Médiá zapchali ústa „inakzmýšľajúcim“ odborníkom: na TZ, znásilnenia, na covid, na gender…na kuciakiádu

22. februára 2024, medvedar, Nezaradené

Ďakujem že tu mediálny štuplík práve zapchal ústa odborníkovi s odlišným názorom na restoratívnosť trestného zákona , na znásilnenia, na očkovanie proti covidu, na príčiny našich ekonomických ťažkostí, na genderizmus…atď. – než majú redaktori a vydavatelia mejnstrímu v SR.

Nejdem tu opakovať to, čo som už dnes napísal v dvoch článkoch na túto tému. Myslím v tých článkoch, ktoré zmizli z titulky. Dnes zmizol z titulky článok „Februároviny. Kušnírová večne živá“ napísaný O7.17. Zmizol 10.50. Z titulky zmizol aj článok „Slovenské médiá zatvárajú hubu skutočným odborníkom“. Článok bol publikovaný 11.18 a z titulky zmizol 18.34 hod.

Kto však chce tieto články nájsť, nájde si ich /zatiaľ…/ v časti o ďalších článkoch tohto blogera. Chcem len ešte raz zdôrazniť, – že ani pozícia súkromných médií nie je štátom neovplyvniteľná. Štát má zákonnú ingerenciu aj na súkromné médiá. Ak budú kriviť právo občanov na slobodný prísun informácií, má SR dosť pák na to, aby to aj súkromným médiám zatrhla. Samozrejme legálnou cestou, v zmysle doteraz platných zákonov alebo zákonov ktoré ešte budú iba prijaté.

Právo občanov na pluralitné informácie je podstatou ústavou zaručenej slobody slova. Demokratický režim SR sa určite postará o rozvoj občianskych slobôd. A áno, aj o nerušené užívanie slobody slova a slobodného šírenia informácií.

-Toto samozrejme nie je nejaké vyhrážanie. Pripomenutie zákonného rámca napokon ani vyhrážaním byť nemôže. Najmä nie pre tých, čo si ctia zákony našej Slovenskej republiky.