Založ si blog

Nacistom Wunderwaffen nepomohli. Ani banderovcom nepomôžu.

Venované pánovi Zelenskému.

Keď už nacisti na frontoch ustupovali, beznádejne prehrávali, nemali zbrane, nemali muníciu a nemali vojakov, tak im Goebells a Hitler ponúkli legendu o vývoji a skorej výrobe zázračných zbraní. Wuderwaffen, zázračné zbrane mali zvrátiť vojnu. mali nacistom pomôcť vyhrať v poslednej možnej chvíli. Je na počudovanie, koľko inak racionálnych Nemcov tomu uverilo. Nemci síce vyvinuli moderné tryskové lietadlá, moderné rakety pomerne dlhého doletu, no na víťazstvo vo vojne to nestačilo. Vyvíjali aj atómové zbrane -no nestihli to. Ale keby to aj stihli a jednu-dve bomby použili, Rusi a západní spojenci boli už tak rozbehnutí, že by ich nejaké tie státisíce obetí navyše pri obsadzovaní Berlína nezastavili.

Nemeckí fašisti svoje zázračné zbrane vyvíjali sami. Bol to výsledok umu ich vedcov a práce riadenej nemeckými inžiniermi. Jeden nemenovaný ultranacionalistický režim v súčasnosti vojnu tiež prehráva. Taktická ale i strategická prevaha je na strane jeho protivníka. Nacionalistický, nacistický ak chcete fašistický režim /fašizmus definujeme ako výlučnosť presadzovanú hrubým násilím/ nemá zbrane, nemá muníciu, nemá mobilizovateľných mužov. Je v nepriaznivej situácii. Ak by nebolo zahraničnej pomoci, do troch dní sa úplne rozsype.

V takejto situácii propagandisti tohto režimu dnes -rovnako ako nemeckí nacisti- snívajú o wunderwaffen. O zbraniach, ktoré si nedokážu doma vyvinúť a vyrobiť – no ktoré si dokážu v zahraničí vydrankať, vyžobrať. Snívajú o Patriotoch, o obrnených transportéroch Bradley, o tankoch Abrams, Leopard, Challenger či Leclerc. Snívajú o F-16-kach, o Eurofighteroch, o raketách dlhého doletu, o ponorkách, krížnikoch, ba dokonca i o nukleárnych zbraniach. Snívajú o požičanom zbraňovom zázraku.

Darmo im odborníci hovoria, že im to nepomôže. Že aj keby tie zbrane dostali, nijako im to nepomôže. Lebo protivníkom je jadrová superveľmoc a superveľmoc veľký konflikt neprehráva. V krajnom prípade siahne po krajnom riešení. Ale neprehrá. Darmo im odborníci hovoria, že by sa nové zbrane prejavili na výsledkoch bitiek asi tak o rok. Teda vtedy, keď bude neskoro. Darmo im odborníci hovoria, že tie požičané zázračné zbrane vôbec nie sú také zázračné. Že sú to zastarené verzie. Že ich protivník dávno pozná a vie, ako sa proti nim brániť…

Elita nemenovaného nacistického režimu nepočuje, nevníma. Ďalej sníva svoj sen o zbraňovom zázraku, ďalej žobroní nové zbrane. A čo je najhoršie, ďalej predlžuje krvavé jatky, v ktorých umierajú tisíce vojakov tohto režimu. Ale aj civilistov , žien a detí.

Elita tohto režimu nie a nie si pripustiť, že jedinou wunderwaffe je dnes okamžité a bezpodmienečné prímerie a následné rokovanie o trvalom mieri. Nie a nie si uvedomiť, že jedinou zázračnou zbraňou je mierová diplomacia.

Zostáva len dúfať, že tie zbraňové zázraky na front čo najskôr prídu a čo najskôr tam zlyhajú. A potom konečne politici dajú šancu mieru. – Mieru a dohode, teda jedinej skutočne zázračnej zbrani na ukončenie každej vojny. – Aj tej, ktorú mám na mysli. A ja nepochybujem, že viete, ktorú mám na mysli…

Európu ovládla mladá vojnychtivá generácia

28.01.2023

Bývalí ľavičiari, bývalí pravičiari, hipsteri i mamičkini maznáčikovia. Mladá generácia západoeurópskych politikov, ktorá nikdy nezažila vojnu, nikdy neslúžila v armáde, ktorá nepozná hrôzy vojny ani len z rozprávania svojich rodičov a starých rodičov sa najnovšie čoraz smelšie a otvorenejšie prihovára za vyhlásenie vojny Rusku. Nota bene nukleárnej veľmoci, [...]

Čaputová zaútočila na svojho „protikandidáta“ v prezidentských voľbách

27.01.2023

Tak ako sa tu o tom už viackrát písalo, má Čaputová svoju údajne tesnú väčšinu, údajne svojich ľudí na ÚS. Pánov, ktorých na ÚS sama menovala. Vybrala ich spomedzi kandidátov navolených NRSR za čias minulej koalície tak, aby tam neboli kandidáti Smeru a aby ne-smeráci mali väčšinu. Takýto ÚS Čaputovej splní všetko, čo nie je príliš okato za hranou zákona. Na [...]

Blázon sa vrátil do parlamentu

26.01.2023

IM s nepríčetným úsmevom na tvári sa vrátil do parlamentu. A už aj v povetrí lietajú mafiáni, ukradnuté miliardy, basa, kravy… IM si na obhajobu svojich verbálnych brutalít našiel titulok: “ No a čo – ja som už taký – úprimný ! „ IM odmieta dodržiavať na verejnosti akékoľvek sociálne normy, Odmieta riadiť sa akýmikoľvek zábranami. Robí [...]

pakistan nehoda oheň autobus

Po nehode autobusu na juhozápade Pakistanu je na mieste najmenej 40 mŕtvych

29.01.2023 08:38

Vozidlo explodovalo po páde z mosta.

leopard 2

Nemecká zbrojovka: Sme schopní vyrobiť viac tankovej munície, než svet potrebuje

29.01.2023 07:46

Nemecká zbrojovka Rheinmetall je pripravená výrazne zvýšiť výrobu tankovej a delostreleckej munície, aby uspokojila silný dopyt Ukrajiny i západných krajín.

Petr Pavel, Česko, voľby

New York Times: České voľby boli testom populizmu. Denník upozorňuje aj na Fica

29.01.2023 07:00

Súboj o post českého prezidenta bol podľa amerického denníka New York Times prvým v rámci série dôležitých volieb v strednej a východnej Európe.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev rokuje o raketách dlhého doletu. Cieľom je aj Krym

29.01.2023 06:03, aktualizované: 07:59

Ukrajina rokuje o dodávkach rakiet dlhého doletu, aby mohla ničiť ciele hlboko za frontovou líniou, napríklad sklady munície.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 138
Celková čítanosť: 526448x
Priemerná čítanosť článkov: 3815x

Autor blogu

Kategórie