Založ si blog

Dnes samé dobré správy !

Teda aspoň ako pre koho. Na Slovensku sa však po dlhom hľadaní iste nájdu aj ľudia, ktorí sa potešia, keď sa dozvedia, že:

  • Vláda SR schválila dar 13 migov pre vládu Ukrajiny. Je to na základe starej bilaterálnej zmluvy o vzájomnej výmene darov: z našej strany napr. fujary, drienkovice a modelu lietajúceho auta z Prievidze. Podarúnok, ktorý Heger a spol. venovali Zelenskému je o niečo veľkorysejší. Údajne má hodnotu 900 mil.eur. Heger sa riadne plesol po vrecku. Veď ho Zelenskyj za ten dar už aj pozval do Kyjeva, aby mu udelil najvyššie ukrajinské štátne vyznamenanie: rad zlatých vidiel či zlatého pohrabáča. Prepáčte, neviem to presne. No a čo ?
  • Matovič a jeho firma OĽaNO by sa podľa najnovšieho prieskumu agentúry AKO znovu dostali do slovenského parlamentu. Matovič má údajne iba 8%-nú obľúbenosť v slovenskej verejnosti. No a čo ? – Zato u tých svojich 5% skalných voličov je obľúbenejší, než sú ich vlastní rodičia. Matovičovi voliči by za svoj trnavský idol aj život položili. A to je pekné. Lebo skutočná láska aj hory prenáša.
  • Polícia SR nás dnes mimoriadne potešila správou, že ten konvoj s jadrovým materiálom pri transporte ktorého cez územie SR asistovala, nie je deklarovaný ako americké jadrové zbrane. Polícia sa vyjadrila, že ide o materiál, ktorý sa „bežne využíva“ najmä na mierové účely. Napríklad pri výrobe elektrickej energie. Polícia hovorí pravdu, – jadrový materiál sa pri útokoch jadrovými zbraňami skutočne „bežne“ až tak často nevyužíva. Iba tu /Hirošima/ a tam /Nagasaki/. A iba kedy-tedy. Niektorí občania by radi vedieť kde a kedy. Túto informáciu sa ale nedozvedia, lebo je v režime utajenia. No a čo – zvedababy – no a čo ?
  • Obchodné reťazce hlásia, že karé už pod 7 eur nedostanete-iba ak v akcii a po záruke. No a čo ? Slováci sa budú konečne zdravo stravovať.
  • Slovensko na rozdiel od ekonomických expertov z Rakúska plne podporuje embargo EU na dovoz ruského plynu. Slováci sa asi tešia, že prejdú na nórsky plyn, ktorý je bohatý na siričitany a podľa skúseností Čechov poškodzuje plynové kotly v domácnostiach. No a čo ? Aspoň sa dôchodcovia konečne rozhýbu a kúpia si každý rok nový kotol. Veď na to po zvýšení dôchodkov majú peňazí až-až.
  • V USA skrachovali dve banky a jedna „leží na ARE“. Vo Švajčiarsku sú na ARE dve banky. Škodoradostní Slováci, čo nemajú v bankách žiadne účty a žijú z ruky do úst, sa tešia. Škodoradosť chudoby je jej posledná ale aj najväčšia radosť.
  • Obľúbený riaditeľ RTVS Machaj ide splniť prísľub, ktorý dal vládnej koalícii ešte pri volení v parlamente. Ide prekopať spravodajstvo a publicistiku. Za všetky zmeny spomeňme iba jednu: najpopulárnejšia slovenská moderátorka Marta Jančkárová dostane v priestor nielen v SRo ale i STV. Šíria sa reči, že Machaj vyjde v ústrety želaniam divákov a poslucháčov a poskytne Jančkárovej a jej nestranne vybraným hosťom každý večer od 18.00 do 20.00 priestor na Rádiu Slovensko a od 20.00 do 22.00 priestor na STV1. -Konečne niečo aj pre fajnšmekrov kvalitnej publicistiky !
  • Na svoje si prídu aj milovníci intelektuálne náročných a akčných krimiseriálov. Milióny Slovákov onedlho bude svojim neurotickým prejavom znovu obšťastňovať samotný kriminálny špecialista Monk. No vidíte, – keby sme nemali v novembri 1989 revolúciu, ktovie kde by sme dnes toho Monka sledovali ? Možno iba na ORF, v nezrozumiteľnej rakúštine…
  • Slovenský šport včera zaknihoval celkom slušné výsledky: Vlhová skončila 20-ta, Sagan tuším 120-ty, akýsi náš biatlonista 70-ty a Slovan Bratislava po najlepšom výkone sezóny vypadol z poslednej medzinárodnej súťaže. No a čo ? Aspoň budú mať naši športovci viac času na nakrúcanie reklám pre Tipos.
  • Módni guruovia hlásia dobrú správu pre všetky slovenské tučibomby. Najnovším trendom už nie sú vypasované rifle, v ktorých ženám vynikali ich zvodné riťky, – ale širočižné a na páse, bruchu a zadku pľandavé gate z džínsoviny. Úroveň libida u našich mužov zase o niečo klesne. No a čo ? Aspoň sa nebudú na ulici zadarmo obzerať po živých ženách a plne sa sústredia na tie virtuálne. Na tie, čo si vedia naklikať na iphonoch za veľmi výhodný poplatok.

