Založ si blog

Skepsa voči Ukrajine v USA rastie

Podľa The New York Post rastie v USA nechuť ďalej podporovať Ukrajinu takým tempom ako doposiaľ. Negatívny trend Američanov voči pomoci Zelenskému chcel zastaviť Biden svojou návštevou v Kyjeve. Zvädnutú bojovú morálku banderovcov síce na chvíľu zvýšil, no v USA mala Bidenova návšteva Ukrajiny skôr negatívny dopad.

The New York Post urobil medzi svojimi čitateľmi prieskum toho, čo si pred návštevou a po návšteve Bidena u Zelenského myslia. Výsledky ukázali, že sa po návšteve zvýšil počet tých, čo sa na rozhodujúcu úlohu USA v konflikte na Ukrajine pozerajú skepticky. Poklesol počet podporovateľov ďalšieho míňania peňazí a vývozu zbraní. Počet tých, čo si myslia, že USA urobili pre Ukrajinu už až príliš veľa, naopak vzrástol.

Popularite ukrajinského režimu v USA iste nepomôže ani „objav“ CNN, konkrétne jej vojenského analytika Cedrica Leightona, podľa ktorého čistú vodu kyjevského odboja kazia niektoré neofašistické a neonacistické ukrajinské organizácie. CNN jednoducho objavili v radoch ukrajinských hrdinov aj početné zastúpenie nacistov. Pre podporovateľov Kyjeva v Amerike je táto záležitosť dosť nepríjemná.

Americká povaha je povaha víťazov. Ak sa im v niečom prestane dariť, rýchlo sa snažia z toho vyvliecť a ešte rýchlejšie na nepríjemnú záležitosť zabudnúť. Americkí vojensko-politickí stratégovia to vedia a tak sa na jar príp. v lete budú snažiť nahnať Ukrajincov do ešte aspoň jednej veľkej a úspešnej ofenzívy. Napríklad do pokusu zmocniť sa Krymu príp. ho aspoň odrezať od pevninského spojenia s ostatnými časťami Ruska. Ukrajinský prezident a jeho generáli budú mať na jar nôž na krku: buď víťazstvá alebo stiahnutie sa USA z Ukrajiny v štýle Vietnamu, Iraku, Sýrie či Afganistanu.

Nôž na krku bude mať však aj J.Biden. Ak sa Ukrajine jarná ofenzíva nepodarí, bude musieť Biden na ďalší služobný pobyt v Bielom dome zabudnúť. No a zostať iba pri jednom funkčnom období, to sa v americkej histórii hodnotí ako zlyhanie. – Jediná možnosť ako si zachrániť reputáciu by bola hodiť rezignáciu na prezidentovo zhoršené zdravie. – Čo by v Bidenovom prípade napokon nebolo ani príliš ďaleko od pravdy…

Pozostalí po Remiašovi,Tupom,Kuciakovi a Kušnírovej do politiky ?

22.03.2023

Je smutné, že Remiáš, Tupý, Kuciak a Kušnírová prišli o život v mladom veku. Smutné je i to, že napriek nasadeniu veľkých policajných kapacít doposiaľ nedošlo ku definitívnemu súdnemu uzavretiu ich smrti. Je však do tretice smutné i to, že prípady smrti týchto ľudí sú dodnes „našimi“ médiami účelovo rozpitvávané a konšpiratívne prezentované [...]

JUDr. pomohol Hegerovi obhájiť vývoz Migov

21.03.2023

JUDr. bol vzorným právnikom už za socializmu. Bol členom SZM a členom Komunistickej strany. Po koketovaní s SDĽ politicky zakotvil v strane SOP, ktorú založili Schuster a Hamžík. Po zániku SOP zlúčením so Smerom sa JUDr. s politizovaním v rámci Smeru neuspokojil. Chvíľu uvažoval o strane Sieť. Napokon sa rozhodol pre prevažne maďarskú etnickú stranu Híd. Keď sa projekt [...]

ŠVO Ruska na Ukrajine-ŠVO USA v Iraku

20.03.2023

Dovoľte ilustratívne porovnanie dvoch špeciálnych vojenských operácií, ktoré v posledných 20 rokoch vykonali dve vojenské superveľmoci: USA a RF. Pokúsim sa postupovať bez glosovania, bez komentára a ďalšej hodnotiacej analýzy. USA v Iraku rovnako ako RF na UA označili svoju vojenskú angažovanosť termínom „špeciálna vojenská operácia. V prípade USA sa to potom [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

rusko vojaci mobilizácia

Kremeľ nariadil obliecť do uniforiem ďalších 400-tisíc Rusov. Je to reálne?

25.03.2023 11:18

Rusko spúšťa masívnu náborovú kampaň na doplnenie vyčerpaných inváznych síl na Ukrajine, kde podľa západných údajov prišlo o viac ako 200-tisíc vojakov.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 734832x
Priemerná čítanosť článkov: 4015x

Autor blogu

Kategórie