Založ si blog

Nie predčasné voľby ale revolúcia ?

Nemám rád, keď médiá podprahovo, napríklad cez štylizované fotografie indoktrinujú čitateľom istú ideu, skryto posielajú istú správu. Tentokrát však musím portál Pravdy pochváliť. Klobúk dolu. Článok z TB Matoviča, Klimeka a ľudí z IFP a priložený článok /najmä to pozadie na fotografii/ je presné. Je to zatiaľ najvážnejšie varovanie pre obyvateľov Slovenska.

Áno, ak sa vláde nepodarí udržať infláciu od 13 do 15% a jej hodnoty vyskočia nedajbože na 30%, teda na dvojnásrobok, bude to znamenať „gigantickú redistribúciu“ bohatstva v Slovenskej spoločnosti. Firmy a občania drasticky schudobnejú. Banky, finančné inštitúcie a energetické spoločnosti historicky nevídane zbohatnú. Nota bene, schudobnejú najmä slovenské firmy a občania a zbohatnú napospol zahraničné banky, finančné a energetické spoločnosti. Západné spoločnosti.

V ekonomickej teórii sa REVOLÚCII hovorí „radikálna redistribúcia bohatstva“. Pri revolúcii bohatstvo z rúk jednej triedy, spoločenskej vrstvy či elity odchádza do rúk inej triedy, spoločenskej vrstvy či elity. V prípade straty štátnosti a kolonializácii krajiny je tou elitou, ktorá získava bohatstvo na úkor domácich – zahraničný víťaz. Víťaz vojny, – kolonizátor.

Takže – ak sa naplnia zlé predpovede Inštitútu finančnej politiky, čaká nás revolúcia. Ak Slováci nič neurobia a ticho sa zahraničným víťazom podvolia, bude to tichá a smutná „nežná“ revolúcia. Ak sa Slováci vzpriečia, bude to to hlasná, horúca a nedajbože aj krvavá revolúcia. So všetkým, čo k tomu patrí,-kriminalitou, plienením majetku tých, čo ešte voľačo majú zo strany tých, ktorí už nemajú nič.

Revolučný proces môže byť aj pozitívny. Môže priniesť novú orientáciu spoločnosti, zaradenie štátu do nových geopolitických súvislostí. Pravda iba vtedy, ak sa nájde hegemón revolúcie. Dostatočne smelý a predvídavý, dostatočne pro-národný. Napríklad nejaká politická strana, skupina strán, mocenské zložky, predstavitelia pracujúcich, vlastenecké študentstvo a pod. Ak na Slovensku k revolučnej situácii dôjde-nájde sa na ňom revolučný hegemón ? Nájde sa revolučná vlastenecká elita, ktorá to zvládne a ktorá privedie Slovensko na novú trajektóriu ? Trajektóriu stabilizácie, rozvoja, slobody, prosperity, mieru navonok i do vnútra Slovenska ?

Sulík, Pellegrini a Čaputová sa už dohodli ?

02.12.2022

Sulík dnes oznámil, že v spolupráci s Pellegrinim podá návrh na vyslovenie nedôvery vláde Edka Hegera. Ak by návrh prešiel a Hegerovej vláde bola vyslovená nedôvery, postavia politici SaS a Hlasu Slovákov pred tri možnosti: predčasné voľby / najlepšie ale najmenej pravdepodobné/, vytvorenie novej vládnej koalície, ktorá by sa oprela v NRSR o novú väčšinu min. 76 hlasov [...]

Kedysi najkomunistickejší národ sveta – Česi- dnes najväčšími rusofóbmi

30.11.2022

V roku 1946 „Rusi“ /smozrejme, že Sovieti, ale tu je už zvykom nadávať im do Rusov/ pomohli Čechom zbaviť sa 3,5 miliónovej nemeckej menšiny. Napriek odporu Británie a čiastočne aj USA. Zároveň im pomohli získať územie a majetky týchto Nemcov, čo je takmer tretina Čiech. Do tretice, z Čiech bola odsunutá Červená armáda, -ako z jedinej krajiny, ktorú ČA [...]

Nie iba Fico-spravodlivosť dnes na GP vyhrala

29.11.2022

To, čo dnes urobil generálny prokurátor Maroš Žilinka, muselo potešiť každého priaznivca právneho štátu, bez ohľadu na jeho politické preferencie. Keď ochladnú vášne, príde na to aj súdna časť vládnej koalície. Veď mnohí z nich môžu byť o pol roka opozičnými poslancami. A potom sa im Žilinkova právomoc podľa paragrafu 363 zíde. Veta, ktorú v odôvodnení svojho [...]

hasiči, oheň, požiar

V pražskej nemocnici Motol horelo, z urgentného príjmu evakuovali 60 ľudí

04.12.2022 09:00

Šlo o požiar elektroinštalácie v strope na toaletách, uhasila ho voda z prasknutého potrubia.

Peter Pčolinský, Tomáš Taraba

Koaliční poslanci: My neobchodujeme, to Sulík sa spojil so Žigom. Rozhodne pár hlasov, Taraba bude za

04.12.2022 09:00

V boji o to, či Hegerova vláda získa dôveru, alebo nie, bude rozhodovať každý jeden hlas. A aj ten koaličný.

Charkov, Ukrajina

ONLINE: Tajné služby USA: Tempo bojov sa zníži, Ukrajinci zostávajú odhodlaní

04.12.2022 07:30, aktualizované: 09:36

Zimu využijú Rusi aj Ukrajinci na zotavenie a ofenzíva sa začne až na jar, predpokladajú tajné služby USA. Väčšie predpoklady pre ňu má mať Ukrajina.

Lloyd Austin, Sebastien Lecornu

Austin: USA musia zbrojiť, aby udržali krok s Čínou. Má vôľu aj moc

04.12.2022 06:50

USA majú pred sebou kľúčové kroky, v ktorých musia investovať do armády, ak chcú byť naďalej protiváhou Číny, povedal americký minister obrany.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 95
Celková čítanosť: 344081x
Priemerná čítanosť článkov: 3622x

Autor blogu

Kategórie