Potešili vás tieto správy, priatelia ? Ak áno, poďakujte sa našej vláde, nášmu parlamentu a našej pani prezidentke, ctihodnej pani Čaputovej. A tiež ich veľkým učiteľom a protektorom za Veľkou mlákou. – Nech ich všetkých po cestách slávy sprevádza všemohúci Hospodin.

Pozostalí po Remiašovi,Tupom,Kuciakovi a Kušnírovej do politiky ?

22.03.2023

Je smutné, že Remiáš, Tupý, Kuciak a Kušnírová prišli o život v mladom veku. Smutné je i to, že napriek nasadeniu veľkých policajných kapacít doposiaľ nedošlo ku definitívnemu súdnemu uzavretiu ich smrti. Je však do tretice smutné i to, že prípady smrti týchto ľudí sú dodnes „našimi“ médiami účelovo rozpitvávané a konšpiratívne prezentované [...]

JUDr. pomohol Hegerovi obhájiť vývoz Migov

21.03.2023

JUDr. bol vzorným právnikom už za socializmu. Bol členom SZM a členom Komunistickej strany. Po koketovaní s SDĽ politicky zakotvil v strane SOP, ktorú založili Schuster a Hamžík. Po zániku SOP zlúčením so Smerom sa JUDr. s politizovaním v rámci Smeru neuspokojil. Chvíľu uvažoval o strane Sieť. Napokon sa rozhodol pre prevažne maďarskú etnickú stranu Híd. Keď sa projekt [...]

ŠVO Ruska na Ukrajine-ŠVO USA v Iraku

20.03.2023

Dovoľte ilustratívne porovnanie dvoch špeciálnych vojenských operácií, ktoré v posledných 20 rokoch vykonali dve vojenské superveľmoci: USA a RF. Pokúsim sa postupovať bez glosovania, bez komentára a ďalšej hodnotiacej analýzy. USA v Iraku rovnako ako RF na UA označili svoju vojenskú angažovanosť termínom „špeciálna vojenská operácia. V prípade USA sa to potom [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

rusko vojaci mobilizácia

Kremeľ nariadil obliecť do uniforiem ďalších 400-tisíc Rusov. Je to reálne?

25.03.2023 11:18

Rusko spúšťa masívnu náborovú kampaň na doplnenie vyčerpaných inváznych síl na Ukrajine, kde podľa západných údajov prišlo o viac ako 200-tisíc vojakov.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 734836x
Priemerná čítanosť článkov: 4015x

Autor blogu

Kategórie