Založ si blog

Ministri na tri mesiace v panskom zamate a zvyšok života v hanbe ?

Matovič sa čuduje ľuďom, čo sú ochotní stať sa ministrami po štyroch sulíkovských utečencoch. Vraj to musia byť samovrahovia, ak sú ochotní prevziať rezorty po babrákoch a sabotéroch z SaS. Aj ja sa týmto ľuďom čudujem-ale z iného dôvodu.

Čudujem sa, koľko kariéristov a uplatneniachtivých psychopatov je medzi pomerne vzdelanými a rozhľadenými ľuďmi, o ktorých sa uvažuje na uprázdnené posty. Čo ich motivuje k tomu, aby si za tri mesiace slávy navždy pošpinili svoj odborný a osobnostný kredit ? Čudujem sa, že ich hra na ministrov láka až do tej miery, aby pár týždňoch pred nevyhnutným koncom tejto vlády=hrôzovlády navždy poškvrnili svoje CV a poslúžili de facto už politickej mŕtvole Igorovi Matovičovi ako družbovia a družičky na jeho poslednej ceste do zabudnutia.

Pripomína mi to absurdné situácie na konci 2.sv.vojny – v Nemecku i na Slovensku. Každému čo len trochu vojensky a politicky rozhľadenému človeku muselo byť v na jeseň 1944 jasné, že Nemecko /a s ním aj Slovensko/ vojnu prehrá. A že po prehratej vojne prídu víťazi a budú tvrdo účtovať. Čím bol niekto na konci vojny na vyššom poste, tým vyššia šibenica ho bude očakávať. Toto muselo byť jasné každému nemeckému vyššiemu dôstojníkovi, plukovníkovi či generálovi. A predsa – až do posledných dní A.Hitlera sa stále našli vo wehrmachte, vo Waffen SS či v civilných štruktúrach vládnej a súdnej moci Nemecka ľudia, čo ochotne a so zadosťučinením prijímali vysoké funkcie z rúk už takmer úplne šialeného fuhrera. Špinili si s ním ruky, sami sa odsudzujúc na roky vo väzeniach víťazov či dokonca na smrť povrazom.

Čosi podobné, aj keď v malom, sa dialo i na Slovensku. Doteraz zneuznaní a odstrikvoaní malí a úplne maličkí činovníci HSĽS a HG sa ulakomili na funkcie, aj keď vedeli, že na nich pobudnú iba pár dní a potom ich bude očakávať veľmi nepríjemný zvyšok života. Normálnejší predstavitelia režimu, ktorí lízali smotanu moci 5 rokov sa teraz radi zbavovali svojich pozícií. Robili si alibi narýchlo nadviazanými kontaktami na domáci odboj či na pár týždńov pred oslobodením skryli u seba vo vile, v pivnici, nejakého toho svojho Žida. Žida, čo dosvedčí, že oni neboli režimisti ale vlastne vždy odbojári, pravda v rámci možností a v medziach zákona…-A na ich miesta sa -čuduj sa sveta,-našlo dosť chamtivcov. Dosť tých, čo sa vrhli na posledné zvyšky hostiny mocných, neberúc do úvahy, že tá hostina je možno už aj ich vlastný KAR.

Aké povahy sú tí, čo aj dnes na poslednú chvíľu, tesne pred pádom matovičovského režimu lakomo siahnu po funkciách ? Sú to naivisti, čo veria v Matovičovu „wunderwaffe“ , na tajnú zbraň čo na poslednú chvíľu zvráti nevyhnutný politický vývoj v SR ? Sú to tak zakomplexovaní chudáčikovia, doteraz odstrkovaní „pánmi hore“, ktorým tých pár dní slávy zlepší ich obraz o sebe, nech to stojí čo to stojí ? Sú to vyhladovaní trhani, čo sa aj keď na krátky čas chcú dostať ku bohatstvám vládnutia a operiť si holé zadky v rekordne krátkom čase ? Sú to fanatickí vyznávači trnafského guru Matoviča, čo mu takto prostredníctvom samovražednej misie chcú preukázať svoju až záhrobnú oddanosť ? Sú to tajní géniovia, čo za pár dní pri moci dokážu dať do poriadku roky chátrajúce slovenské hospodárstvo, slovenské školstvo, slovenské súdnictvo a zúfalý zahraničný imidž SR a jej pozícia v medzinárodných vzťahoch ? Alebo sú to hrdinovia, cítiaci zodpovednosť voči štátu a vlasti a rozhodli sa jej v najťažších časoch pomôcť aj s nasadeným vlastného mravného kreditu, zdravia či nedajbože aj života,,,- a podobné blábláblá ?

