Založ si blog

Áno, Fico sa vezie na vlne hnevu, ale…

Akýsi mudrák tu včera zamudroval: vraj momentálny rast Ficových preferencií a rast počtu účastníkov mítingov Smeru SSD súvisí s pochopiteľnou vlnou hnevu Slovákov zo zdražovania-najmä zo zdražovania energií. Vraj to zdražovanie je vis maior . Vláda zaň nemôže, lebo je v celej EU. A Fico zdražovanie iba zneužíva na svoje populistické politické ciele. Vraj treba situáciu upokojiť. A popularita „mafiána“ Fica, podozrivého asi z miliardy trestných činov, poklesne.

Mudrák akoby zabudol, ako sa na Slovensku dostávali k moci opoziční politici. Začalo to už Mečiarom, ktorý sa vraj viezol na vlne protičeského hnevu, vyvolaného havlovskou konverziou = likvidáciou slovenského zbrojného priemyslu a ťažkého strojárstva. Na vlne hnevu, vyvolaného medializovanými informáciami o údajnom únose Kováča mladšieho, údajnej vražde Remiáša a údajnom pokuse o umlčanie opozičnej televízie Markíza sa zase do vlády vyšvihol Dzurinda. Toho na druhý pokus vďaka vlne hnevu z rozdávania slovenských strategických podnikov dobrákom zo Západu a zo zapojenia SR do zločinného bombardovania Juhoslávie odstránil R.Fico. No a R.Fica potom mediálne vyvolaný hnev z vraždy začínajúceho novinára a z prezentácie Počiatkových bohatstiev na francúzskej Riviére dal dolu Matovič. Teraz sa karta obracia. Hrozí revanš Fica Matovičovi v obrátenom garde. Hrozí, že hnev ľudí z drastického zdražovania energií, potravín, služieb, zo zahraničnej politiky vlády, ktorá vedie SR ku likvidácii jeho tradičných obchodných väzieb s Východom a na okraj jadrovej vojny, povedie ku pádu Matoviča a reštaurácii vlády Fica.

Mudrákovi sa to nepáči. Fico je predsa takmer usvedčený „mafián“. Nemá program, iba šíri hnev a nenávisť. Vládu predsa treba stavať na nejakom geniálnom vládnom programe /ktorý sme ale nielen v SR ale ani nikde v Európe zatiaľ nezažili/. – Nie na vlne hnevu.

Nuž milý mudrák, nie je hnev ako hnev. Hnev, ktorý vzniká na základe mediálnych konštrukcií a konšpirácií napr. 1/ že Mečiar dal uniesť Kováča ml. a zavraždiť Remiáša či chcel ukradnúť Markízu, 2/ že Fico dal zavraždiť novinára, že má na Belize miliardy a jeho kamoš Počiatek ukradol Slovákom na fr.Riviére vilu, – to je hnev bez reálneho základu. To je hnev virtuálny, nepravý, vyvolaný iba médiami.

Hnev, prameniaci z vlastných neblahých životných skúseností, napr. 1/ zo straty zamestnania v niektorej ZŤS, 2/ z odporu proti bombardovaniu bratského srbského národa či z očividnému rozdávaniu slovenskej ekonomiky Západu, 3/ z raketového vzostupu cien energií, elektriny, plynu, potravín /dnes sme sa dozvedeli, že hrozí kilo chleba za 7 eur !/, z prílivu ukrajinských migrantov, z amerických nato-vských základní , zo zmareného referenda…-to je hnev REÁLNY, empiricky každodenne potvrdzovaný novými a novými vládnymi prešľapmi.

Ak sa niekto vyvezie do vlády vďaka fiktívnemu mediálnemu hnevu ľudí, podpichnutých svetom televízií, rádií, novín, internetu a bilbordov,- je to ZLÉ. Je to naozaj nebezpečný populizmus. Ľudia síce rýchlo po nástupe takejto vlády, spočívajúcej na virtuálnom hneve, prídu na to, že ich oklamali, -ale štát a i oni sami stratia veľa drahocenného času. ˇAno získajú poučenie. Ale je to veľmi veľmi drahé poučenie. Takáto vlna hnevu je smrteľne nebezpečná, v tom má mudrák pravdu.

