Založ si blog

Hrôzy na Ukrajine a inde

Nestíham sa čudovať, ako pokojne západné médiá, vrátane slovenských píšu o hrôzach, čo sa dejú na Ukrajine. O údajných zločinoch Rusov píšu s dávkou propagandistického moralizovania. Píšu o nich ako hotových objektívne potvrdených veciach, -aj keď tie dôkazy neraz /nie vždy „!/ až na míle smrdia manipuláciou a umelým aranžovaním. /Najznámejším prípadom sú tzv. mŕtvoly z Buče/.

Na druhej strane sa otvorene, bez okúňania píše o takých hrôzach na ruských vojakoch a zajatcoch, o akých sa dá čítať iba v protokoloch zo súdenia vojnových zločinov. V pohode sa píše o tom, ako proruských civilov uväzujú o pouličné stĺpy, ruským väzňom Ukrajinci rozbíjajú hlavy kladivami, prezentujú sa videá, na ktorých Ukrajinci zajatým Rusom strieľajú do nôh. Alebo sa prezentujú videá, na ktorých ukrajinskí vojaci zastrelia desať ruských neozbrojených zajatcov, ležiacich na zemi s rukami za chrbtom. Západné médiá, vrátane slovenských píšu pokojne aj o tom, čo je v rozpore medzinárodnou legislatívou o ochrane vojenských hrobov. Ukrajinci podľa vlastných slov spaľujú mŕtvoly padlých ruských vojakov na smetiskách, na hromadách odpadkov. Jediné, čo sa tu západným /a aj našim/ novinárom nepáčilo a nepáči je, že v okolí bol pri spaľovaní odpudivý smrad zhoreného ľudského mäsa. – Fuj, no nie ?

Vojna je hrozná. Hrôzy a zločiny sa pri nej páchajú na oboch stranách frontu. Ak ale nadávame na nepriateľské „beštie“ nemali by sme sa správať ako oni. Mali by sme si pri popise toho, čo robia „naši“, pri charakterizovaní utrpenia nepriateľských zajatcov a ich mŕtvych tiel zachovať aspoň štipôčku humanity a úcty voči tomu, že to sú alebo boli ľudské bytosti.

V každej vojne zdivie, zmení sa na hovädá kopa ľudí. Podľa mňa sa to ale môže stať iba takým ľuďom, ktoré už tak trochu boli divými zvermi a hovädami už pred vojnou. Stáva sa to ľuďom, ktorí by boli suroví a nebezpeční pre iných aj bez toho, aby sa akákoľvek vojna vyskytla. A to je to, na čo by som chcel upozorniť. Čo ma najviac desí. Desí ma, koľko surovcov, ľudí bez citu a súcitu, potenciálnych zverov okolo seba máme. Áno, máme. Aj my na Slovensku. Nielen v Rusku či na Ukrajine.

Mám z takýchto zverov strach. Vy nie, priatelia ?

Sulík, Pellegrini a Čaputová sa už dohodli ?

02.12.2022

Sulík dnes oznámil, že v spolupráci s Pellegrinim podá návrh na vyslovenie nedôvery vláde Edka Hegera. Ak by návrh prešiel a Hegerovej vláde bola vyslovená nedôvery, postavia politici SaS a Hlasu Slovákov pred tri možnosti: predčasné voľby / najlepšie ale najmenej pravdepodobné/, vytvorenie novej vládnej koalície, ktorá by sa oprela v NRSR o novú väčšinu min. 76 hlasov [...]

Kedysi najkomunistickejší národ sveta – Česi- dnes najväčšími rusofóbmi

30.11.2022

V roku 1946 „Rusi“ /smozrejme, že Sovieti, ale tu je už zvykom nadávať im do Rusov/ pomohli Čechom zbaviť sa 3,5 miliónovej nemeckej menšiny. Napriek odporu Británie a čiastočne aj USA. Zároveň im pomohli získať územie a majetky týchto Nemcov, čo je takmer tretina Čiech. Do tretice, z Čiech bola odsunutá Červená armáda, -ako z jedinej krajiny, ktorú ČA [...]

Nie iba Fico-spravodlivosť dnes na GP vyhrala

29.11.2022

To, čo dnes urobil generálny prokurátor Maroš Žilinka, muselo potešiť každého priaznivca právneho štátu, bez ohľadu na jeho politické preferencie. Keď ochladnú vášne, príde na to aj súdna časť vládnej koalície. Veď mnohí z nich môžu byť o pol roka opozičnými poslancami. A potom sa im Žilinkova právomoc podľa paragrafu 363 zíde. Veta, ktorú v odôvodnení svojho [...]

hasiči, oheň, požiar

V pražskej nemocnici Motol horelo, z urgentného príjmu evakuovali 60 ľudí

04.12.2022 09:00

Šlo o požiar elektroinštalácie v strope na toaletách, uhasila ho voda z prasknutého potrubia.

Peter Pčolinský, Tomáš Taraba

Koaliční poslanci hromžia: My neobchodujeme, to Sulík sa spojil so Žigom. Rozhodne pár hlasov, Taraba bude za

04.12.2022 09:00

V boji o to, či Hegerova vláda získa dôveru, alebo nie, bude rozhodovať každý jeden hlas. A aj ten koaličný.

Charkov, Ukrajina

ONLINE: Tajné služby USA: Tempo bojov sa zníži, Ukrajinci zostávajú odhodlaní

04.12.2022 07:30, aktualizované: 08:40

Zimu využijú Rusi aj Ukrajinci na zotavenie a ofenzíva sa začne až na jar, predpokladajú tajné služby USA. Väčšie predpoklady pre ňu má mať Ukrajina.

Lloyd Austin, Sebastien Lecornu

Austin: USA musia zbrojiť, aby udržali krok s Čínou. Má vôľu aj moc

04.12.2022 06:50

USA majú pred sebou kľúčové kroky, v ktorých musia investovať do armády, ak chcú byť naďalej protiváhou Číny, povedal americký minister obrany.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 95
Celková čítanosť: 344058x
Priemerná čítanosť článkov: 3622x

Autor blogu

Kategórie