Založ si blog

Hrôzy na Ukrajine a inde

Nestíham sa čudovať, ako pokojne západné médiá, vrátane slovenských píšu o hrôzach, čo sa dejú na Ukrajine. O údajných zločinoch Rusov píšu s dávkou propagandistického moralizovania. Píšu o nich ako hotových objektívne potvrdených veciach, -aj keď tie dôkazy neraz /nie vždy „!/ až na míle smrdia manipuláciou a umelým aranžovaním. /Najznámejším prípadom sú tzv. mŕtvoly z Buče/.

Na druhej strane sa otvorene, bez okúňania píše o takých hrôzach na ruských vojakoch a zajatcoch, o akých sa dá čítať iba v protokoloch zo súdenia vojnových zločinov. V pohode sa píše o tom, ako proruských civilov uväzujú o pouličné stĺpy, ruským väzňom Ukrajinci rozbíjajú hlavy kladivami, prezentujú sa videá, na ktorých Ukrajinci zajatým Rusom strieľajú do nôh. Alebo sa prezentujú videá, na ktorých ukrajinskí vojaci zastrelia desať ruských neozbrojených zajatcov, ležiacich na zemi s rukami za chrbtom. Západné médiá, vrátane slovenských píšu pokojne aj o tom, čo je v rozpore medzinárodnou legislatívou o ochrane vojenských hrobov. Ukrajinci podľa vlastných slov spaľujú mŕtvoly padlých ruských vojakov na smetiskách, na hromadách odpadkov. Jediné, čo sa tu západným /a aj našim/ novinárom nepáčilo a nepáči je, že v okolí bol pri spaľovaní odpudivý smrad zhoreného ľudského mäsa. – Fuj, no nie ?

Vojna je hrozná. Hrôzy a zločiny sa pri nej páchajú na oboch stranách frontu. Ak ale nadávame na nepriateľské „beštie“ nemali by sme sa správať ako oni. Mali by sme si pri popise toho, čo robia „naši“, pri charakterizovaní utrpenia nepriateľských zajatcov a ich mŕtvych tiel zachovať aspoň štipôčku humanity a úcty voči tomu, že to sú alebo boli ľudské bytosti.

V každej vojne zdivie, zmení sa na hovädá kopa ľudí. Podľa mňa sa to ale môže stať iba takým ľuďom, ktoré už tak trochu boli divými zvermi a hovädami už pred vojnou. Stáva sa to ľuďom, ktorí by boli suroví a nebezpeční pre iných aj bez toho, aby sa akákoľvek vojna vyskytla. A to je to, na čo by som chcel upozorniť. Čo ma najviac desí. Desí ma, koľko surovcov, ľudí bez citu a súcitu, potenciálnych zverov okolo seba máme. Áno, máme. Aj my na Slovensku. Nielen v Rusku či na Ukrajine.

Mám z takýchto zverov strach. Vy nie, priatelia ?

Kovačič dnes servíroval ochutnávku predvolebných mediálnych špinavostí

28.05.2023

Dnešná diskusná relácia na Markíze bola vedení morder átorom Kovačičom v typicky policajnom režime. Dvaja vyšetrovatelia /ex-minister Na´d a Kovačič/ sa počas relácie snažili podlým prekrikovaním, skákaním do reči a krížovými výsluchmi zmiasť dr.Kaliňáka, predstaviteľa nimi tak nenávidenej strany Smer SSD. Otázky na Kaliňáka neraz súčasne lietali sprava i [...]

Boris Kollár a spol. – netárajte, neklamte

27.05.2023

Boris Kollár včera zase zaperlil. Vyhlásil, že všetky strany v NRSR – a teda aj hnutie Sme rodina, sú opozičné, lebo Ódorova vláda /na rozdiel od parlamentných strán/ nevzišla z volieb a následne nevzišla z vôle terajšej NRSR. Vznikla z rozhodnutia Čaputovej a je to teda iba jej vláda. -Pekná táranina-úmyselne nepravdivá, – zase iba jedno z množstva klamstiev [...]

O nechápavom moderátorovi, Lipšicovi a Čaputovej

26.05.2023

Prečo boli včera Lipšic a Čaputová v televízii ? Ak chcete vedieť príčinu, kliknite si na môj dnešný článok, ktorý sa tomu podrobnejšie venuje. Včera sa diali veci. Napríklad bola TB Smeru SSD. Tlačová beseda, ktorej zmysel /“ anti-fanúšik“ Smeru/ pán Bielik, ktovie prečo nepochopil. Nechápal a nechápal. Nechápal dokonca ani vtedy, keď mu všetko okolo nej [...]

Joe Biden

Biden a McCarthy sa definitívne dohodli na zvýšení dlhového stropu USA

29.05.2023 06:20

Stalo sa tak výmenou za výrazné zníženie výdavkov, ktorý má odvrátiť platobnú neschopnosť USA.

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Na Ukrajinu opäť padajú rakety, 15. májový útok na Kyjev

29.05.2023 06:10, aktualizované: 06:55

Ďalšia ťažká noc pre Kyjev, uviedol kyjevský starosta Vitalij Kličko. Na hlavné mesto Ukrajiny opäť zaútočili desiatky dronov.

kollár

Sme rodina nepôjde po voľbách s každým: Kollár dáva na koalíciu 3 podmienky

29.05.2023 05:55

Prečo by sme sa mali do volieb spájať? To robiť nebudem, som však ochotný rokovať o skladaní vlády, vyhlásil v rozhovore Boris Kollár.

Ukrajina, voojna

Ruskí partizáni môžu byť pre Ukrajinu aj problém, myslí si expert

29.05.2023 05:45

Prečo zahraniční bojovníci pomáhajú Ukrajine brániť sa proti ruskej invázii?

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 1018809x
Priemerná čítanosť článkov: 4281x

Autor blogu

Kategórie