Založ si blog

Šimečkovci nedajú Slovákom pokoj, -nie a nie !

Včera som tu v článku o dobrých správach pre Slovensko písal, že naše médiá veľmi skromne informovali o uvoľnení platby takmer miliardy eur /po odpočte preddavkov niečo vyše 800 mil. eur/. Protivládne médiá, ktoré od novembra znechucovali verejnosť informáciami „zo spoľahlivých bruselských zdrojov“ o odmietnutí či pozastavení 4. platby z Plánu obnovy, ktoré sa Ficovej vláde neustále vyhrážali, ako ju Brusel potrestá za „protiústavnú novelu trestného zákona“ a pod. „zločiny“, – teraz, po uvoľnení peňazí akosi stratili hlas. Správu o uvoľnení 800 mil. eur podali slovenskej verejnosti doslova šepotom.

-Mimochodom, z celkovej sumy alokovanej pre SR z Plánu obnovy t.j. z niečo okolo 6 mld eur bude po 4. platbe doma pod slovenskou strechou už polovica. Zostáva nám zabojovať ešte o 3 mld eur. Tie by mali prísť do 2 rokov v ďalších štyroch /piatich/ platbách. Taký je orientačný plán, Aká bude realita, uvidíme.

Vďaka europoslancom z PS môžeme očakávať všeličo. Prečo ? Pretože len čo progresívno-liberálni politici a novinári s bolesťami zo seba dostali nepríjemnú informáciu o uvoľnení 4.platby, , už aj trúbia do nového dezinformačného útoku. Do nového vyhrážania sa Ficovej vláde. Ficovcom sa síce /aj vďaka podpore KDH/ napokon podarilo peniaze zo 4. platby dostať do SR, no je to vraj už za vlády tejto koalície už naozaj naposledy. Dobre informovaný redaktor R. Tomek z Denníka N s odvolaním sa na ešte lepšie informovaných europoslancov tzv. „Progresívneho Slovenska“ dnes v Denníku N píše, že 5.platba z Fondu obnovy je veľmi ale že veľmi veľmi ohrozená. Slováci budú asi ukrátení o stovky miliónov eur. Na vine bude samozrejme zase Fico. Prípadne Fico a Danko. Lebo v Bruseli sú znepokojení zrušením RTVS a ich náhradou STVR.

V Bruseli sú akosi vynikajúco informovaní o protiústavných zmenách v SR. Doslova z prvej ruky. Akej ? Nuž z ruky europoslancov zo Smeru, Hlasu, Republiky či KDH to isto nebude. Tá ruka bude iná a bude na nej stužka „PS“.

Organizačná zmena v rezorte Ministerstva kultúry /náhrada starej RTVS novou STVR/ je vraj obrovské narušenie právneho štátu SR. Brusel na to bude musieť reagovať. A peniaze nám nedá. Nedá, nedá a nedá.

Denník N , Sme, aktuality a spol. už majú zase svoju morbídnu tému. Ak zrušením 4.platby strašili verejnosť pol roka, toto je pre nich väčší kus „mäsa“. 5.platba má dlhší termín a tak sa téma bude môcť naťahovať viac mesiacov.

Takže, milá slovenská verejnosť, – Šimečkovci a ich médiá vám nedajú pokoj. Len čo sa jedno „bububu“ stratilo, už aj je tu nové „bububu“. Šimečkovci vás o „bububu“ nepripravia. Šimečkovské „bububu“ je totiž synonymom tejto strany-pseudostrany.

Piaty pokus o likvidáciu Fica a spol.

17.07.2024

Geopolitické centrum spravujúce momentálne aj priestor SR sa v pomerne krátkom čase znovu pokúša zbaviť tŕňa v päte, – zbaviť sa vlády R.Fica a spol. Domáci „slovenskí“ aktivisti tohto centra idú naplno už dva roky, aby sa zavďačili svojim chlebodarcom. No napriek nemalým zdrojom sa im akosi nedarí. Fico a spol. napriek úsiliu progresívno-liberálnych [...]

Uhlerová uhla od ľavice k progresívcom: koľko odborárov s ňou súhlasí ?

14.07.2024

Predsedníčka KOZ Monika Uhlerová sa pred troma dňami v podkaste Denníka N dala počuť, že ona osobne je progresívna liberálka a nie ako jej predchodcovia na čele odborárov – ľavičiari a sociálni demokrati. Uhlerová tvrdo napadla zámer Smeru SSD postaviť v SR hrádzu progresivizmu. Byť proti progresivizmu je podľa Uhlerovej byť proti pokroku a sociálnej rovnosti. Byť za [...]

Opozícia spustila starú ošúchanú platňu o trestnom zákone

11.07.2024

Podľa Šimečkovcov a Grohlingovcov sú vládne strany Smer, Hlas a SNS babráci, lebo už po neviemkoľký raz musia prerábať trestný zákon /ďalej TZ/. Áno, pôvodný návrh novely TZ bol v NRSR predkladateľom upravovaný, lebo sa koalícia rozhodla vyhnúť sa konfrontácie s EK pri otázke právneho štátu. Potom bol pôvodný návrh upravený ešte raz, aby sa zastavila hystéria vo [...]

paríž

Do terasy parížskej kaviarne vrazilo auto: Jedna obeť a štyria ľudia v kritickom stave

17.07.2024 22:41

Vodič ušiel, spolujazdec mal pozitívny test na alkohol a drogy, uviedol zdroj z prostredia polície.

New York

Nad New Yorkom za bieleho dňa preletel meteor, potvrdila NASA

17.07.2024 21:58

Ohnivá guľa letela rýchlosťou asi 66 000 kilometrov za hodinu a klesala pod pomerne strmým uhlom.

rokovanie vlády, Robert Fico,

Fico: Zahraničná politika na štyri svetové strany je v prospech občanov. Plánuje cestu do Číny, vyjadril sa aj k Orbánovým cestám

17.07.2024 21:29, aktualizované: 21:30

Sedemnásteho júla 1992 som bol 27-ročným elévom v Slovenskej národnej rade, povedal predseda vlády.

slnečné jazerá, senec

Život mali pred sebou. Na Slnečných jazerách sa utopili dvaja mladíci

17.07.2024 21:13

Mladíci skočili do jazera z vodného bicykla a už sa nevynorili.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 450
Celková čítanosť: 2102518x
Priemerná čítanosť článkov: 4672x

Autor blogu

Kategórie