Založ si blog

Ruský film „Mrázik“ v USA premietať neodporúčajú

Po takmer 60 rokoch od premiéry sa ruský film „Mrázik“ dostal znovu na pretras aj v USA. V Amerike ho dnes filmoví influenceri neprijímajú s veľkým pochopením. Podľa nich pozeranie tohto filmu spôsobí americkým divákom bôľ a nepríjemné pocity strachu.

Film je podľa amerických filmových expertov plný tajomných symbolov. Na viacerých miestach sa napr. stretávame s hubami a ich zbieraním. Niektoré z hríbov pripomínajú zázračné halucinogénne huby. Toto potom spolu s domčekmi, čo sa pohybujú a vrtia /na stračej nôžke/ len potvrdzuje, že konzumácia húb spôsobuje halucinácie. Ďalšou desivou vecou je postavička zlomyseľného piadimužíka, ktorý Ivana zmení na medveďa a robí mu aj ďalšie nepríjemnosti. Priam hrôzostrašne by na americké deti mohli pôsobiť veľké záľahy snehu, cez ktoré sa ľudia ledva brodia.

Najstrašnejším momentom v prehodnotenom ruskom filme je ale scéna keď dedo „Mrázik“ chodí po lese a svojou palicou zaľadňuje všetko živé, – vrátane vtáčika. Pro-environmentálne vychované americké deti by mohli z týchto záberov dostať silný psychický šok.

A tak je záver amerických expertov jednoznačný: nie sú si istí, či by sa takýto brutálny film mal v USA prezentovať. – „Čo najďalej od tohto filmu !“, vyzýva jeden zo znalcov na stránkach portálu „Sport 24“.

Paranoidné mimovládky alebo mediálne príživníctvo ?

01.12.2023

Mimovládky už niekoľko dní vedú barnumskú spolitizovanú reklamnú kampaň vraj na svoju obranu. Niet dňa, aby niekto z opozičných politikov alebo s nimi spriaznených údajne dobročinných mimovládok nevystupoval v médiu a nerozplakával Slovákov srdcervúcimi historkami o deťoch s rakovinou, o imobilných malých pacientoch či v biede žijúcich ženičkách s kŕdľom malých [...]

Kto začína s terorizmom ?

30.11.2023

Včera a dnes sa napriek prímeriu v Gaze odohrali dva -ak chcete teroristické útoky, izraelských ozbrojencov proti Palestínčanom a potom, ak chcete teroristický útok Palestínčanov proti Izraelčanom. Začalo sa to vykrikovaním dvoch palestínskych detí na hliadkujúcich izraelských ozbrojencov v utečeneckom tábore Jannín /Západný breh, územie Palestínskej samosprávy/. [...]

Slováci nie sú antisemiti

27.11.2023

Slováci nie sú antisemiti. Žiadne prepisovanie a falšovanie histórie, žiadne kampane platených poskokov v médiách na tom nič nezmenia. Slováci nemajú radi sionistov, – tak ako nemajú radi ani iných militantných šovinistov- či už sú to šovinisti ukrajinskí, nemeckí, ruskí, maďarskí, poľskí …alebo aj slovenskí. Militantní sionisti často zamieňajú svoju [...]

Jeruzalem, streľba, teroristi

Prvý zasiahol proti teroristom pri útoku v Jeruzaleme, zabili ho vlastní. Vojaka, ktorý strieľal, zatkli

05.12.2023 05:30

Ako prvý začal Izraelčan Juval Castleman páliť na útočníkov v Jeruzaleme, ktorí strieľali do ľudí. Sám zahynul po guľke izraelského vojaka, ktorý si ho splietol s teroristom.

Orbán, Fico

Fico nemusí byť ako Orbán, myslí si európsky think-tank. Čaká EÚ veľký boj s Maďarskom o Ukrajinu?

05.12.2023 05:30

Zdá sa, že nová slovenská vláda by mohla byť prirodzeným prokremeľským spojencom Maďarska, ale...

COP28, klimatický summit

Emisie oxidu uhličitého v tomto roku stúpnu. Ťahúňmi sú Čína, India a letecká doprava

05.12.2023 05:05

Emisie v Číne sa oproti vlaňajšku zvýšili o 458 miliónov ton, v Indii o 233 miliónov ton a emisie z leteckej dopravy o 145 miliónov ton.

Advent, saleziáni, Nová Dubnica, mReportér

Mikuláš a anjeli potešili deti na Považí. Tradičné adventné popoludnie sa nieslo v pohodovej atmosfére

05.12.2023 05:00

Zábery z Novej Dubnice zachytil mReportér Daniel Imriška.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 1638707x
Priemerná čítanosť článkov: 4981x

Autor blogu

Kategórie