Založ si blog

Boris Kollár a spol. – netárajte, neklamte

Boris Kollár včera zase zaperlil. Vyhlásil, že všetky strany v NRSR – a teda aj hnutie Sme rodina, sú opozičné, lebo Ódorova vláda /na rozdiel od parlamentných strán/ nevzišla z volieb a následne nevzišla z vôle terajšej NRSR. Vznikla z rozhodnutia Čaputovej a je to teda iba jej vláda.

-Pekná táranina-úmyselne nepravdivá, – zase iba jedno z množstva klamstiev Borisa Kollára. Prečo ? Lebo nie je dôležité, kto Odora do funkcie menoval. Dôležité je, o aké persony, s akým politickým a ideovým zázemím ide. Nuž a v prípade Odora a spol. ide jednoznačne a bez výnimky o pravicové až extrémne pravicové, liberálne až extrémne liberálne osobnosti. Aj keď v minulosti maskované za členov „progresívneho krídla“ v KDH či OLaNO. Členovia Odorovej vlády sú jedno-jednoznačne z toho istého plemena euroatlantických aktivistov a protinárodniarskych „koní“ USA a EU, ako sú Boris Kollár, Veronika Remišová, Richard Sulík, Igor Matovič a Eduard Heger. Alebo vice versa: Kollár-Remišová-Sulík-Matovič-Heger sú ideoví a zväčša aj politickí spolustraníci Odora a Čaputovej. – Takže akáže opozícia ? Iba ak švindel-opozícia, iba ak imitácia opozície, iba ak pseudoopozičný fejk. Boris Kollár a spol. nie sú opoziční politici – sú stále vládnymi politikmi, zodpovednými za činy a hriechy vlád Matoviča, Hegera ale aj Ľudovíta/Lajosa Ódora.

Na vec sa môžeme pozrieť aj z iného konca. Ódor je Čaputovej odor, je to jej človek a ľudia okolo neho sú jej ľudia. Kto je to ale Čaputová ? Kým bola volená a zvolená ? Ľudom ! Teda aj jej nominanti ako Ódor a spol. boli nepriamo zvolení ľudom. Majú prostredníctvom Čaputovej mandát od ľudu. Áno, podľa mňa síce bohužiaľ, – ale majú !

Pozrime sa však bližšie na ten „ľud“, čo si Čaputovú /a dnes de facto aj Ódora/ zvolil. Aká časť voličov to bola ? Ľavicová, národniarska, akcentujúca suverenitu Slovenska a jeho zvrchovanosť ? – NIE, ani náhodou. Čaputovú si do funkcie zvolila pravicová, pro-západne, liberálnodemokraticky orientovaná časť voličov. Čaputovú si zvolili presne tí istí voliči, ktorí si zvolili do NRSR aj Sulíka, Remišovú, Matoviča, Hegera – a áno aj Borisa Kollára.

-Keby len zvolili-títo euroatlantici, pravičiari a progresívni konzervatívci a liberáli z PS, Sasky, Za ľudí, KDH…a tiež z hnutia Sme rodina Čaputovej stále dôverujú. Alebo inak povedané, sympatizanti Čaputovej a teda aj jej Ódora sú potenciálnymi voličmi PS, Sasky, KDH, OLaNO, Demokratov a Sme rodiny v nastávajúcich septembrových voľbách. Sú to spojené nádoby, je to vzájomná oddanosť, je to obojstranná láska až za hrob. – Žiadna opozícia, pán Boris Kollár, – ale osudová príťažlivosť. Osudová spoločná voľba.

Vláda Ľ.Ódora nie je nič iné ako pokračovanie vlády Matoviča, Sulíka, Hegera, Remišovej a Kollára inými, – rafinovanejšími čaputovskými prostriedkami. Ódorova vláda má s minulou matovičovsko-hegerovskou vládou tú istú geopolitickú a ideologickú orientáciu, ten istý pravicový liberálno-konzervatívny pohľad na svet, na ekonomiku a sociálne procesy v štáte. Minulá vláda a terajšia vláda sú dve strany tej istej mince.

