Založ si blog

Zmierenie na Slovensku podľa Šimečku a Matoviča

Z písačiek opozičných médií sa čoraz jasnejšie dá vidieť, o čo v súvislosti s atentátom na predsedu vlády SR opozícii ide. Čoraz zreteľnejšie sa dajú rozoznať požiadavky, za ktorých by opozičné strany Progresívne Slovensko, hnutie Slovensko a SaS boli ochotné pristúpiť na aspoň dočasný zmier s vládou. S istým zjednodušením zhrniem tieto požiadavky nasledovne:

 • 100 dní úplnej vládnej pasivity- vláda dostane od opozície 100 dní tolerancie, obvyklej pri nástupe novej vlády – ibaže s oneskorením pol roka. Vláda bude za toto obdobie v podstate iba „kúriť a svietiť“.
 • Stiahnutie návrhov vlády a poslancov vládnej koalície z rokovania NRSR: najmä zákona o RTVS, o fonde umenia, o mimovládnych organizáciách, o náletových drevinách, o sieťových odvetviach, a pod. ; utlmenie činnosti parlamentu minimálne na 3 mesiace-
 • Odstúpenie ministra vnútra Šutaja Eštoka, ministerky kultúry Šimkovičovej a ministerky zdravotníctva Dolinkovej z ich postov.
 • Odvolanie Machalu z postu vedúceho úradu MK.
 • Odvolanie Michelka z postu predsedu výboru NRSR.
 • Ponechanie M-Kolíkovej na poste predsedníčky výboru.
 • Hlboká sebareflexia vo vedení koaličných strán a priznanie si viny Smeru, Hlasu a SNS za šírenie nenávisti v spoločnosti.
 • Obnovenie súčinnosti vládnych politikov s novinármi opozičných mejnstrímových médií, najmä s Denníkom N, Sme, Aktualitami, Joj a Markízou; zastavenie kritiky médií zo strany vlády SR.
 • Zachovanie statu quo v publicistických a spravodajských reláciách RTVS.
 • Uvalenie karantény na verejné vystúpenia poslanca Blahu; výmena poslanca Blahu na poste podpredsedu NRSR za umierneného predstaviteľa Smeru.
 • Obnova vojenskej pomoci SR Ukrajine na štátnej úrovni. Poskytnutie vojenských zariadení NATO na prípadnú obranu západných častí Ukrajiny pred ruskou agresiou.
 • Prerušenie úzkej spolupráce SR s Maďarskom a obnova úzkej spolupráce s Českom.
 • Podpora kandidáta opozície na post sudcu Ústavného súdu SR.

-Takto by sa dalo pokračovať aj ďalej. Nové požiadavky opozície na prímerie s vládou pribúdajú v Denníku N, Sme, aktualitách a pod. každý deň. Vláda by vraj na tieto požiadavky mala reflektovať. V jej vlastnom záujme. Inak sa bude tlak pouličných opozičných aktivistov stupňovať.

Po atentáte na de facto najdôležitejšieho politika štátu zvyčajne prichádzajú na rad silné obmedzenia občianskych slobôd /min. vyhlásenie výnimočného stavu/. V SR k tomu nedošlo. To opozícia, médiá a „experti“ s ňou spriaznení využíli na rozšírení tézy o potrebe akéhosi všeobecného zmierenia. Dnes už opozícií ani tzv. zmierenie nestačí. Opozícia stupňuje požiadavky a žiada od vlády pasivitu. Žiada, aby vláda nepokračovala v realizácii volebného programu, s ktorým vyhrala voľby. Opozícia žiada, aby vláda nevládla. Opozícia pomaly ale iste kladie ničím nezdôvodniteľné podmienky. Naznačuje, že ak ich vláda nesplní, môže byť ešte horšie. Opozícia zistila, že vláda ustupuje a tak prechádza do útoku. Opozícia vydiera. – Formálne si tu milí Smeráci, Hlasáci SNSáci vládnite, no o tom, čo a ako rozhodne opozícia. Skúste nahnevať opozíciu /Šimečku-Grohlinga-Naďa-Matoviča/ a máte tu zase mediálne peklo, plné ulice sfanatizovaných ficofóbov a intervencie do Bruselu…!

Opozičné médiá a opoziční politici dopredu avizujú, že za ďalšie vyhrocovanie vášní a rôzne formy protestného správania občanov SR oni zodpovednosť neponesú. Za prípadnú dramatizáciu života v SR bude vraj zodpovedná len a len neschopná vláda R.Fica a jeho spoločníkov zo Smeru, Hlasu a SNS.

-Zdá sa, že vražedný útok sa na Slovensku pre Matoviča, Šimečku a spol. opäť stal povestným „míľníkom“… Opozičným darebákom na sociálnych sieťach už chýbajú azda len plechové odznačiky s textom „All for Cintula“ …

Nielen nadávky ale aj klamstvá – stand-up humor z dielne Denníka N pokračuje

16.06.2024

Denník N uverejnil správu, že SR ani tretia agentúra – Moody´s nezhoršila rating. Ponechala nám A2, . „no s negatívnym výhľadom“. Normálny človek by si myslel, že nám agentúra rating ponechala ale výhľad zhoršila. Ono je to však inak, – agentúra nám nechala presne taký rating i presne taký výhľad, ako sme mali – teda A2 s negatívnym [...]

…“a tiež atentát na predsedu vlády“

14.06.2024

Tento skromný vetný prílepok venovala odchádzajúca prezidentka Slovenskej republiky najbeštiálnejšiemu politického zločinu, aký sa kedy stal v novodobej slovenskej histórii. Prezidentkin prílepok bol k čomusi, čo nemalo a nemá s politickým atentátom žiadnu politickú relevanciu. Ide tu o prílepok k pripomienke útoku mladého človeka / indoktrinovaného vplyvmi zo [...]

Strýko George vybaví: z Mgr. Čaputovej profesorka – alebo príležitostná STAND-UPistka ?

13.06.2024

Tak sme sa konečne dozvedeli, kam bude odložená pani Zuzana Čaputová. Svoje ďalšie uplatnenie minimálne na 15 rokov /toľko jej chýba do dôchodku/ vraj nájde v akademickej sfére. -Uľavilo sa mi, -mohlo to byť aj horšie… Onedlho budeme svedkami úkazu, aký sa pro-západne orientovaným politikom mimo služby /napr. I. Radičovej/ stáva pomerne často. Budeme svedkami [...]

Benny Ganc

Izraelský premiér Netanjahu rozpúšťa vojnový kabinet

17.06.2024 10:58, aktualizované: 11:13

O rozpustení vojnového kabinetu informujú tiež izraelské médiá.

Emmanuel Macron,

Vo Francúzsku sa začala kampaň pred predčasnými parlamentnými voľbami

17.06.2024 10:48

Prvé kolo volieb sa bude konať 30. júna. Rozhodujúce druhé kolo je naplánované na 7. júla.

Tusk

Plánovanie atentátov a sabotáži v Poľsku: obžalovaní ruskí špióni zmizli

17.06.2024 10:30

Poľský súd vlani v decembri odsúdil 14 zo 16 cudzincov obžalovaných z účasti na príprave sabotážnych akcií na poľskom území.

Tropické teploty v Bratislave

Prichádzajú trópy. Vyberajte sandále a opaľovacie krémy. Úľava? V nedohľadne

17.06.2024 10:18

Hydrometeorologický ústav avizuje v tomto týždni na Slovensku výrazné oteplenie.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 441
Celková čítanosť: 2060227x
Priemerná čítanosť článkov: 4672x

Autor blogu

Kategórie