Šeliga pritvrdzuje hru

28. apríla 2023, medvedar, Nezaradené

Šeliga z Oravy sa hrá na tvrdého ústavného právnika. Pre tých, čo nevedia, kto je tento bodrý vidiečan, -nuž je to roztlieskávač najväčšej hlúposti, akú Slováci od čias vzniku samostatného Slovenska urobili – je to roztlieskávač kuciakiády, ktorá mala vyniesť Kisku opäť do pozície prezidenta a skúsenú 28-ročnú Šeligu možno až do kresla premiéra.

Šeliga dnes poskytol čosi ako záväzné nariadenie. Nariadenie osvetľuje, čo má urobiť Ústavný súd Slovenskej republiky v kauze 363-ky. Po prvé, má kauzu 363-ky uzavrieť v extrémne krátkom termíne-do mesiaca. Po druhé, má vyhlásiť 363 za neústavnú. Po tretie, ak na to nebude dosť „statočných čaputovských sudcov“, mal by aplikáciu 363-ky radikálne obmedziť -napríklad tak, že generálny prokurátor nebude mať právo posúdiť súlad konania OČTK so zákonom. Generálny prokurátor nesmie konať, ak zistí porušenie zákona napr. zo strany prokurátora či vyšetrovateľa. Musí nechať veci plynúť až po súdny proces. Tam vysoko objektívne sudkyne napr. ako Szabová či Záleská samé zhodnotia, či bol postup OČTK zákonný. Či bol čačaný. Samozrejme, že bol. Veď ho viedli extrémne kvalifikovaní vyšetrovatelia pod dohľadom ešte kvalifikovanejších Lipšicových špeciálnych. A vybavené. Generálny prokurátor utrie hubu, ušetrí čas a bude môcť v kancelárii chovať napr. akváriové rybičky.

Šeliga z Oravy je „velice“ múdry „oný“ – právnik…Ak je treba, vyzná sa v rodinnom, v občianskom, hospodárskom, v trestnom práve, a samozrejme aj ústavnom práve. Pretože je z Oravy. Narodil sa v Kubíne-a tam sa rodia veľkí právnici. Priam básnici práva-poéti. Bardi, čo majú pred ambasádou USA sochy v sede.

Je možné, že keď sa Šeliga po septembri do parlamentu už nedostane, aj on začne písať básnické veľdiela-napríklad sonety pod názvom „Krvavé míľniky na ceste Slovenska k právnemu štátu“.