Založ si blog

Na mužskú tému: slovenský futbal /Kováčik a Čaputová/…

Tak sme teda včera definitívne padli na futbalovú hubu. Nielenže sme skrachovali v Lige národov, dostali sa do losovacieho koša medzi najväčších futbalových trpaslíkov Európy, ale stratili sme aj ružové perspektívy. Naši hráči do 21 rokov, záloha našej seniorskej reprezentácie včera v vybuchla s Ukrajinou a nepostúpila na šampionát 21-ročných.

Čo nám ešte zostalo ? Večne zranený Weiss, postavený mimo hru. Škriniar, ktorý prekvapujúco v obrane chybuje a ktorý toľko handloval pri novej zmluve v Interi, až stratil na trhovej hodnote. Malý Lobotka, čo síce /aj vďaka alibistickým prihrávkam/ má vysoké percento úspešnosti prihrávok ale bojí sa dať finálnu prihrávku a tobôž vystreliť zo strednej vzdialenosti. Dvaja slabí brankári a potom už iba ohrievači lavičiek v zahraničných kluboch a pár poplašených mladých hráčov z domácej ligy. Tréner, ktorý rozumie slovenskému futbalu ako Talian bryndzovým haluškám a sklamaní fanúšikovia, ktorí už nielenže prestali chodiť na repre-futbal ale aj v krčme o ňom mudrovať.

Aký politický režim , taký futbal. Politický život v SR je v totálnych rozvalinách a s tým korešponduje aj stav vo futbale. Prezidentka štátu, o ktorej si myslia, že je manželkou skutočného prezidenta Rizmana a nedajú si ani tú robotu aby ju označili správnou štátnou zástavou. Futbalový prezident Kováčik, ktorý je lúzerskou kuriozitou Európy. V štáte, kde by mali také výsledky futbalu ako máme u nás, by pán prezident už dávno odletel z funkcie. U nás nie. Dvojnásobná likvidátora ľudových hlasovaní by už tiež inde podstúpila tortúru impíčmentu- u nás nie. Kováčik a Čaputová sú prisatí na funkcie a ďalej veselo demolujú systém, ktorému predsedajú.

Prezident Kováčik a prezidentka Čaputová – vás z tých vašich funkcií musí zraziť naozaj iba čosi ako revolúcia ? S vami to slušne a civilizovane nepôjde ?

Sulík, Pellegrini a Čaputová sa už dohodli ?

02.12.2022

Sulík dnes oznámil, že v spolupráci s Pellegrinim podá návrh na vyslovenie nedôvery vláde Edka Hegera. Ak by návrh prešiel a Hegerovej vláde bola vyslovená nedôvery, postavia politici SaS a Hlasu Slovákov pred tri možnosti: predčasné voľby / najlepšie ale najmenej pravdepodobné/, vytvorenie novej vládnej koalície, ktorá by sa oprela v NRSR o novú väčšinu min. 76 hlasov [...]

Kedysi najkomunistickejší národ sveta – Česi- dnes najväčšími rusofóbmi

30.11.2022

V roku 1946 „Rusi“ /smozrejme, že Sovieti, ale tu je už zvykom nadávať im do Rusov/ pomohli Čechom zbaviť sa 3,5 miliónovej nemeckej menšiny. Napriek odporu Británie a čiastočne aj USA. Zároveň im pomohli získať územie a majetky týchto Nemcov, čo je takmer tretina Čiech. Do tretice, z Čiech bola odsunutá Červená armáda, -ako z jedinej krajiny, ktorú ČA [...]

Nie iba Fico-spravodlivosť dnes na GP vyhrala

29.11.2022

To, čo dnes urobil generálny prokurátor Maroš Žilinka, muselo potešiť každého priaznivca právneho štátu, bez ohľadu na jeho politické preferencie. Keď ochladnú vášne, príde na to aj súdna časť vládnej koalície. Veď mnohí z nich môžu byť o pol roka opozičnými poslancami. A potom sa im Žilinkova právomoc podľa paragrafu 363 zíde. Veta, ktorú v odôvodnení svojho [...]

Charkov, Ukrajina

ONLINE: Tajné služby USA: Tempo bojov sa zníži, Ukrajinci zostávajú odhodlaní

04.12.2022 07:30, aktualizované: 08:14

Zimu využijú Rusi aj Ukrajinci na zotavenie a ofenzíva sa začne až na jar, predpokladajú tajné služby USA. Väčšie predpoklady pre ňu má mať Ukrajina.

Lloyd Austin, Sebastien Lecornu

Austin: USA musia zbrojiť, aby udržali krok s Čínou. Má vôľu aj moc

04.12.2022 06:50

USA majú pred sebou kľúčové kroky, v ktorých musia investovať do armády, ak chcú byť naďalej protiváhou Číny, povedal americký minister obrany.

zelenskyj

Zelenský kritizuje cenový strop pre ruskú ropu. Chce nižší, nech to Rusov zabolí

03.12.2022 22:13

Cenový strop na ruskú ropu 60 amerických dolárov za barel nie je "seriózny", pretože je pre Moskvu "celkom pohodlný," vyhlásil Volodymyr Zelenskyj.

Jaroslaw Kaczynski

Kaczyński obvinil Nemcov, že chcú opäť vládnuť Európe

03.12.2022 21:15

Keď Nemcom nevyšlo ovládnutie Európy vojensky, chcú to teraz urobiť mierovou cestou, tvrdí poľský politik Jaroslaw Kaczyński.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 95
Celková čítanosť: 344039x
Priemerná čítanosť článkov: 3621x

Autor blogu

Kategórie