukrajinou. Pokúsme sa ich zhrnúť do týchto bodov:

  • Zastavenie bojových aktivít OS UA a dodávok zbraní, munície a materiálu zo Západu pre potreby OS UA.
  • Bezjadrový, neutrálny status Ukrajiny a jej neangažovanosť v akomkoľvek vojenskom alebo politickom bloku, vrátane členstva v NATO a v EU.
  • Úprava hraníc tak, že pri nej budú akceptované nové teritoriálne reálie.
  • Demilitarizácia a denacifikácia Ukrajiny.
  • Ochrana práv menšín, ktoré na Ukrajine žijú, vrátane najväčšej z nich- ruskojazyčnej menšiny; ochrana ruského jazyka, ruských kultúrnych a historických pamiatok.
  • Zrušenie protiruských sankcií, zrušenie blokácií ruského majetku, ukončenie súdnych konaní a legislatívnych krokov voči občanom Ruska, voči fyzickým a právnickým osobám registrovaným alebo vlastneným ruskými subjektami.
  • Vytvorenie zmluvno-právnej základne Ruska, Ukrajiny , Spoločenstva nezávislých štátov a finančných inštitúcií Západu, ktorá by riešila otázky financovania obnovy bývalých území Ukrajiny, ktoré sa dostanú pod iurisdikciu Ruskej federácie.

Ide tu samozrejme o pohľad na zastavenie bojov a mierové riešenie z ruskej strany. Podmienky pred vlastným rokovaním o prímerí a mieri sú zvyčajne z oboch strán maximalistické. Výsledok býva – a aj v tomto prípade bude, – kompromisom medzi pozíciami USA resp. Ukrajiny na jednej a Ruska na druhej strane.

Dôležité však je, aby sa na strane Ruska, USA a Ukrajiny začalo uvažovať nielen v rovine zmrazenia konfliktu, ale aj zastavenia paľby a prímeria. Už to je samo o sebe lepšie, ako eskalácia bojov a ďalšie a ďalšie zranenia a úmrtia. Každé, aj to najkomplikovanejšie vyjednávanie je lepšie ako ničenie hodnôt a umieranie.

Kovačič dnes servíroval ochutnávku predvolebných mediálnych špinavostí

28.05.2023

Dnešná diskusná relácia na Markíze bola vedení morder átorom Kovačičom v typicky policajnom režime. Dvaja vyšetrovatelia /ex-minister Na´d a Kovačič/ sa počas relácie snažili podlým prekrikovaním, skákaním do reči a krížovými výsluchmi zmiasť dr.Kaliňáka, predstaviteľa nimi tak nenávidenej strany Smer SSD. Otázky na Kaliňáka neraz súčasne lietali sprava i [...]

Boris Kollár a spol. – netárajte, neklamte

27.05.2023

Boris Kollár včera zase zaperlil. Vyhlásil, že všetky strany v NRSR – a teda aj hnutie Sme rodina, sú opozičné, lebo Ódorova vláda /na rozdiel od parlamentných strán/ nevzišla z volieb a následne nevzišla z vôle terajšej NRSR. Vznikla z rozhodnutia Čaputovej a je to teda iba jej vláda. -Pekná táranina-úmyselne nepravdivá, – zase iba jedno z množstva klamstiev [...]

O nechápavom moderátorovi, Lipšicovi a Čaputovej

26.05.2023

Prečo boli včera Lipšic a Čaputová v televízii ? Ak chcete vedieť príčinu, kliknite si na môj dnešný článok, ktorý sa tomu podrobnejšie venuje. Včera sa diali veci. Napríklad bola TB Smeru SSD. Tlačová beseda, ktorej zmysel /“ anti-fanúšik“ Smeru/ pán Bielik, ktovie prečo nepochopil. Nechápal a nechápal. Nechápal dokonca ani vtedy, keď mu všetko okolo nej [...]

Joe Biden

Biden a McCarthy sa definitívne dohodli na zvýšení dlhového stropu USA

29.05.2023 06:20

Stalo sa tak výmenou za výrazné zníženie výdavkov, ktorý má odvrátiť platobnú neschopnosť USA.

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Na Ukrajinu opäť padajú rakety, 15. májový útok na Kyjev

29.05.2023 06:10, aktualizované: 06:55

Ďalšia ťažká noc pre Kyjev, uviedol kyjevský starosta Vitalij Kličko. Na hlavné mesto Ukrajiny opäť zaútočili desiatky dronov.

kollár

Sme rodina nepôjde po voľbách s každým: Kollár dáva na koalíciu 3 podmienky

29.05.2023 05:55

Prečo by sme sa mali do volieb spájať? To robiť nebudem, som však ochotný rokovať o skladaní vlády, vyhlásil v rozhovore Boris Kollár.

Ukrajina, voojna

Ruskí partizáni môžu byť pre Ukrajinu aj problém, myslí si expert

29.05.2023 05:45

Prečo zahraniční bojovníci pomáhajú Ukrajine brániť sa proti ruskej invázii?

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 1018882x
Priemerná čítanosť článkov: 4281x

Autor blogu

Kategórie