Založ si blog

Maďari rozčúlili Zelenského

Šéf kyjevskej vlády Zelenskij dal ministerstvu zahraničia Ukrajiny pokyn, aby si zavolalo na vysvetlenie maďarského veľvyslanca v Kyjeve. Banderovcov rozčúlili tri „zavádzajúce ba urážajúce informácie“, ktoré sa nachádzajú v školských textoch vyšších ročníkov maďarských škôl.

Najzávažnejšie „chyby“, ktorých sa Maďari v súvislosti s Ukrajinou dopustili sa týkajú zemepisu a dejepisu. V jednej z maďarských učebníc sa píše, že pod karpatslkými horami Ukrajiny sa nachádzajú tri starobylé maďarské mestá: Ungvár /IUžgorod/, Munkács /Mukačevo/ a Beregháza /Beregovo/. Alen nielen to,- Maďari píšu o Karpatoch ako o jedinom vyššom horstve na území Ukrajiny. Kyjev však argumentuje, že na Ukrajine leží aj iné vysoké pohorie – Krymské hory. Podľa Kyjeva to vyznieva tak, akoby Maďarsko neuznávalo ukrajinskú zvrchovanosť nad Krymom. A do tretice Zelenského vládu nahnevala aj satirická kresba, na ktorej je znázornený ruský medveď s ukrajinskou zástavou a dvaja muži, ktorí sa mu ju snažia zobrať. Tí muži sú označení ako Európska únia a Spojené štáty americké. No hrozné, takéto vtipkovanie….

Zelenskij oznámil do Budapešti, že nedostatky z učebných textov musia Maďari bezodkladne odstrániť. – Lebo ak nie, potom Maďari uvidia, čo sa stane. Ozaj, čo sa stane, ak Ukrajina napadne niektorých z členských štátov NATO, napríklad Maďarsko alebo Slovensko ? Bude tu platiť článok atlantickej charty o spoločnej obrane napadnutej členskej krajiny NATO ostatnými členskými krajinami NATO ?

Cintula vraj nie je Levičan

17.05.2024

Lepšie povedané, vraj nie je rodený Levičan, Tekovčan. Vraj sa narodil v Bardejove. Je teda rodený Šarišan. Ale nie o tom som chcel. Chcel som o niečom oveľa podstatnejšom. Písal som dnes o tom, že tak ako nemožno za spoluvinníka znásilnenia označiť „koketnú“ znásilnenú ženu, ale len a len násilníka samotného, – tak nemožno za spoluvinníka atentátu [...]

Ficovi vraj nič nie je: jedno opozičné krídlo vyzýva k pokoju druhé nechutne konšpiruje

17.05.2024

Počuli ste to ? Opozičná agentúra JPP miesto výziev k pokoju a zmieru veselo konšpiruje. Napríklad, že Cintula je pravicový extrémista, ktorý si svoj pacifizmus iba vymyslel. V skutočnosti bol a je srdcom „slovenský branec“. Z poverenia temných rusko-smeráckych štruktúr sa votrel do progresívno-liberálneho hnutia, aby odtiaľ donášal Ficovi a spol. Počuli ste to [...]

Novinári zase klamú: vecný popis stavu nie je šírenie nenávisti /sociologička Kusá vráť diplom !/

16.05.2024

Nepočul som odvčera ani jedného vládneho politika, ktorý by vyzýval, aby Slováci nenávideli opozičnú komunitu. Skúste si, milí novinári z RTVS, ta3, markízy, joj, sme , denníka n…stokrát pustiť záznam z včerajšieho vystúpenia Blahu a Danka. Garantujem, že tam žiadnu výzvu k nenávisti a revanšu voči opozičným médiám a opozičným politikom a sympatizantom [...]

Pápež František

Za uzdravenie Fica sa modlí aj pápež, poslal list Čaputovej

17.05.2024 21:49

Pápež František zaslal v súvislosti s atentátom na slovenského premiéra Roberta Fica list prezidentke Zuzane Čaputovej.

Robert Kaliňák, odkaz

Kaliňák: Vykreslili ste Fica ako zlo, takto to dopadlo. Očakávame jedno úprimné prepáčte

17.05.2024 19:11

Spoločenský zmier sa nedá postaviť na falošnej politickej korektnosti, uviedol Robert Kaliňák. Žiada od tých, ktorí vykreslili Fica ako zlo, jedno úprimné prepáčte.

kosovo nato

Baerbocková: Kosovo patrí do Rady Európy. Srbsko v takom prípade hrozí odchodom

17.05.2024 18:25

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková v piatok vyzvala lídrov Kosova, aby čo najskoršie splnili podmienky na prijatie do Rady Európy.

Izrael, Haag

Izrael v Haagu: Vojna v Gaze je tragická, nejde však o genocídu

17.05.2024 16:44

Izrael tak reagoval na tvrdenia Juhoafrickej republiky, ktorá ešte v decembri podala MSD sťažnosť voči Izraelu za údajnú genocídu.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 430
Celková čítanosť: 2007811x
Priemerná čítanosť článkov: 4669x

Autor blogu

Kategórie