Založ si blog

Krvaví Vikingovia a Kelti – náš vzor ? Dokedy ?!

Po čase som zase trochu zašiel na všelijaké tie „historické“ kanály našej káblovky. Zistil som, že sa nič nezlepšilo, skôr zhoršilo. „Vzdelávacie“ kanály sú plné 1/ príbehov okolo Hitlera, nacistov, esesákov, či wehrmachtu, 2/ príbehov vyzdvihujúcich „hrdinstvá“ starých Keltov, starých Rimanov a starých Vikingov; samá krv, samá surovosť, adorácia kelto-germánskej minulosti „Európy“, 3/ technikálií okolo mečov, kanónov, oštepov, nožov…teda všetkého, čím sa dalo a dodnes dá vraždiť.

Kelto-vikingské násilie servírujú západoeurópske kanály ako čosi samozrejmé a pre celú Európu príznačné. Autori takýchto artefaktov evidentne nepoznajú ani dejiny a ani geografiu Európy. Nevedia, že Európa nekončí pri Viedni na Dunaji, ale až na Urale. Nevedia, že najväčším jazykovým spoločenstvom v rámci pôvodných európskych národov je slovanské jazykové spoločenstvo. A aby sa však predsa len nezdali ako úplní ignoranti, robia zo starých Čechov Keltov a zo starých Rusov Vikingov. Zanedbateľnú digresívnu maličkosť v etnogenéze Slovanov zveličujú a robia z neho jadro slovanskej etnogenézy.

Keltsko-vikingské krváky ponúkajú nielen „vzdelávacie“ kanály ale aj kanály, určené pre deti a mládež. Pre našu slovenskú mládež. Nečudo, že naše deti o starej slovenskej a slovanskej minulosti vedia veľmi málo, – o minulosti keltsko-germánskych etník Západnej Európy by však mohli spokojne aj maturovať. Nečudo, že naše deti od materskej škôlky behajú v rohatých helmách a tanečné krúžky miesto národných tancov fabrikujú s malých Keltov a Írov, drobčiacich ako niekde v Dubline.

Kto je vinníkom tohto neprirodzeného stavu ? Nuž my Slováci,- naša chorá kultúrna elita. Tá elita čo je miesto vlastnej tvorby schopná iba dabovania nahlúplych keltskogermánskych rozprávok. Tá elita, čo elite okolitých národov – Poliakov, Maďarov, Ukrajincov, Rusov a Bielorusov nesiaha vo vlastenectve ani po členky.

Čo s týmto urobíme ? Odpoveď treba hľadať -ako inak, vo voľbách a v náhrade pro-západnej servilnej vlády vládou slovenskej zvrchovanosti a samostatnosti. V obnove suverenity Slovenska nielen v ekonomickej a sociálnej ale aj v kultúrnej a duchovnej oblasti.

Cintula vraj nie je Levičan

17.05.2024

Lepšie povedané, vraj nie je rodený Levičan, Tekovčan. Vraj sa narodil v Bardejove. Je teda rodený Šarišan. Ale nie o tom som chcel. Chcel som o niečom oveľa podstatnejšom. Písal som dnes o tom, že tak ako nemožno za spoluvinníka znásilnenia označiť „koketnú“ znásilnenú ženu, ale len a len násilníka samotného, – tak nemožno za spoluvinníka atentátu [...]

Ficovi vraj nič nie je: jedno opozičné krídlo vyzýva k pokoju druhé nechutne konšpiruje

17.05.2024

Počuli ste to ? Opozičná agentúra JPP miesto výziev k pokoju a zmieru veselo konšpiruje. Napríklad, že Cintula je pravicový extrémista, ktorý si svoj pacifizmus iba vymyslel. V skutočnosti bol a je srdcom „slovenský branec“. Z poverenia temných rusko-smeráckych štruktúr sa votrel do progresívno-liberálneho hnutia, aby odtiaľ donášal Ficovi a spol. Počuli ste to [...]

Novinári zase klamú: vecný popis stavu nie je šírenie nenávisti /sociologička Kusá vráť diplom !/

16.05.2024

Nepočul som odvčera ani jedného vládneho politika, ktorý by vyzýval, aby Slováci nenávideli opozičnú komunitu. Skúste si, milí novinári z RTVS, ta3, markízy, joj, sme , denníka n…stokrát pustiť záznam z včerajšieho vystúpenia Blahu a Danka. Garantujem, že tam žiadnu výzvu k nenávisti a revanšu voči opozičným médiám a opozičným politikom a sympatizantom [...]

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínska prezidentka vetovala sporný zákon o zahraničnom vplyve

18.05.2024 17:08

Vládna strana Gruzínsky sen má však v parlamente dosť poslancov, aby veto hlavy štátu prehlasovala.

handlová, fico, atentát

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi a poslancom cez sociálnu sieť

18.05.2024 15:10

Prokurátor sa stotožnil s podnetom polície na vzatie obvineného do väzby, rozhodne o nej súd.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 430
Celková čítanosť: 2009377x
Priemerná čítanosť článkov: 4673x

Autor blogu

Kategórie