Založ si blog

Pozostalí po Remiašovi,Tupom,Kuciakovi a Kušnírovej do politiky ?

Je smutné, že Remiáš, Tupý, Kuciak a Kušnírová prišli o život v mladom veku. Smutné je i to, že napriek nasadeniu veľkých policajných kapacít doposiaľ nedošlo ku definitívnemu súdnemu uzavretiu ich smrti. Je však do tretice smutné i to, že prípady smrti týchto ľudí sú dodnes „našimi“ médiami účelovo rozpitvávané a konšpiratívne prezentované verejnosti, akoby za ich smrťou stáli politické osobnosti z ľavého alebo národniarsky orientované tábora.

Je smutné, že média beztrestne konšpirujú o tom, akoby „zadávateľom vraždy“ Remiáša bol Mečiar, akoby „zadávateľom vraždy“ Tupého bol napr. Mazurek alebo Kotleba a akoby za vraždou Kuciaka a Kušnírovej stál R.Fico. Pritom žiaden z týchto prípadov nebol právoplatne súdne rozhodnutý. Nehovoriac o tom, že tzv. zadávatelia Mečiar, Kotleba, Mazurek či Fico neboli ani len obvinení, nie to ešte obžalovaní, súdení a odsúdení.

„Naše“ protiľavicovo“ a „protinárodniarsky“ orientované médiá a pravicoví a liberálni politici pravidelne prehrávajú tragické evergreeny o Remiášovi, Tupom, Kuciakovi a Kušnírovej v predvolebnom období. Nešťastnú smrť mladých ľudí používajú ako baranidlo proti /z pohľadu Západu/ nepríjemným stranám ako HZDS, LSNS, SNS, Republika a Smer. Teda proti stranám, ktoré majú vo voľbách spravidla šancu na víťazstvo.

Pripomínaním si „martýrov liberálnej demokracie“ chce prozápadná pravica očierniť svojich súperov v očiach verejnosti, chce ich aspoň podprahovo znázorniť ako vrahov a mafiánov.

Politici prozápadnej pravice sa snažia zvýšiť účinok svojej kampane aj tým, že pozostalým po „martýroch“ ponúkajú miesta na svojich kandidátkach. Chcú sa priživiť na súcite ľudí s ich rodičovským utrpením aby získali pár bodov v súťaži o voličov. Takto urobil napr, Matovič, keď dal na volebnú listinu kandidátov matku Remiáša. Pani Remiášová sa skutočne stala poslankyňou parlamentu. Bohužiaľ bola počas svojho mandátu síce poslušná ale nevynikala ani zákonodarnou iniciatívou, ani politickou aktivitou. Pritiahla však pár tisíc voličov a tak svoju úlohu splnila.

Mám pocit, že pokusy o vstup do politiky sa vyskytli aj u pani Kušnírovej a neskôr trochu aj u pána Kuciaka st. Zatiaľ neskončili kandidátkou do NRSR, ale ktovie, ako to ešte dopadne. V týchto dňoch sa účelovo predvolebne zapojil do politizácie takmer zabudnutého prípadu D.Tupého prezident PZ Hamran. Médiá sa ku kampani pripojili a vďačne publikujú konšpirácie otca D. Tupého o tom, ako je smrť jeho syna dielom „nacistov čo sú dnes v parlamente“. Pán Tupý senior má zdá sa politicky veľmi vyhranený slniečkársky vkus. Nebudem preto prekvapený, ak sa objaví aj na kandidátke niektorej z viac či menej liberálnych strán /Demokrati, SaS, Progresívne Slovensko a nedajbože aj Hlas…/.

Znovu opakujem, že mám úctu k ľuďom, ktorí možno aj v súvislosti s politikou prišli o život v mladom veku v SR v posledných 25 rokoch. Využívať ich smutný koniec na predvolebné politikárčenie, na zaťahovanie ich pozostalých do súťaže o voliča, či dokonca do praktickej politiky bez ohľadu na ich politickú kvalifikovanosť považujem za čosi smutné. Ba možno aj za čosi, čo je trochu aj nechutné a nemorálne.

Pozostalí po Remiášovi, Tvrdom, Kuciakovi a Kušnírovej si zaslúžia, aby prípady smrti ich detí boli dôsledne vyšetrené a aby osoby, ktoré sa event. podieľali na ich smrti boli spravodlivo potrestané. Nikto, ani pozostalí po „martýroch“ by si však nemali osobovať nárok na vstup do politiky, nárok na konšpiratívne politické statementy a odsudky bez dôkazov, – či nárok na to, aby ich smrť detí kvalifikovala na vstup do vrcholovej slovenskej politiky.

