Založ si blog

Zelenskij-pod paľbou Fox News- traja slovenskí skrachovanci mu ponúkli naše peniaze

Niektorí západní novinári a politickí analytici pri spomenutí Zelenského nevedia, na ktorú nohu skôr skočiť, aký oslavný trilok z úst vypustiť. / U nás napríklad Mesežnikov…/. Popredné médiá vyhlásili Zelenského za muža roka a za najvplyvnejšieho politika Európy. Zdôvodňujú to tým , že Zelenskij dokázal takmer všade dosiahnuť, čo chcel resp. dostať, čo pýtal. Inak povedané, Zelenskij je najúspešnejším žiadateľom o almužnu na svete. /Chcel som použiť jedno slovo na „ž“, ale administrátor by ma zrušil/.

Zo strachu pred administrátorom použijem teraz charakteristiku Zelenského z úst populárneho moderátora amerických „Fox News“ Tuckera Carlsona. Na pozadí celkovej pomoci, ktorú USA Zelenskému doposiaľ poslali a ktorá je už vyše 100 mld USD, – zhodnotil Carlson ďalšie požiadavky Zelenského zhruba nasledovne /parafráza/:

Čože ? Akýsi fanatický blázon v ošúchanej bejzbolke požaduje peniaze na odstránenie kritických problémov v ekonomike ? Nám stačia naše vlastné problémy. Takže kráčaj od nás, troll ! My ťa už ani poznať nechceme. Rozum sme ešte netratili. -Takže ten chalanisko chce svoje paprče položiť na našu americkú kasičku ?

-My Američania Zelenskému nie sme nič dlžní. NIČ. Veľa úspechov, priateľ náš. – A bodka.

Tak toto naložil Zelenskému na chrbát moderátor populárnej relácie v poprednej americkej spravodajskej televízii Fox News. My Slováci sme síce Zelenskému ešte 100 mld USD neposlali, ale obávam sa, že po prepočte na obyvateľa alebo na náš HDP sme za Američanmi v tesnom závese. A možno už aj pred nimi.

-Ozaj, koľko miliónov eur už od roku 2014 činí celková pomoc Slovenska Ukrajine ? Mám na mysli pomoc materiálnu, vojenskú, humanitárnu. Pomoc spočívajúcu vo vývoze zbraní, elektriny, surovín, opravárenských služieb, potravín, liekov, zdravotníckych potrieb, pomoc pri starostlivosti o utečencov, pri vzdelávaní ukrajinských študentov a pod. Aká veľká je táto pomoc v hodnotovom vyjadrení ? V USA je tento údaj verejne dostupný. Ako je to na Slovensku ? -Ale pravdu…

PS: Dnes v Kyjeve ponúkli tzv. balík zimnej pomoci krachujúci ministri Hirman, Naď a Káčer. Traja skrachovanci ponúkajú banderovcom ďalšie peniaze. Koľko miliónov z našich peňazí to bude tentokrát ?

Európu ovládla mladá vojnychtivá generácia

28.01.2023

Bývalí ľavičiari, bývalí pravičiari, hipsteri i mamičkini maznáčikovia. Mladá generácia západoeurópskych politikov, ktorá nikdy nezažila vojnu, nikdy neslúžila v armáde, ktorá nepozná hrôzy vojny ani len z rozprávania svojich rodičov a starých rodičov sa najnovšie čoraz smelšie a otvorenejšie prihovára za vyhlásenie vojny Rusku. Nota bene nukleárnej veľmoci, [...]

Čaputová zaútočila na svojho „protikandidáta“ v prezidentských voľbách

27.01.2023

Tak ako sa tu o tom už viackrát písalo, má Čaputová svoju údajne tesnú väčšinu, údajne svojich ľudí na ÚS. Pánov, ktorých na ÚS sama menovala. Vybrala ich spomedzi kandidátov navolených NRSR za čias minulej koalície tak, aby tam neboli kandidáti Smeru a aby ne-smeráci mali väčšinu. Takýto ÚS Čaputovej splní všetko, čo nie je príliš okato za hranou zákona. Na [...]

Blázon sa vrátil do parlamentu

26.01.2023

IM s nepríčetným úsmevom na tvári sa vrátil do parlamentu. A už aj v povetrí lietajú mafiáni, ukradnuté miliardy, basa, kravy… IM si na obhajobu svojich verbálnych brutalít našiel titulok: “ No a čo – ja som už taký – úprimný ! „ IM odmieta dodržiavať na verejnosti akékoľvek sociálne normy, Odmieta riadiť sa akýmikoľvek zábranami. Robí [...]

pakistan nehoda oheň autobus

Po nehode autobusu na juhozápade Pakistanu je na mieste najmenej 40 mŕtvych

29.01.2023 08:38

Vozidlo explodovalo po páde z mosta.

leopard 2

Nemecká zbrojovka: Sme schopní vyrobiť viac tankovej munície, než svet potrebuje

29.01.2023 07:46

Nemecká zbrojovka Rheinmetall je pripravená výrazne zvýšiť výrobu tankovej a delostreleckej munície, aby uspokojila silný dopyt Ukrajiny i západných krajín.

Petr Pavel, Česko, voľby

New York Times: České voľby boli testom populizmu. Denník upozorňuje aj na Fica

29.01.2023 07:00

Súboj o post českého prezidenta bol podľa amerického denníka New York Times prvým v rámci série dôležitých volieb v strednej a východnej Európe.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev rokuje o raketách dlhého doletu. Cieľom je aj Krym

29.01.2023 06:03, aktualizované: 07:59

Ukrajina rokuje o dodávkach rakiet dlhého doletu, aby mohla ničiť ciele hlboko za frontovou líniou, napríklad sklady munície.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 138
Celková čítanosť: 525890x
Priemerná čítanosť článkov: 3811x

Autor blogu

Kategórie