Založ si blog

EU: najskôr nás okradne a potom almužnou láskavo dotuje…

Nejdem sa púšťať do ekonomických prepočtov a analytických podrobností. Napíšem to síce zjednodušene, možno až príliš, -no tak, aby sa v tom vyznal pokiaľ chce, každý.

Sme na začiatku zimného energetického utrpenia. Redaktori „našich“ médií si zase robia ankety medzi „prostým ľudom“. A ženičky s rôznym dialektom zase opakujú starú známu frázu “ no čo už máme robiť, musíme vydržať. musíme šetriť“. Redaktori robia všetko preto, aby zanikol hlas tých, čo vedia, ČO TREBA ROBIŤ. Vedia, že treba vymeniť túto neschopnú vládu, po krk vlezenú v americkom a bruselskom zadku za INÚ vládu. Za vládu, ktorá povie stop ďalším sankciám a obnoví nákupy energií a surovín tam, kde sú lacnejšie a bližšie. teda aj v Rusku.

Čo však robí naša vláda ? /A bojím sa, že by to robila aj vláda Petríčka Pellegriniho/ – Nechá sa ďalej vcucávať ešte hlbšie do euroatlantickej zadnice. Nechá sa klamať taktikou, aká sa ukázala v prípade elektrickej energie, ktorú sme na Slovensku vyrobili 5-6 krát lacnejšie, ako nám ju teraz európski priekupníci ponúkajú. Nechá sa zaťahovať do nezmyselných proti-ruských sankcií, na ktorých strácame milardy eur. Strácame miliardy eur, ktoré podnikatelia zo Západu /bankári, obchodníci s energiami a surovinami/ naopak získavajú. Načierno medzi ekonómami koluje prepočet celkových strát SR, spôsobených energetickými a priemyselnými protiruskými sankciami. Tieto straty sa odhadujú na desiatky miliárd eur a sú i prepočty nad 100 mld eur.

No a čo vybaví naša pro-európska vláda ? Z de facto ukradnutej sumy takmer sto miliárd eur si vymodliká v Bruseli malú almužnu v podobe niekoľkých miliárd eurodotácií. A ešte aj to za prísnych kontrolných podmienok, pred zrakom nežičlivých euro-kontrolórov. A nota bene ešte aj to na úkor iných projektov, -napríklad na úkor výstavby diaľnic, životného prostredia, školstva, zdravotníctva…lebo tie dotácie, čo dostaneme ako almužnu na energokrízu za nám ukradnuté energie, budú vyplatené z eurofondov, určených už na iné projekty. Jednoducho povedané, v túto zimu si vďaka tomu, že nebudeme môcť kupovať lacné energie z RF, prekúrime a spálime peniaze, ktoré mali ísť do nemocníc, škôl, na diaľnice…

No a najväčšia absurdita je, že za almužny z /od nás / nakradnutého budeme musieť byť ešte Bruselu mimoriadne povďační. Budeme sa za to musieť rituálne podkladať pani Layenovej a podobným pánom a paniam veľkomožným. A budeme musieť dodržiavať „právny štát“, európske hodnoty a držať hubu a krok v zahraničnej politike. Lebo ak nie, môže sa stať, že žiadna almužna k nám nepríde.

V časoch poddanstva Slováci pánov radi nemali. Veď ich drancovali až na kožu. Ale medzi šľachtou sa občas našla dobrá duša, čo poddaným z nakradnutého dala tu a tam malú almužnu. Zlomok ich vlastných peňazí. O takýchto dobrých grófkach, barónkach, komtesách a pod, sa potom medzi bohabojným ľudom rozprávali legendy. A cez teito legendy sa potom nejedna takáto šľachtičná dostala medzi blahoslavených, či nebodaj svätých. Možno to čaká aj pani veľkomožnú Ursulu von der Laeynovú. Možno aj ju za tú malú almužnu onedlho slováčikovia-chudáčikovia vyhlásia za novú slovenskú svätú – „svätú Uršulu z Layen“. – Ve´d si to iste zaslúži. Veď nás možno „zachráni pred zimou, tmou a hladom“ !

Ó bože, koľká dobrota srdca. ˇO, aká je táto ctená pani „VON“ k Slovákom láskavá a dobroprajná.

Nuž duchom chudobný a zbabelý človek – hotová opica…

Sulík, Pellegrini a Čaputová sa už dohodli ?

02.12.2022

Sulík dnes oznámil, že v spolupráci s Pellegrinim podá návrh na vyslovenie nedôvery vláde Edka Hegera. Ak by návrh prešiel a Hegerovej vláde bola vyslovená nedôvery, postavia politici SaS a Hlasu Slovákov pred tri možnosti: predčasné voľby / najlepšie ale najmenej pravdepodobné/, vytvorenie novej vládnej koalície, ktorá by sa oprela v NRSR o novú väčšinu min. 76 hlasov [...]

Kedysi najkomunistickejší národ sveta – Česi- dnes najväčšími rusofóbmi

30.11.2022

V roku 1946 „Rusi“ /smozrejme, že Sovieti, ale tu je už zvykom nadávať im do Rusov/ pomohli Čechom zbaviť sa 3,5 miliónovej nemeckej menšiny. Napriek odporu Británie a čiastočne aj USA. Zároveň im pomohli získať územie a majetky týchto Nemcov, čo je takmer tretina Čiech. Do tretice, z Čiech bola odsunutá Červená armáda, -ako z jedinej krajiny, ktorú ČA [...]

Nie iba Fico-spravodlivosť dnes na GP vyhrala

29.11.2022

To, čo dnes urobil generálny prokurátor Maroš Žilinka, muselo potešiť každého priaznivca právneho štátu, bez ohľadu na jeho politické preferencie. Keď ochladnú vášne, príde na to aj súdna časť vládnej koalície. Veď mnohí z nich môžu byť o pol roka opozičnými poslancami. A potom sa im Žilinkova právomoc podľa paragrafu 363 zíde. Veta, ktorú v odôvodnení svojho [...]

Peter Pčolinský, Tomáš Taraba

Koaliční poslanci hromžia: My neobchodujeme, to Sulík sa spojil so Žigom. Rozhodne pár hlasov, Taraba bude za

04.12.2022 09:00

V boji o to, či Hegerova vláda získa dôveru, alebo nie, bude rozhodovať každý jeden hlas. A aj ten koaličný.

Charkov, Ukrajina

ONLINE: Tajné služby USA: Tempo bojov sa zníži, Ukrajinci zostávajú odhodlaní

04.12.2022 07:30, aktualizované: 08:40

Zimu využijú Rusi aj Ukrajinci na zotavenie a ofenzíva sa začne až na jar, predpokladajú tajné služby USA. Väčšie predpoklady pre ňu má mať Ukrajina.

Lloyd Austin, Sebastien Lecornu

Austin: USA musia zbrojiť, aby udržali krok s Čínou. Má vôľu aj moc

04.12.2022 06:50

USA majú pred sebou kľúčové kroky, v ktorých musia investovať do armády, ak chcú byť naďalej protiváhou Číny, povedal americký minister obrany.

zelenskyj

Zelenský kritizuje cenový strop pre ruskú ropu. Chce nižší, nech to Rusov zabolí

03.12.2022 22:13

Cenový strop na ruskú ropu 60 amerických dolárov za barel nie je "seriózny", pretože je pre Moskvu "celkom pohodlný," vyhlásil Volodymyr Zelenskyj.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 95
Celková čítanosť: 344056x
Priemerná čítanosť článkov: 3622x

Autor blogu

Kategórie