Založ si blog

Hamran to slniečkárom riadne pokazil

Policajného prezidenta Hamrana som doposiaľ ešte nemal dôvod chváliť. Ale tak, ako šikovný človek občas urobí chybu, tak aj jeho náprotivok občas správne zaboduje. Presne toto sa včera stalo Hamranovi na jeho tlačovej konferencii. Hamran na nej de facto úplne narušil slniečkársko-liberálnu legendu o tom, že vražda na Zámockej bola vyústením dlhodobej cieľavedomej snahy homofóbnej scény o zničenie LGBTI komunity. Nie nebola. Obeťou vraha sa síce stali dvaja členovia LGBTI komunity, no oni boli podľa Hamrana iba náhradný cieľ, vrahov plán „B“ alebo dokonca „C“ potom, ako sa mu nepodarilo uskutočniť hlavný plán – vraždu premiére Hegera a ako sa mu nepodarilo uskutočniť ani útok na židovskú komunitu.

Vrah zo Zámockej vo svojom chorom pudení po zločineckej sláve napokon siahol po cieli najmenej rizikovom – po vražde gayov. Nebola to však jeho pôvodná a hlavná intencia-skôr strašidelná improvizácia.

Hamran spomenul, že na zozname cieľov vraha zo Zámockej bolo viacero politikov- vládnych ale aj OPOZIČNÝCH. Na zozname boli tiež novinári a rôzne celebrity a verejne známe osoby. Vrahovi nešlo ani tak o gyaóv, ako skôr o slávnych ľudí,-ktorých likvidáciou by sa aj on stal SLÁVNYM. Tento zámer je plne v súlade s jeho predpokladanou diagnózou.

Priebežná informácia Hamrana o výsledkoch doterajšieho vyšetrovania teda mení cieľavedome pripravovaný ideologický vraždený plán, orientovaný na homosexuálnu komunitu na plán zavraždiť nejakú významnú osobnosť. Legenda o brutálnom a frontálnom útoku proti komunite LGBTI sa dostáva do trochu iného svetla. Martýrstvo zavraždených členov LGBTI komunity zostáva – no je už menej ideologické, menej explicitné.

Do trochu iného svetla sa dostávajú aj pokusy liberálnych predstaviteľov, najmä z SaS, z PS a z prezidentskej kancelárie urobiť z vraždy akýsi liberálny míľnik, smerujúci k akejsi liberálnej revolúcii, k odklonu SR od tradične konzervatívnych hodnôt. V inom svetle sa javí potom aj prekotné úsilie prijímať zákony v prospech partnerov, žijúcich v spolužití bez dostatočnej právnej úpravy. Vo včerajšom článku sme položili 5 otázok, -či by chystané zákonné úpravy a návrhy reštrikcií pomohli v odvrátení vraždy na Zámockej. Policajný prezident Hamran nechtiac odvetil, že nie. /Čo neznamená, že tieto úpravy nemôžu byť pre slovenskú spoločnosť prínosom/. Vražda na Zámockej má širšie spoločensko-psychologické pozadie. Psychopatológia tohto ohavného činu jednoducho presiahla iba útok na jednu komunitu. Tak je to ostatne s činmi duševne chorých ľudí vždy a všade. Preto im politizácia nesvedčí.

Z Hamranovej informácie vyplynula ešte jedna vcelku pozitívna správa. Podľa nej bola uzavretá skupina radikálov, ktorú navštevoval aj vrah zo Zámockej, predsa len v hľadáčiku medzinárodných i národných bezpečnostných zložiek, Neplatí teda, že sme boli a že sme proti takýmto útokom bezmocní. Neplatí, že tu treba monitorovať milióny a milióny údajov zo sociálnych sietí. Neplatí, že by sa bezpečnostné zložky nevedeli dostať do uzavretých skupín. Keď tieto zložky vedeli napr. v prípade Kočnera prelomiť neprelomiteľnú šifru komunikácie, muselo by byť pre nich jednoduchšie dostať sa do skupiny bez šifrovania, s komunikáciou nanajvýš v angličtine a navyše v sieti, ktorú prevádzkujú a teda aj monitorujú zo Západu. Uf, to som si oddýchol. Predstava, že sa v nejakej uzavretej sieti bez prístupu polície a SIS pripravuje napr. štátny prevrat na Slovensku, – by bola jednoducho apokalyptická…Našťastie, naše bezpečnostné zložky predsa len niečo vedia. Nie sme teda pred chorými zločinmi či chladnokrvnými akciami teroristov úplne bezmocní.

Hamran, -prvý dobrý bod. Za odvahu podať informáciu, ktorá sa prevládajúcej mediálnej mienke príliš nehodí.

Fico dnes odštartoval vládnu krízu či skúšku charakterov súčasnej vládnej koalície ?

13.04.2024

Pod taktovkou relatívne vecného moderátora Mateja Baránka dnes Fico v pravidelnom formáte premiérskych monológov na RTVS odštartoval mimoriadne závažný proces. „Informoval“ verejnosť o svojom akože „osobnom názore“ na riešenie novej politickej situácie vo vládnej koalícii po zvolení P.Pellegriniho za prezidenta SR. Táto informácia tvorila iba 2-3% [...]

Ficovi a SR poskytli Michalovce „alibi“

11.04.2024

Dnes bolo v Michalovciach spoločné rokovanie vlád SR a UA. Rokovanie prebiehalo vo vľúdnom duchu, čo sa odrazilo aj v záverečnom prehlásení a na atmosfére záverečnej spoločnej tlačovej konferencie. Výsledky rokovania ? Ako sa slangovo vraví „nič moc“. Ale veď viac ako „nič moc“ ani nikto kto je len trochu v politike zorientovaný neočakával. Z oboch [...]

Povolebné SEBAKLAMY opozície

09.04.2024

Prozápadná opozícia to u nás na Slovensku zase prehrala. Prehrala, lebo jej mýtotvorná bublina narazila na útesy reality. Miesto toho, aby nastala sebareflexia, prozápadná opozícia reflexívne začína znovu snovať staré známe pavučiny lží a sebaklamov. Usiluje sa čo najskôr zaceliť rozderavené opláštenie svojej bubliny. Snaží sa čo najskôr fungovať po starom. Pomocou [...]

Kirjat Šmona / Izrael / Libanon /

Izrael čelí rozsiahlemu iránskemu útoku. Teherán útočí dronmi a raketami, Netanjahu sľúbil odpoveď

13.04.2024 22:23, aktualizované: 23:47

Izrael ohlásil uzavretie svojho vzdušného priestoru, USA židovskému štátu vyjadrili plnú podporu.

NEPOUZ, letisko, lietadlo, cestovanie

Jordánsko sa rozhodlo dočasne uzavrieť svoj vzdušný priestor pre všetky lietadlá

13.04.2024 22:20

Opatrenie prichádza v čase očakávaného odvetného útoku Iránu na Izrael.

polícia páska

V Prešove do osemmetrovej šachty spadol človek, vytiahli ho

13.04.2024 21:47

Osoba sa nachádzala v ťažko prístupnej šachte hlbokej až osem metrov.

Orenburg

Hladina rieky Ural v Orenburgu dosiahla historický rekord. Pod vodou je viac ako 3 500 domov

13.04.2024 21:08

Podľa úradov bolo za posledných 24 hodín zaplavených ďalších vyše 800 domov a 2600 súkromných pozemkov.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 416
Celková čítanosť: 1950722x
Priemerná čítanosť článkov: 4689x

Autor blogu

Kategórie