Dôchodcovia o 20-30 eur neprídu, Slováci nebiedia, FICO VOĽBY NEODKLADÁ !

V médiách /v Pravde, STVR, ta3…/ sa objavili 3-4 smutnosmiešne hoaxy. Fico vraj oberie dôchodcov o 20-30 eur, bojí sa volieb a v SR masovo biedime. Poďme si to rozobrať. Skúsme nájsť, aká je pravda.

Hoax 1: Agentúra SITA uviedla /a Pravda to dala ako hlavnú správu/, že slovenskí dôchodcovia“prídu o 20-30 eur“. Minister Tomáš to vraj však bagatelizuje tým, že ide o malú obeť v prospech zachovania veľkého benefitu. O čo ide ? O zmrazenie RASTU 13-tych dôchodkov v dôsledku nutnej finančnej konsolidácie SR. Novinári správu ponúkli verejnosti tak, akoby Ficova vláda chcela z toho mála, čo dôchodcovia mesačne dostávajú,. zobrať 20-30 eur. Teda azda aj 5%. No hnus, ten „zlodej“ Fico, či nie ?

Nie, nie je. Dôchodcovia, nebojte sa. Fico vám z toho mála, čo máte ani euro nezoberie. To vás len novinári nepekne strašia. Jediné, čo o rok nastane je, že vám Ficova vláda ponechá 13-te dôchodky v pôvodnej plnej výške vyše 600 eur. Bohužiaľ, 13-te dôchodky vám nezvýši, lebo na to SR momentálne nemá. No rovnakú sumu 13-teho dôchodku akú dostanete v decembri tohto roku, dostanete aj v decembri 2027 a v decembri 2028.

V zákernej novinárskej hre o slovíčka sa výraz „nezvýšia vám o 20-3O eur “ nahradil výrazom „prídete o 20-30“. Prísť však môžete iba o peniaze, ktoré už máte, nie o peniaze, ktoré by vám mohli dať. Druhý malý novinársky podraz tkvie v tom, že pri rýchlom tzv. titulkovom čítaní sa môže zdať, že ide o 20-30 eur mesačne, teda z pravidelne vyplácanej mesačnej penzie. Nie, nie je to tak. Ide o 20-30 eur ročne, teda asi o 1 euro 67 centov, resp. 2 eurá 50 centov mesačne. – Je to suma, ktorá by normálne nestála za reč. No našim „dobráckym“ novinárom za reč /zloreč/ stojí. Lebo veď škoda každého kameňa, aj toho najmenšieho, ktorý by „naše“ médiá nehodili do Ficovej hlavy.

Hoax 2: „Naše“ médiá už tretí či štvrtý deň šíria hoax, podľa ktorého chcela „diktátor“ Fico odložiť voľby o jeden rok. Vraj preto, lebo sa bojí totálnej volebnej porážky. Kvôli poriadku uveďme veci na pravú mieru:

  • Fico nehovorí o voľbách všeobecne, tobôž o parlamentných voľbách; Fico navrhuje predĺžiť mandát iba komunálnym funkcionárom /poslancom, starostom, primátorom, predsedom VUC/;
  • Fico túto vec nehodlá NARIADIŤ ako nejaký diktátor; Fico túto vec predkladá ako tému do dobrovoľnej, nezáväznej celospoločenskej diskusie; ak sa diskusia bude vyvíjať v prospech idey 5-ročného funkčného obdobia komunálnych funkcionárov, predloží sa na schválenie do parlamentu /schválenie si však vyžiada ústavnú väčšinu minimálne 90 hlasov/; ak sa diskusia vyvinie negatívne, do parlamentu nič nepôjde a Fico svoj námet hodí do koša;
  • Fico svoj nápad na 5-ročný mandát pre komunálnych funkcionárov nemyslí jednorazovo ale trvale-nejde teda o aktuálnu reakciu na akýsi jeho strach z volebného debaklu či o pokus odviesť pozornosť verejnosti od rozpočtu a konsolidácie na zástupnú tému; ide o to, aby komunálna samospráva dostala viac času na realizáciu svojich programov; Fico si svoj námet nevybral z brucha, ale z podobných námetov, aké v minulosti vyslovili predstavitelia samosprávy a tiež aj nominant strany Hlas štát.tajomník M.Kaliňák;
  • Fico na tému PREDĹŽENIA FUNKČNÉHO OBDOBIA PARLAMENTU NEPOVEDAL ANI SLOVO; takýto nápad dnes ako svoj vlastný osobný názor nekonzultovaný s nikým v centrále Smeru vyslovil na TB Smeru podpredseda NRSR T.Gašpar; Gašpar zároveň povedal, aby médiá z jeho osobného názoru nerobili články a jeho názoru nepripisovali širší politický zmysel; lenže darmo to T.Gašpar takto zdôvodnil-zákerný politik Šimečka a jeho novinárski sluhovia /bohužiaľ aj z Pravdy/ z toho už urobili novú aféru-Gašpar vraj „navrhuje predĺžiť vládnutie Fica“ , resp. „Fico sa bojí volieb a prehry“, „Fico chce oklieštiť právo ľudí voliť“…a podobné dezinformačné, úplne lživé novinárske nechutnosti. -Bože, kam až sú v honbe za mocou ochotní Šimečka a jeho mediálni drábi morálne klesnúť, čo všetko ešte dokážu vo svojich klamstvách obsiahnuť ? aké špinavosti ešte dokážu vymyslieť ?

