Založ si blog

Maďari rozčúlili Zelenského

Šéf kyjevskej vlády Zelenskij dal ministerstvu zahraničia Ukrajiny pokyn, aby si zavolalo na vysvetlenie maďarského veľvyslanca v Kyjeve. Banderovcov rozčúlili tri „zavádzajúce ba urážajúce informácie“, ktoré sa nachádzajú v školských textoch vyšších ročníkov maďarských škôl.

Najzávažnejšie „chyby“, ktorých sa Maďari v súvislosti s Ukrajinou dopustili sa týkajú zemepisu a dejepisu. V jednej z maďarských učebníc sa píše, že pod karpatslkými horami Ukrajiny sa nachádzajú tri starobylé maďarské mestá: Ungvár /IUžgorod/, Munkács /Mukačevo/ a Beregháza /Beregovo/. Alen nielen to,- Maďari píšu o Karpatoch ako o jedinom vyššom horstve na území Ukrajiny. Kyjev však argumentuje, že na Ukrajine leží aj iné vysoké pohorie – Krymské hory. Podľa Kyjeva to vyznieva tak, akoby Maďarsko neuznávalo ukrajinskú zvrchovanosť nad Krymom. A do tretice Zelenského vládu nahnevala aj satirická kresba, na ktorej je znázornený ruský medveď s ukrajinskou zástavou a dvaja muži, ktorí sa mu ju snažia zobrať. Tí muži sú označení ako Európska únia a Spojené štáty americké. No hrozné, takéto vtipkovanie….

Zelenskij oznámil do Budapešti, že nedostatky z učebných textov musia Maďari bezodkladne odstrániť. – Lebo ak nie, potom Maďari uvidia, čo sa stane. Ozaj, čo sa stane, ak Ukrajina napadne niektorých z členských štátov NATO, napríklad Maďarsko alebo Slovensko ? Bude tu platiť článok atlantickej charty o spoločnej obrane napadnutej členskej krajiny NATO ostatnými členskými krajinami NATO ?

Kovačič dnes servíroval ochutnávku predvolebných mediálnych špinavostí

28.05.2023

Dnešná diskusná relácia na Markíze bola vedení morder átorom Kovačičom v typicky policajnom režime. Dvaja vyšetrovatelia /ex-minister Na´d a Kovačič/ sa počas relácie snažili podlým prekrikovaním, skákaním do reči a krížovými výsluchmi zmiasť dr.Kaliňáka, predstaviteľa nimi tak nenávidenej strany Smer SSD. Otázky na Kaliňáka neraz súčasne lietali sprava i [...]

Boris Kollár a spol. – netárajte, neklamte

27.05.2023

Boris Kollár včera zase zaperlil. Vyhlásil, že všetky strany v NRSR – a teda aj hnutie Sme rodina, sú opozičné, lebo Ódorova vláda /na rozdiel od parlamentných strán/ nevzišla z volieb a následne nevzišla z vôle terajšej NRSR. Vznikla z rozhodnutia Čaputovej a je to teda iba jej vláda. -Pekná táranina-úmyselne nepravdivá, – zase iba jedno z množstva klamstiev [...]

O nechápavom moderátorovi, Lipšicovi a Čaputovej

26.05.2023

Prečo boli včera Lipšic a Čaputová v televízii ? Ak chcete vedieť príčinu, kliknite si na môj dnešný článok, ktorý sa tomu podrobnejšie venuje. Včera sa diali veci. Napríklad bola TB Smeru SSD. Tlačová beseda, ktorej zmysel /“ anti-fanúšik“ Smeru/ pán Bielik, ktovie prečo nepochopil. Nechápal a nechápal. Nechápal dokonca ani vtedy, keď mu všetko okolo nej [...]

KĽDR Kórea strela balistická raketa

Japonsko sa chystá zostreliť akúkoľvek raketu KĽDR, ktorá naruší jeho územie

29.05.2023 08:06

Pchjongjang pred sériou vyjadrení japonských činiteľov Tokiu oznámil, že medzi 31. májom a 11. júnom sa chystá do vesmíru vyslať satelit.

Joe Biden

Biden a McCarthy sa definitívne dohodli na zvýšení dlhového stropu USA

29.05.2023 06:20

Stalo sa tak výmenou za výrazné zníženie výdavkov, ktorý má odvrátiť platobnú neschopnosť USA.

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Na Ukrajinu opäť padajú rakety, 15. májový útok na Kyjev

29.05.2023 06:10, aktualizované: 06:55

Ďalšia ťažká noc pre Kyjev, uviedol kyjevský starosta Vitalij Kličko. Na hlavné mesto Ukrajiny opäť zaútočili desiatky dronov.

kollár

Sme rodina nepôjde po voľbách s každým: Kollár dáva na koalíciu 3 podmienky

29.05.2023 05:55

Prečo by sme sa mali do volieb spájať? To robiť nebudem, som však ochotný rokovať o skladaní vlády, vyhlásil v rozhovore Boris Kollár.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 1019000x
Priemerná čítanosť článkov: 4282x

Autor blogu

Kategórie