Založ si blog

Pamela Záleská: za miliónové podvody podmienečný trest pre Imreczeho

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Pamela Záleská potrestala univerzálneho kajúcnika F.Imreczeho za to, že prijal úplatky spojené so zakrývaním daňovej trestnej činnosti vo výške 18-20 mil eur podmienečným trestom, menšiu finančnú pokutou a povinným absolvovaním protikorupčného vzdelávania. Imrecze dostal 3 ročný podmienečný trest s odkladom na skúšobnú dobu 5 rokov. K tomu dostal finančný trest čosi nad 200 tis. eur.

Ide o prípad Imreczeho trestnej činnosti, ktorá nesúvisí so spolitizovasnými kauzami ako Mýtnik a pod. Ide o Imreczeho trestnú činnosť, ktorá sa diala za chrbtom MF a vlády Smeru. Boli to čisto jeho kšefty, -po prevalení ktorých sa Imrecze začal priznávať a najmä začal sa kajať a obviňovať z domnelej trestnej činnosti iných ľudí – Smeru blízkych ľudí typu Brhela či Výboha. Škoda z týchto- už spolitizovaných a teda možno iba fiktívnych kauz je ďalších + 65 miliónov eur. Keďže je diskutabilné, či sa tieto kauzy vôbec udiali, na rováš Imreczeho ich nepripisujeme.

Tak či onak, ak do úvahy berieme iba nespolitizované vlastné trestné činy Imreczeho, s ktorými tzv. „smeráci“ nemajú nič spoločné, je 18-20 mil. eur závratná suma.

Je podmienečný trest pri nezákonnom obohatení sa o 18-20 mil. eur ešte TRESTOM ALEBO ODMENOU ? Chystá sa súd na čele s Pamelou Záleskou kajúcnika Imreczeho potrestať alebo odmeniť ? A ak odmeniť, za čo odmeniť ? Za čo odmeniť ?!

Nie je peňažný trest 200 tis. pri predpokladanom obohatení sa o sumu okolo 20 miliónov /1% z Imreczeho zisku/ legálnou formou legalizácie príjmu z trestnej činnosti ? Prečo Imreczemu nezobrali všetok majetok – ako napr. Baštrnákovi ?

-Ešte raz: Ak ide súdu o odmenu pre Imreczeho – ak ide o to verejne ho odmeniť, -za čo odmeniť ? Za čo odmeniť ?!?! Na to si vážení priatelia odpovedzte sami. Aj o rozhodovaní špecializovaného trestného súdu si komentár urobte sami. Možno vám na to postačí jedno írečité slovenské slovo. Veď vy už viete, aké.

Pozostalí po Remiašovi,Tupom,Kuciakovi a Kušnírovej do politiky ?

22.03.2023

Je smutné, že Remiáš, Tupý, Kuciak a Kušnírová prišli o život v mladom veku. Smutné je i to, že napriek nasadeniu veľkých policajných kapacít doposiaľ nedošlo ku definitívnemu súdnemu uzavretiu ich smrti. Je však do tretice smutné i to, že prípady smrti týchto ľudí sú dodnes „našimi“ médiami účelovo rozpitvávané a konšpiratívne prezentované [...]

JUDr. pomohol Hegerovi obhájiť vývoz Migov

21.03.2023

JUDr. bol vzorným právnikom už za socializmu. Bol členom SZM a členom Komunistickej strany. Po koketovaní s SDĽ politicky zakotvil v strane SOP, ktorú založili Schuster a Hamžík. Po zániku SOP zlúčením so Smerom sa JUDr. s politizovaním v rámci Smeru neuspokojil. Chvíľu uvažoval o strane Sieť. Napokon sa rozhodol pre prevažne maďarskú etnickú stranu Híd. Keď sa projekt [...]

ŠVO Ruska na Ukrajine-ŠVO USA v Iraku

20.03.2023

Dovoľte ilustratívne porovnanie dvoch špeciálnych vojenských operácií, ktoré v posledných 20 rokoch vykonali dve vojenské superveľmoci: USA a RF. Pokúsim sa postupovať bez glosovania, bez komentára a ďalšej hodnotiacej analýzy. USA v Iraku rovnako ako RF na UA označili svoju vojenskú angažovanosť termínom „špeciálna vojenská operácia. V prípade USA sa to potom [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

hodina zeme, sviečky, noc, tma

V sobotu bude Hodina Zeme, na známych budovách sa vypnú svetlá

25.03.2023 10:27

Svetový fond na ochranu prírody vyzýva ľudí, aby počas dňa sami "vypli" a strávili hodinu tým, že urobia niečo pozitívne pre planétu.

sviečková manifestácia

Heger: Sviečková manifestácia pripomína význam trvania na hodnotách demokracie

25.03.2023 09:59

Sviečková manifestácia bola jedným z najvýznamnejších verejných vystúpení proti komunistickej moci na Slovensku.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 734795x
Priemerná čítanosť článkov: 4015x

Autor blogu

Kategórie