Založ si blog

USA by Ukrajinu porazili do týždňa !

Scott Ritter -známy americký vojenský analytik, ex-zbrojný inšpektor OSN, v minulosti spravodajský dôstojník americkej námornej pechoty, v súčasnosti jej kritik /čo sa mu vrátilo v podobe obvinenia-ako inak, za sexuálny delikt/ najnovšie popísal /U.S.tour of duty, org/, ako by na Ukrajine postupovali USA, keby ju chceli obsadiť.

Vojská USA by podľa Rittera obsadili Ukrajinu do týždňa, nanajvýš do dvoch-troch týždňov. USA by ale nepostupovali ako Rusi, lež diametrálne odlišne. V prvom rade by ničivo letecky bombardovali Ukrajinu. Všetky vládne budovy, centrálne úrady a vojenské objekty by rozrušili raketami. Už na začiatku by zničili tepelné a vodné elektrárne, poškodili atómové elektrárne, rozbili vodné nádrže a priehrady, vyhodili do vzduchu železničné stanice, uzly a trate. Zlikvidovali by všetko známe železničné a cestné mosty. So zemou by zrovnali telekomunikačné siete, výrobne a rozvodne elektriny, vody a kanalizácie. Až do takto zničenej krajiny by potom poslali pozemné vojská.

Pozemné vojská by postupovali rýchlo a tvrdo. Ženijné jednotky by na panelákových sídliskách, v hustej zástavbe robili prieseky ťažkotonážnymi bombami a trhavinami. Po umelých koridoroch krížom cez paneláky by potom išli tanky, ktoré by strieľali nie iba na ohniská odporu ale na všetko živé. Takto by USA obsadili Charkov či Kyjev. Ukrajinskí vojaci, ktorí by nemali ruky nad hlavou by boli likvidovaní. Tí v zákopoch a bunkroch by boli aj za živa udupaní pásmi tankov. USA by s nikým o prechode do zajatia nevyjednávali. -Buď stojíš voči nám s rukami nad hlavou a bez zbrane, alebo zomrieš.

Za pár dní by USA stáli už na hranici Poľska a pýtali by sa poľských vojakov,-tak čo, aj vy chcete nakopať do zadku ? Postup USA by bol rýchly. nemilosrdný, pragmatický.

Scott Ritter na záver svojej úvahy uznáva, že Rusko nie je USA a Rusi nie sú Američania. Nedokážu byť takí pragmaticky efektívni, tak jasne rezultatívni a cieľovoorientovaní. Na druhej strane Američania by nemali s Ukrajincami zľutovanie aj preto, lebo nejde o dva veľmi príbuzné národy. Rusi a Ukrajinci sú jazykovo blízki, často hovoriaci tým istým jazykom. Vyrástli na tej iste historickej, náboženskej a kultúrnej tradícii. Starší dôstojníci študovali spolu tie isté sovietske vojenské školy, boli kolegovia ba i priatelia. Voči takýmto protivníkom sa ťažko bojuje.

Postup Rusov na Ukrajine bol spočiatku koncipovaný iba ako krátkodobá špeciálne vojenská misia. Misia takmer osloboditeľská. Rusom trvalo viac ako 8 mesiacov, kým pochopili, že veľká časť Ukrajincov je už preškolená na iný národ. Trvalo im poriadne dlho, kým pochopili, že veľká časť Ukrajincov už dnes Rusov nenávidí.

Dnes to už Rusi chápu, aj ke´d stále nie dosť dôsledne. Dnes už na Ukrajine úraduje generál Surovikin. No aj on je stále zubadlom ovládaný politikmi z Kremľa. Rusi to už dnes spustili na rýchlejšom prevodovom stupni. – No od amerického postupu je podľa Scotta Rittera ten ruský, zmierlivý, stále na míle ďaleko. – A asi aj vždy bude.

Sulík, Pellegrini a Čaputová sa už dohodli ?

02.12.2022

Sulík dnes oznámil, že v spolupráci s Pellegrinim podá návrh na vyslovenie nedôvery vláde Edka Hegera. Ak by návrh prešiel a Hegerovej vláde bola vyslovená nedôvery, postavia politici SaS a Hlasu Slovákov pred tri možnosti: predčasné voľby / najlepšie ale najmenej pravdepodobné/, vytvorenie novej vládnej koalície, ktorá by sa oprela v NRSR o novú väčšinu min. 76 hlasov [...]

Kedysi najkomunistickejší národ sveta – Česi- dnes najväčšími rusofóbmi

30.11.2022

V roku 1946 „Rusi“ /smozrejme, že Sovieti, ale tu je už zvykom nadávať im do Rusov/ pomohli Čechom zbaviť sa 3,5 miliónovej nemeckej menšiny. Napriek odporu Británie a čiastočne aj USA. Zároveň im pomohli získať územie a majetky týchto Nemcov, čo je takmer tretina Čiech. Do tretice, z Čiech bola odsunutá Červená armáda, -ako z jedinej krajiny, ktorú ČA [...]

Nie iba Fico-spravodlivosť dnes na GP vyhrala

29.11.2022

To, čo dnes urobil generálny prokurátor Maroš Žilinka, muselo potešiť každého priaznivca právneho štátu, bez ohľadu na jeho politické preferencie. Keď ochladnú vášne, príde na to aj súdna časť vládnej koalície. Veď mnohí z nich môžu byť o pol roka opozičnými poslancami. A potom sa im Žilinkova právomoc podľa paragrafu 363 zíde. Veta, ktorú v odôvodnení svojho [...]

hasiči, oheň, požiar

V pražskej nemocnici Motol horelo, z urgentného príjmu evakuovali 60 ľudí

04.12.2022 09:00

Šlo o požiar elektroinštalácie v strope na toaletách, uhasila ho voda z prasknutého potrubia.

Peter Pčolinský, Tomáš Taraba

Koaliční poslanci hromžia: My neobchodujeme, to Sulík sa spojil so Žigom. Rozhodne pár hlasov, Taraba bude za

04.12.2022 09:00

V boji o to, či Hegerova vláda získa dôveru, alebo nie, bude rozhodovať každý jeden hlas. A aj ten koaličný.

Charkov, Ukrajina

ONLINE: Tajné služby USA: Tempo bojov sa zníži, Ukrajinci zostávajú odhodlaní

04.12.2022 07:30, aktualizované: 08:40

Zimu využijú Rusi aj Ukrajinci na zotavenie a ofenzíva sa začne až na jar, predpokladajú tajné služby USA. Väčšie predpoklady pre ňu má mať Ukrajina.

Lloyd Austin, Sebastien Lecornu

Austin: USA musia zbrojiť, aby udržali krok s Čínou. Má vôľu aj moc

04.12.2022 06:50

USA majú pred sebou kľúčové kroky, v ktorých musia investovať do armády, ak chcú byť naďalej protiváhou Číny, povedal americký minister obrany.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 95
Celková čítanosť: 344062x
Priemerná čítanosť článkov: 3622x

Autor blogu

Kategórie