Pri schvaľovaní programového vyhlásenia Ódrovej vlády a hlasovaní o jej dôvere v NRSR môžu Sulík, Matovič, Kollár či Heger predvádzať odlišné tanečné figúry. Jeden-dvaja môžu dať Ódrovej vláde dôveru, ďalší jeden-dvaja formálne nie, no prisľúbia podporu vláde „od prípadu k prípadu“. Slovom, na očarenie publika použijú naši pravicoví čaputovskí tanečníci rôzne figúry, rôzne oblbováčiky. – No v princípe budú tancovať ten istý tanec. Budú tancovať ten istý pravicovo-liberálny a jednostranne prozápadný „rokenrol“.

-Čaputová, Ódor, Heger, Matovič, Sulík, Šimečka, Majerský, Remišová a áno – aj Boris Kollár budú o mesiac i potom po septembri tancovať tak, ako im budú v Bruseli, Londýne a vo Washingtone pískať. Na tom Kollárove dnešné infantilné táraniny a úsmevné klamstvá o údajnom prechode bývalej vládnej koalície do opozície nič, aleže vôbec nič nezmenia.

Útok na Fica – pché, ale takmer atentát na Hegera-to bolo niečo /podľa Jančkárovej a spol/.

26.05.2024

Sitácia v mediálnej sfére sa v SR vyvíja síce pomaly ale viac-menej smerom k lepšiemu. Na šachovnici boja proti ľavicovo-národnej vláde vypadla z boja Hanzelová, Ostrihoňová, Kresťanko-Dibáková, Dírer, Makara…no a najnovšie aj Kovačič. Marta Jančkárová zatiaľ nie. Darí sa jej na rtvs vytrvalo manipulovať, očierňovať vládu a intrigovať proti nej. Jančkárová, [...]

Moderátor Bielik ukázal, aký nezmysel je zmier medzi obeťou a zločincom

21.05.2024

Moderátor Bielik urobil experiment. Chcel si overiť, či je možné nejaké to zmierenie pri okrúhlom stole medzi opozíciou a koalíciou. No a vyšlo mu, že takéto zmierenie, ktoré sa rovná zmieru medzi obeťou a zločincom možné nie je. Vyšlo mu, že akékoľvek okrúhle stoly súčasného či budúceho prezidenta na túto tému sú nezmysel. Moderátor Bielik sa zbytočne namáhal. [...]

Zmierenie na Slovensku podľa Šimečku a Matoviča

20.05.2024

Z písačiek opozičných médií sa čoraz jasnejšie dá vidieť, o čo v súvislosti s atentátom na predsedu vlády SR opozícii ide. Čoraz zreteľnejšie sa dajú rozoznať požiadavky, za ktorých by opozičné strany Progresívne Slovensko, hnutie Slovensko a SaS boli ochotné pristúpiť na aspoň dočasný zmier s vládou. S istým zjednodušením zhrniem tieto požiadavky nasledovne: [...]

fico

Zdravotný stav Fica sa postupne zlepšuje, potvrdili lekári

27.05.2024 12:31

Premiéra vážne postrelil 71-ročný muž po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej.

Branislav Gröhling, SaS

SaS chystá zákon na ochranu médií pred politickým tlakom

27.05.2024 12:19

"Ak nepomenujeme konkrétne riziká, hrozí, že nezávislé a slobodné spravodajstvo na Slovensku skončí," obáva sa Gröhling.

Mária Patakyová

Bývalej ombudsmanke Patakyovej udelili francúzske štátne vyznamenanie

27.05.2024 11:58

Ordre national du Mérite je francúzsky čestný rád, ktorý založil generál Charles de Gaulle.

polícia

Sabinovčanovi, ktorý v Červenej Vode narazil do ľudí, hrozí až doživotie

27.05.2024 11:41

Zranených bolo šesť ľudí, z toho boli tri deti, ktoré utrpeli najvážnejšie zranenia.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 433
Celková čítanosť: 2026097x
Priemerná čítanosť článkov: 4679x

Autor blogu

Kategórie