Aj keď bloger sa neraz tvári, že pozná odpoveď na každú otázku – od pestovania fazule cez trénovanie futbalu, vyriešenie covidu a vojny na Ukrajine…po ideálne vládnutie v SR – ja v tomto prípade musím priznať, že odpoveď na motiváciu vziať ministerské posty v Matovičovej, pardon Hegerovej vláde NEPOZNÁM.

Neviem, čo tých nádejných nových ministrov vedie k tomu, aby svoju nomináciu akceptovali. Iba sa nad ich počínaním čudujem. V tomto údive som -paradoxne,- zajedno s pánom Matovičom…

Kovačič dnes servíroval ochutnávku predvolebných mediálnych špinavostí

28.05.2023

Dnešná diskusná relácia na Markíze bola vedení morder átorom Kovačičom v typicky policajnom režime. Dvaja vyšetrovatelia /ex-minister Na´d a Kovačič/ sa počas relácie snažili podlým prekrikovaním, skákaním do reči a krížovými výsluchmi zmiasť dr.Kaliňáka, predstaviteľa nimi tak nenávidenej strany Smer SSD. Otázky na Kaliňáka neraz súčasne lietali sprava i [...]

Boris Kollár a spol. – netárajte, neklamte

27.05.2023

Boris Kollár včera zase zaperlil. Vyhlásil, že všetky strany v NRSR – a teda aj hnutie Sme rodina, sú opozičné, lebo Ódorova vláda /na rozdiel od parlamentných strán/ nevzišla z volieb a následne nevzišla z vôle terajšej NRSR. Vznikla z rozhodnutia Čaputovej a je to teda iba jej vláda. -Pekná táranina-úmyselne nepravdivá, – zase iba jedno z množstva klamstiev [...]

O nechápavom moderátorovi, Lipšicovi a Čaputovej

26.05.2023

Prečo boli včera Lipšic a Čaputová v televízii ? Ak chcete vedieť príčinu, kliknite si na môj dnešný článok, ktorý sa tomu podrobnejšie venuje. Včera sa diali veci. Napríklad bola TB Smeru SSD. Tlačová beseda, ktorej zmysel /“ anti-fanúšik“ Smeru/ pán Bielik, ktovie prečo nepochopil. Nechápal a nechápal. Nechápal dokonca ani vtedy, keď mu všetko okolo nej [...]

Joe Biden

Biden a McCarthy sa definitívne dohodli na zvýšení dlhového stropu USA

29.05.2023 06:20

Stalo sa tak výmenou za výrazné zníženie výdavkov, ktorý má odvrátiť platobnú neschopnosť USA.

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Na Ukrajinu opäť padajú rakety, 15. májový útok na Kyjev

29.05.2023 06:10, aktualizované: 06:55

Ďalšia ťažká noc pre Kyjev, uviedol kyjevský starosta Vitalij Kličko. Na hlavné mesto Ukrajiny opäť zaútočili desiatky dronov.

kollár

Sme rodina nepôjde po voľbách s každým: Kollár dáva na koalíciu 3 podmienky

29.05.2023 05:55

Prečo by sme sa mali do volieb spájať? To robiť nebudem, som však ochotný rokovať o skladaní vlády, vyhlásil v rozhovore Boris Kollár.

Ukrajina, voojna

Ruskí partizáni môžu byť pre Ukrajinu aj problém, myslí si expert

29.05.2023 05:45

Prečo zahraniční bojovníci pomáhajú Ukrajine brániť sa proti ruskej invázii?

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 1018849x
Priemerná čítanosť článkov: 4281x

Autor blogu

Kategórie