Založ si blog

Jasajúci dav v Chersone ako „street art“

Bývalý Putinov poradca SergejMarkov bol v našich médiách v týchto dňoch prekvapivo často citovaný. Západným propagandistom sa asi veľmi dobre počúvala jeho konštatácia, že „ústup OS RF z Chersonu je najväčšou geopolitickou porážkou od vzniku RF“. Mimochodom, Markova v Rusku za to ihneď zahriakli, lebo najväčšou geopolitickou porážkou nezávislej RF bola podľa nich absencia vojenského zásahu v 2014, keď banderovci protiústavne získali moc a začali masovo vraždiť Rusov v Odesse, Charkove, na Donbase. Ak by bolo Rusko urobilo špeciálnu operáciu vtedy, dnes na Ukrajine ľudia neumierajú.

Nuž tento tak s obľubou citovaný Markov dnes okomentoval zábery „rozjasaných ľudí“ – údajných obyvateľov Chersona, oslavujúcich svoje oslobodenie. Markov má svoje zdroje-veď v Chersone určite zostali nejakí pro-ruskí informátori. A podľa nich rozjasaní ľudia vyšli z autobusov, ktoré do mesta prišli spolu s ukrajinskými vojakmi. Roztiahli svoje zástavy a začali sa veseliť. Pekný street art. Pekný performance. Pekné pouličné divadlo. Účinkujúci /do civilu prezlečení vojaci a vojačky UA dokonca s detičkami/ si pred kamerami zajasali a potom nasadli do autobusov a odišli.

Markov hodnotí toto mediálne predstavenie ako celkom úspešné. V propagande Ukrajinci nad Ruskom skutočne vyhrávajú, Ich cieľovou skupinou sú naivní, ľahko manipulovateľní ľudia v Európe a zámorí. Vrátane Slovenska. Naši propagandisti to vedia. Preto sa nainscenované zábery objavujú aj v našich televíziách.

Ó svätá prostota. U koľkých ľudí to funguje…

Európu ovládla mladá vojnychtivá generácia

28.01.2023

Bývalí ľavičiari, bývalí pravičiari, hipsteri i mamičkini maznáčikovia. Mladá generácia západoeurópskych politikov, ktorá nikdy nezažila vojnu, nikdy neslúžila v armáde, ktorá nepozná hrôzy vojny ani len z rozprávania svojich rodičov a starých rodičov sa najnovšie čoraz smelšie a otvorenejšie prihovára za vyhlásenie vojny Rusku. Nota bene nukleárnej veľmoci, [...]

Čaputová zaútočila na svojho „protikandidáta“ v prezidentských voľbách

27.01.2023

Tak ako sa tu o tom už viackrát písalo, má Čaputová svoju údajne tesnú väčšinu, údajne svojich ľudí na ÚS. Pánov, ktorých na ÚS sama menovala. Vybrala ich spomedzi kandidátov navolených NRSR za čias minulej koalície tak, aby tam neboli kandidáti Smeru a aby ne-smeráci mali väčšinu. Takýto ÚS Čaputovej splní všetko, čo nie je príliš okato za hranou zákona. Na [...]

Blázon sa vrátil do parlamentu

26.01.2023

IM s nepríčetným úsmevom na tvári sa vrátil do parlamentu. A už aj v povetrí lietajú mafiáni, ukradnuté miliardy, basa, kravy… IM si na obhajobu svojich verbálnych brutalít našiel titulok: “ No a čo – ja som už taký – úprimný ! „ IM odmieta dodržiavať na verejnosti akékoľvek sociálne normy, Odmieta riadiť sa akýmikoľvek zábranami. Robí [...]

pakistan nehoda oheň autobus

Po nehode autobusu na juhozápade Pakistanu je na mieste najmenej 40 mŕtvych

29.01.2023 08:38

Vozidlo explodovalo po páde z mosta.

leopard 2

Nemecká zbrojovka: Sme schopní vyrobiť viac tankovej munície, než svet potrebuje

29.01.2023 07:46

Nemecká zbrojovka Rheinmetall je pripravená výrazne zvýšiť výrobu tankovej a delostreleckej munície, aby uspokojila silný dopyt Ukrajiny i západných krajín.

Petr Pavel, Česko, voľby

New York Times: České voľby boli testom populizmu. Denník upozorňuje aj na Fica

29.01.2023 07:00

Súboj o post českého prezidenta bol podľa amerického denníka New York Times prvým v rámci série dôležitých volieb v strednej a východnej Európe.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev rokuje o raketách dlhého doletu. Cieľom je aj Krym

29.01.2023 06:03, aktualizované: 07:59

Ukrajina rokuje o dodávkach rakiet dlhého doletu, aby mohla ničiť ciele hlboko za frontovou líniou, napríklad sklady munície.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 138
Celková čítanosť: 526364x
Priemerná čítanosť článkov: 3814x

Autor blogu

Kategórie