Najmenej zo všetkého však majú nárok na politické zneužívanie smrti ľudí naši politici a naši novinári. Tí, ktorí za predvolebnými martýrskymi kampaňami stoja a ktorí ich zlomyseľne rozdúchavajú. Aby bolo jasné, toto isté platí aj o event. predvolebnom zneužívaní „martýra“ z inej strany politického spektra – záhadne zosnulého generála Lučanského.

Mŕtvym patrí úcta a pieta. Pozostalým patrí vyjadrenie úprimnej sústrasti. A tým by to vo vyspelej demokratickej krajine malo skončiť. Mŕtvych vyťahovať z hrobov a využívať v politickom živote je nepekné. Mŕtvym patria spomienky. Život patrí živým. Bolo by dobré, keby to tak zostalo aj na predvolebnom Slovensku.

PS: Dnes skoro ráno pustili OĆTK z predbežného zadržania 8 „nacistov“, ktorí sa podľa bombastického vyjadrenia politizujúceho prezidenta PZ Hamrana na 110% vyskytovali v čase vraždy D.Tupého na mieste činu. Pustili na slobodu tých, ktorí sú podľa politizujúceho pána Tupého st. – nacistami. To dokazuje, ako sa liberálna prozápadná pravica v boji proti ľavicovým a národniarskym politickým subjektom aj slamky chytá. Ako sa chytá doslova už aj nepodložených konšpirácií a pokusov o krivenie práva. Našťastie, v OČTK a na slovenských súdoch je ešte dostatok odborne zdatných a morálne odolných osôb, schopných čeliť liberálnym militantom. Držím im palce.

Palce však nedržím Hamranovi. Ten sa dnes prejavil nie ako seriózny štátny úradník, poctivo informujúci verejnosť o dianí v polícii-ale ako treťotriedny DEZINFORMÁTOR. Človek, ktorý verejnosti chystá kadejaké informačné pasce a „taktické“ hry nepatrí na funkciu policajného prezidenta. Príslušné štátne orgány by mali proti Hamranovi konať. Čo najskôr.

Kovačič dnes servíroval ochutnávku predvolebných mediálnych špinavostí

28.05.2023

Dnešná diskusná relácia na Markíze bola vedení morder átorom Kovačičom v typicky policajnom režime. Dvaja vyšetrovatelia /ex-minister Na´d a Kovačič/ sa počas relácie snažili podlým prekrikovaním, skákaním do reči a krížovými výsluchmi zmiasť dr.Kaliňáka, predstaviteľa nimi tak nenávidenej strany Smer SSD. Otázky na Kaliňáka neraz súčasne lietali sprava i [...]

Boris Kollár a spol. – netárajte, neklamte

27.05.2023

Boris Kollár včera zase zaperlil. Vyhlásil, že všetky strany v NRSR – a teda aj hnutie Sme rodina, sú opozičné, lebo Ódorova vláda /na rozdiel od parlamentných strán/ nevzišla z volieb a následne nevzišla z vôle terajšej NRSR. Vznikla z rozhodnutia Čaputovej a je to teda iba jej vláda. -Pekná táranina-úmyselne nepravdivá, – zase iba jedno z množstva klamstiev [...]

O nechápavom moderátorovi, Lipšicovi a Čaputovej

26.05.2023

Prečo boli včera Lipšic a Čaputová v televízii ? Ak chcete vedieť príčinu, kliknite si na môj dnešný článok, ktorý sa tomu podrobnejšie venuje. Včera sa diali veci. Napríklad bola TB Smeru SSD. Tlačová beseda, ktorej zmysel /“ anti-fanúšik“ Smeru/ pán Bielik, ktovie prečo nepochopil. Nechápal a nechápal. Nechápal dokonca ani vtedy, keď mu všetko okolo nej [...]

Joe Biden

Biden a McCarthy sa definitívne dohodli na zvýšení dlhového stropu USA

29.05.2023 06:20

Stalo sa tak výmenou za výrazné zníženie výdavkov, ktorý má odvrátiť platobnú neschopnosť USA.

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Na Ukrajinu opäť padajú rakety, 15. májový útok na Kyjev

29.05.2023 06:10

Ďalšia ťažká noc pre Kyjev, uviedol kyjevský starosta Vitalij Kličko. Na hlavné mesto Ukrajiny opäť zaútočili desiatky dronov.

kollár

Sme rodina nepôjde po voľbách s každým: Kollár dáva na koalíciu 3 podmienky

29.05.2023 05:55

Prečo by sme sa mali do volieb spájať? To robiť nebudem, som však ochotný rokovať o skladaní vlády, vyhlásil v rozhovore Boris Kollár.

Ukrajina, voojna

Ruskí partizáni môžu byť pre Ukrajinu aj problém, myslí si expert

29.05.2023 05:45

Prečo zahraniční bojovníci pomáhajú Ukrajine brániť sa proti ruskej invázii?

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 1018698x
Priemerná čítanosť článkov: 4280x

Autor blogu

Kategórie