Suma sumarum, novinári tu zase produkujú iba veľa konšpirácií a veľa kriku pre nič. Nejde o nič iné než je námet do diskusie. A demokracia – to je predsa diskusia, či nie ?

Hoax 3: Smeráci vraj chcú na Ficov príkaz šíriť vo verejnosti názor, že sa máme dobre. Novinári a opozícia to kritizujú-lebo veď sa vraj vôbec nemáme dobre, biedime, krachujeme. Hm. Novinári a opozícia však súčasne šíria hoax č.4, že energopomoc ba aj 13-te dôchodky treba uplatňovať prísne diferencovane-tak aby na ne mali nárok nie 95 či 100% zainteresovaných občanov a domácností, ale len ľudia v núdzi, ľudia čo naozaj u nás biedia; na paradox, vyplývajúci z konfrontácie týchto dvoch hoaxov upozornil dnes podpredseda NRSR T.Gašpar; Gašpar sa spýtal novinárov na TB: „tak ako to je ? biedia u nás naši občania masovo, vo väčšine -alebo nebiedia ?“ – lebo ak z 95 % nemajú nárok na energopomoc, potom z 95% nebiedia ale ak z 95% biedia, potom majú z 95% nárok aj na energopomoc…

Premyslite si to páni opoziční politici a páni opoziční novinári. Dohodnite sa, čo vlastne chcete. – Momentálne to vyzerá tak, že chcete smeráckeho psa poriadne zbiť a už len zúfalo hľadáte palicu, ktorou ho poudierate. Tak do toho. Len pozor, lebo „Hranol“ má široký chrbát. Aby sa vám na ňom palica nevyšmykla a sami ste si s ňou potom neublížili.

Americké PATRIOTY ZAPÁLILI staroruskú Pečorskú LAVRU v Kyjeve

15.06.2026

Chrapúnske západné médiá sa idú roztrhnúť od úsilia vydávať nepodarené odpálenie amerického Patriota na ruské rakety a jeho dopad na Kyjevsko- Pečorskú Lavru, kde spôsobil požiar na streche Uspenského chrámu Nanebovzatia Panny Márie. Vraj na túto pamiatku na najstaršie dejiny Ruska /Kyjevskej Rusi/ a ruskej pravoslávnej cirkvi zaútočili Rusi. Hanebná, odporná lož. [...]

Zelenskij sa chystá na 100% STRATU DONBASU.

14.06.2026

Kyjevský režim už zjavne berie stratu Kramatorska, Slavjanska a Družkovky ako hotovú vec. Preto sťahuje z mesta posledné inštitúcie, ľudí v aktívnom veku, stroje a technologické zariadenia z fabrík, dokumentáciu z úradov, súdov, polície, archívov, škôl, bánk a pod. Ústup Ukrajiny z Donbasu nechce Zelenskij dohodnúť diplomaticky. Zostáva teda iba vojenská cesta. [...]

PUTINOVO takmer VULGÁRNE GESTO

13.06.2026

Rusi majú za sebou dobrý týždeň. Cieľ dobyť celý Donbas sa priblížil na dohľad. Podarilo sa im obsadiť 5 obcí a ovládnuť centrum a väčšinu Konstantinovky. Veľkého, kedysi 60-tisícového mesta. Nečudo, že mal Putin na stretnutí s hrdinami ŠVO dobrú náladu. Putin na stretnutí oznámil, že veľkosť OS RF je momentálne zákonom obmedzená na takmer 1,5 mil. vojakov. Z [...]

Laboratorium UPJS  2

Unikátne laboratórium priblíži výskumníkom nové horizonty. Takéto spojenie prístrojov je na Slovensku výnimočné

15.06.2026 19:10

Nové výnimočné laboratórium vďaka špičkovým prístrojom priblíži študentov aj vedcov k detailnému skúmaniu materiálov.

USA Argentína Milei Trump stretnutie diplomacia návštevy

USA a Irán podpísali dohodu o ukončení vojny na Blízkom východe

15.06.2026 19:05

Hormuzský prieliv by mal byť do piatka plne otvorený.

trump macron zelenskyj

Zelenskyj chcel s Putinom rokovať priamo na summite G7 pred Trumpom a Macronom. Rusko však ponuku zmietlo zo stola

15.06.2026 18:40

Putin už skôr povedal, že sa so Zelenským stretne len v Moskve, alebo až v rámci konečného urovnania konfliktu.

tanker vojna Rusko Británia

Ruská tieňová flotila mení kurz. Po zadržaní tankera v Lamanšskom prielive sa ďalšie lode otáčajú

15.06.2026 16:57

Zadržanie jedného tankera spustilo reťazovú reakciu.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 682
Celková čítanosť: 2979623x
Priemerná čítanosť článkov: 4369x

Autor blogu

Kategórie