Založ si blog

Pokus o mediálny atentát na Fica v RTVS zlyhal

Pred chvíľou sa v RTVS uskutočnil neúspešný pokus o mediálny atentát na predsedu jedinej opozičnej parlamentnej strany, strany Smer SSD-Roberta Fica. „Páchateľmi“ mediálneho atentátu bol službukonajúci morderátor RTVS a Remišová, predsedníčka polpercentnej vládnej strany. Podľa mňa títo dvaja konali nielen v ideovej ale aj technickej zhode. Podľa mňa mali jedného spoločného režiséra.

Remišová pálila po Ficovi z raketometu lží, fráz a prázdnych floskulí. Mala na to dostatok času. Robil som si minutáž jej nikým neprerušenej paľby: predstavovala takmer 70% celej diskusie. Najobľúbenejším granátom Remišovej boli asi najpopulárnejšie pozemky na Slovensku – zopár metrov štvorcových, na ktoré bývalá poslankyňa Smeru Rošková neprávom vzala pár tisíc eur dotácií. – Hrôza, veď asi vďaka nim je teraz v SR 15% inflácia, potraviny zdraželi o 30% a ekonomika SR ide od desiatich k piatim.

Hlavným „atentátnikom“ však bol morderátor RTVS. Len čo Fico otvoril ústa, už aj po asi 5-10 sekundách nasledovalo skákanie do reči, podsúvanie klamstiev, prekrúcanie, menšie či väčšie invektívy.

Morderátor sa však často menil aj na priameho účastníka „diskusie“. Hral v nej nechápavého. Vraj ako je možné nesúhlasiť s ruskou ŠVO a zároveň podporovať ľudí, čo kričia „Rossija, Rossija“. Nuž pán morderátor, je to jednoduché: sympatizovať s Ruskom, to je sympatizovať s jeho prekrásnym, nám blízkym jazykom, s jeho úžasnou kultúrou, s tradíciami nášho spoločného boja proti Tatárom, Turkom, Germánom, maďarským kossuthovským šovinistom, hitlerovským hrdlorezom, americkým imperialistom. Sympatizovať s Ruskom však nevylučuje mať odlišný názor napr. na ŠVO či iné aktuálne otázky.

Morderátor RTVS hral v diskusii ako insitný herec. Hral nechápavého aj v iných súvislostiach. Napríklad nechápal, ako je možné hľadať cestu k mieru na Ukrajine bez toho, aby sa tam do aleluja nevyvážali zbrane. Nuž pán morderátor, – je to možné a je to veľmi jednoduché. Najprv treba zastaviť paľbu. Na to stačí príkaz náčelníkov GŠ: Zalužného a Gerasimova. Potom treba začať mierové rokovania. Na nich sa už potom Ukrajina a Rusko dohodnú na mierovom modus vivendi. A áno, možno sa dohodnú aj na etnicky podmienených korekciách vzájomných hraníc, ak k tomu bude na oboch stranách vôľa. Mierová zmena hraníc je totiž možná aj podľa charty OSN. Takto sa dohodli medzištátne hranice ČR a SR, hranice Sudánu a Južného Sudánu. Takto sa hľadá dohoda aj medzi Srbskom a Kosovom.

Ak ani po dlhých rokovaniach mierová zmluva nebude uzavretá, dá sa jestvujúci mierový status quo udržať desiatky rokov. Napríklad tak, ako je to v Kórei. Alebo vo vzťahu Rusko-Japonsko či Čína a Tchajvan. Hlavné, pán morderátor je, aby ihneď prestali umierať ľudia.

Našťastie R.Fico pokus o „mediálny atentát“ morderátora RTVS a Remišovej v pohode prežil. Chránila ho totiž nepriestrelná vesta – chránila ho PRAVDA.

Chránila ho pravda o príšerných manipuláciách našich novinárov trebárs napr. o niekoľkotisícovom mierovom a protivládnom pochode v piatok v Bratislave. Trebárs pravda o nutnosti čo najskorších predčasných volieb. Trebárs pravda o deficitnom čerpaní eurofondov. Pravda o katastrofálnom zdražovaní energií a potravín. Pravda o smrtiacej inflácii. Pravda o nutnosti okamžitého prímeria na Ukrajine. Pravda o vývoze zbraní na Ukrajinu. Pravda o lietajúcich údajných šrotoch mig -29… A hlavne PRAVDA O PRÁVE ĽUDÍ NA INÝ NÁZOR, na odlišný názor než je údajne ten jeden jediný „správny“ názor – teda vládny prozápadný názor.

Mediálny „atentát“ na Fica sa dnes RTVS-ke nevydaril. Fico prežil a zase je o skúsenosť bohatší. A zase je silnejší.

Pozostalí po Remiašovi,Tupom,Kuciakovi a Kušnírovej do politiky ?

22.03.2023

Je smutné, že Remiáš, Tupý, Kuciak a Kušnírová prišli o život v mladom veku. Smutné je i to, že napriek nasadeniu veľkých policajných kapacít doposiaľ nedošlo ku definitívnemu súdnemu uzavretiu ich smrti. Je však do tretice smutné i to, že prípady smrti týchto ľudí sú dodnes „našimi“ médiami účelovo rozpitvávané a konšpiratívne prezentované [...]

JUDr. pomohol Hegerovi obhájiť vývoz Migov

21.03.2023

JUDr. bol vzorným právnikom už za socializmu. Bol členom SZM a členom Komunistickej strany. Po koketovaní s SDĽ politicky zakotvil v strane SOP, ktorú založili Schuster a Hamžík. Po zániku SOP zlúčením so Smerom sa JUDr. s politizovaním v rámci Smeru neuspokojil. Chvíľu uvažoval o strane Sieť. Napokon sa rozhodol pre prevažne maďarskú etnickú stranu Híd. Keď sa projekt [...]

ŠVO Ruska na Ukrajine-ŠVO USA v Iraku

20.03.2023

Dovoľte ilustratívne porovnanie dvoch špeciálnych vojenských operácií, ktoré v posledných 20 rokoch vykonali dve vojenské superveľmoci: USA a RF. Pokúsim sa postupovať bez glosovania, bez komentára a ďalšej hodnotiacej analýzy. USA v Iraku rovnako ako RF na UA označili svoju vojenskú angažovanosť termínom „špeciálna vojenská operácia. V prípade USA sa to potom [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

rusko vojaci mobilizácia

Kremeľ nariadil obliecť do uniforiem ďalších 400-tisíc Rusov. Je to reálne?

25.03.2023 11:18

Rusko spúšťa masívnu náborovú kampaň na doplnenie vyčerpaných inváznych síl na Ukrajine, kde podľa západných údajov prišlo o viac ako 200-tisíc vojakov.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 734827x
Priemerná čítanosť článkov: 4015x

Autor blogu

Kategórie