Založ si blog

Zázračné F-16: nie pre Ukrajinu ale pre USA !

Plukovník americkej armády vo výslužbe Lawrence Wilkerson /bol náčelníkom štábu býv. amerického ministra zahraničia Colina Powella/ sa včera na youtubovom kanáli socialbites.ca/latest news zaujímavo vyjadril k toľko diskutovaním dodávkam /údajne až 200 ks/ amerických lietadiel F-16 pre Ukrajinu. Podľa Wilkersona sa vojensko-priemyselný komplex USA doslova teší na to, kedy začnú Rusi zostreľovať F-16, jednu po druhej.

Strategickým cieľom amerických leteckých zbrojárov /ktorým tradične v USA patrí najväčší diel z koláča zbrojných výdavkov/ je zničiť staré lietadlá, pilotované akýmisi podradnými východnými Slovanmi. F-16 pri blízkej leteckej podpore nie je reálne chrániť pred ruskou PVO či ruským letectvom, najmä ak počet lietadiel bude obmedzený. Rusi sa skôr alebo neskôr naučia F-16 zostreľovať. Bude ich potrebné nahrádzať a vtedy nastane zlatá éra pre vývojárov a výrobcov nových moderných lietadiel, ktoré nahradia staré stroje.

Spoločnosť Lockheed sa už chystala zatvárať linky, na ktorých sa F-16 vyrábali. Požiadavky z východnej Európy a najmä z Ukrajiny prišli v poslednej chvíli. Teraz naberie Lockheed druhý dych a výrobné linky sa znovu rozbehnú. Samozrejme, výroba lietadiel, ktoré nahradia zastarané modely F-16 bude inovovaná a bude podstatne drahšia ako výroba zastaraných F-16 zo skladov európskych členov NATO.

Nasadenie F-16 na Ukrajine a v nových členských krajinách NATO je pre Lockheed a ostatných amerických zbrojárov strategická korporatívna výzva. Rusi v nej budú plniť úlohu likvidátorov šrotoviska. Ktosi tu veľmi zarobí a ktosi prerobí. Kto to len asi bude ?

-Treba sa na to spýtať budúcich ministrov obrany a financií-napr. aj v SR. Ak to budú po voľbách liberáli z PS a SaS, Lockheed naškrabe na svoje cieľové zisky určite čosi aj na Slovensku.

Zajtra ľahká úloha

29.09.2023

Ľudia, čo majú radi silnú vládu pre ľudí práce, schopnú urobiť na Slovensku poriadok, dávať pozor na hrabivosť oligarchov, uchovávať sociálne istoty a národné tradície – a v neposlednom rade čo chcú vládu spôsobilú naštartovať rozvoj, to budú mať zajtra ľahké. Žiadne špekulovanie. Treba splniť úlohu. Voliť ľavicovo a národne. Inak hrozí, že SR [...]

Fico je najsilnejší

28.09.2023

Pretože 3-4 roky bojoval proti Matovičovej, Hegerovej a Čaputovej hrôzovláde. Pretože odolal manipuláciám médií, kriminalizácii polície, útokom politikov. Pretože sa postavil na čelo nespokojných občanov a ako jediný dokázal zhromaždiť na uliciach tisíce Slovákov. Pretože Fico a Smer boli po väčšinu času jediným útočiskom pre ľudí, ktorých vlády po 2020 [...]

Prečo je Fico taký silný ?

28.09.2023

Pretože Fico ako jediný zápasil s hrôzovládou Matoviča, Hegera a Čaputovej celé tri a pol roka. Pretože mal zaujímavé a obsažné a áno aj útočné a bojovné tlačovky každý druhý deň. Pretože nebolo mesiaca, aby Smer neorganizoval nejakú demonštráciu či manifestáciu. Pretože jedine Smer dokázal zhromaždiť na uliciach námestiach tisícky nespokojných občanov. [...]

zochova

Čaputová rok po Zochovej: Alkohol pri jazde nemá miesto, z auta sa stáva zbraň

02.10.2023 19:17

Zomreli zbytočne, v dôsledku neodpustiteľnej nezodpovednosti jedného človeka, skonštatovala prezidentka.

fico

Reuters: Víťazstvo Fica ukazuje na únavu z vojny v regióne, nie obrat v politike

02.10.2023 18:19

Najväčšou výzvou nie sú Slovensko alebo Maďarsko, ale volebný cyklus v USA a jeho vplyv na podporu Ukrajiny, uviedol Mujtaba Rahman.

Veronika Remišová

Po vzore Smeru: Remišová pripustila referendum o predčasných voľbách. Matovič to zatrhol

02.10.2023 18:02

„Ďalšou možnosťou je aj referendum o predčasných voľbách,“ spresnila. Matovič prekrútil očami a podotkol: „Možno si vysoko zaťala.“ „Uvidíme,“ dodala Remišová.

šimečka, pellegrini, majerský, danko, fico

Smer alebo PS? O vláde rozhodne Hlas i KDH. Na Súmračnej sú si istí, že Fico Pellegriniho presvedčí. Má na to 14 dní

02.10.2023 18:00

Z Hlasu sa stala oveľa „drahšia nevesta“, než bol v akomkoľvek čase Boris Kollár a jeho hnutie Sme rodina. Kľúčový bude aj postoj KDH, Majerský aj vedenie koalíciu so Smerom odmietajú.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 302
Celková čítanosť: 1496581x
Priemerná čítanosť článkov: 4956x

Autor blogu

Kategórie