Ak sa však do vlády dostane-alebo vráti- politická strana potom, čo ľudia na vlastnej koži, reálne a empiricky dokázateľne presvedčili, že alternatíva k nej je iba lživá chiméra a že sú na základe minulých skúseností voliči presvedčení o schopnosti tejto strany vyriešiť existujúce problémy a vyhýbať sa ďalším, – potom je hnev, ktorý sprevádza vládnu zmenu, užitočný, prínosný a spravodlivý.

S hnevom ľudu, ktorý u nás vynáša politikov k moci je to zložité i jednoduché zároveń. Zložité, ak sa chceme hrať na politológov a popisovať tento proces „vedecky“. Jednoduché, ak sa na veci pozeráme očami občana, ktorý si bude musieť za plyn či elektrinu priplácať stovky eur mesačne, za chlieb zaplatí 7 eur a navyše -stratí ešte aj kvôli energetickej či odbytovej kríze doterajšie zamestnanie.

Takže,- Fica nenesie do vlády iba akýsi hnev. Jeho tam vynáša každodenný cenový horor v obchodoch a hrozná perspektíva prežívania nastávajúcej zimy v tme, chlade a hlade. Jeho tam vynáša svätý, spravodlivý hnev miliónov obyčajných Slovákov.

Ústavný súd a Čaputová: Matovič mal pravdu-do tretice…

01.10.2022

Chcete, aby vám článok zmizol z titulky ešte skôr, ako na ňom, obrazne povedané. uschne tlačiarenská čerň ? Jednoduché: napíšte kritický článok na Čaputovú. Ale nie takú všeobecnú komunálnu kritiku. Tá jej skôr zabezpečuje publicitu a pomáha, aby ľudia na ňu nezabudli. Inak treba. O tom podstatnom-o mechanizme výkonu jej moci. Napríklad treba tak, že napíšete [...]

Matovič aj tak povedal o novinároch a Čaputovej pravdu

30.09.2022

Blázni a deti občas hovoria pravdu. Matovič nie je blázon, – a ak tak, iba tak trošku,- ale pravdu povedal úplnú. Ja viem, že sa to novinárom nepáči, keď na nich Matovič povie pravdu, ale oni sú naozaj takí. Nie všetci, ale mnohí. Najviac dnes na Matoviča robia poľovačku tí novinári, čo ho v minulosti najviac velebili. Lebo v záujme odstránenia Fica im bol aj [...]

Matovič povedal o Čaputovej a novinároch pravdu

30.09.2022

Hovorí sa, že deti a blázni hovoria pravdu. Nie je to vždy tak, ale tu a tam áno. Napríklad v prípade poloblázna Matoviča. Ten naposledy v parlamente povedal neodškriepiteľnú pravdu. Áno, veľká väčšina „novinárov“ v televíziách a rádiách, na internete a printových médiách sa správajú tak, ako povedal Matovič-sú to fašistickí novinári. Alebo povedané [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini: Fico chce cielene poškodiť Hlas a zneistiť našich voličov

01.10.2022 17:55

Na videopozdrav od Roberta Fica, ktorý mu adresoval pred straníckym snemom a opäť poukázal na možnú spoluprácu Hlasu s liberálmi, reagoval Peter Pellegrini odmietavo.

Volodymyr Zelenskyj / UA Vojak / UA Armáda /

Poradca Zelenského: Rokovania s Moskvou sú možné, ale len s novým ruským prezidentom

01.10.2022 16:48

Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak uviedol, že podľa neho nemá zmysel vyjednávať s takými, ktorí "tancujú na kostiach" mŕtvych.

Igor Matovič / Eduard Heger  /

Heger: Odvolanie Matoviča by sa vôbec nemalo konať

01.10.2022 15:33

Parlament by sa mal podľa slov premiéra najskôr sústrediť na riešenie skutočných problémov Slovenska a až potom by mali prísť na rad politické bitky.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

Ruský raper Walkie spáchal samovraždu, aby sa vyhol povolaniu do bojov na Ukrajine

01.10.2022 14:47

Raper svojim fanúšikom v rozlúčkovom videu odkázal: "Nedokážem a nechcem svoju dušu zaťažiť hriechom vraždy. Nie som pripravený zabíjať za žiadne ideály."

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 98085x
Priemerná čítanosť článkov: 2392x

Autor blogu

Kategórie