Založ si blog

2000 hrivien za kopanec Rusovi do brucha; hrdinský ukrajinský guľometčík: postrehy z výletu na ukrajinské sociálne siete

Zopár zaujímavých správ z ukrajinských sociálnych sieti:

  • Michail Podoljak, poradca ukrajinského prezidenta Zelenského skritizoval americkú porotu, čo udeľuje „oskary“ a obvinil ju z politizácie za to, že 1/ nedovolila vystúpiť pri udeľovaní oskarov Zelenskému aspoň cez telemost; 2/ udelila Oscara za najlepší dokumentárny film snímke o ruskom disidentovi Navaľnom a nie snímke o prezidentovi Zelenskom.
  • Neznámy dobrodinec ponúka odmeny za videá, v ktorom autori ukážu bitie ruských zajatcov. Za facku pre ruského zajatca ponúka odmenu 444 hrivien, za úder päšťou do brucha 999 hrivien a za kopanec do brucha odmenu 2199 hrivien.
  • Ukrajinský vojak na jednej nahrávke svojmu veliteľovi s plačom oznamuje, že u nich z 200 vojakov zostalo na žive už iba 160.
  • Podľa informácií jedného touroperátora navrhol guvernér ostrova Bali zakázať vstupné víza pre Rusov a pre Ukrajincov. Počet bitiek medzi týmito skupinami turistov totiž enormne vzrástol a polícia je už nimi preťažená.
  • Snajper, ktorého vraj ukrajinské trestné komando zaistilo ako vojenského zbeha a prinútilo pred popravou zavolať „Sláva Ukrajine“ je vraj občanom Moldavska. Dlhšie však žil v ukrajinskom meste Černigov. Tam po ňom teraz pomenujú jednu ulicu.
  • Podľa viacerých očitých svedkov sa v okolí Bachmutu pod ukrajinskou kontrolou hromadia útočné jednotky ukrajinskej armády, vrátane tankov Leopard, aby sa v najbližších hodinách pokúsili preraziť operačné obkľúčenie Bachmutu.
  • Ukrajinskí medici, ktorých odkomandovali do poľnej nemocnice na Donbase vo svojom videu popisujú strašidelný obraz desiatok zabitých ukrajinských vojakov. Pred zrakmi medikov totiž do odpočívajúcej jednotky vletela raketa z ruského raketometu.
  • Jeden ukrajinský guľometčík dokázal sám odrážať z okna bytovky útoky vagnerovcov dva celé dni. Vydržal, až pokiaľ nedostal povolenie, aby sa stiahol. Včera sa o ňom na ukrajinských sieťach písalo ako o hrdinovi.

Všetky príspevky na ukrajinských sociálnych sieťach sú presýtené vlastenectvom, optimizmom a chuťou bojovať a čo najskôr poraziť „ruských okupantov“. Poniektorým Ukrajincom to ale nestačí a najradšej by „moskaľov“ hnali až za Ural. Netreba sa im čudovať. Tridsaťročná výchova a trpké skúsenosti s vojnovými obeťami z vlastnej rodiny urobili u nich svoje…

Pozostalí po Remiašovi,Tupom,Kuciakovi a Kušnírovej do politiky ?

22.03.2023

Je smutné, že Remiáš, Tupý, Kuciak a Kušnírová prišli o život v mladom veku. Smutné je i to, že napriek nasadeniu veľkých policajných kapacít doposiaľ nedošlo ku definitívnemu súdnemu uzavretiu ich smrti. Je však do tretice smutné i to, že prípady smrti týchto ľudí sú dodnes „našimi“ médiami účelovo rozpitvávané a konšpiratívne prezentované [...]

JUDr. pomohol Hegerovi obhájiť vývoz Migov

21.03.2023

JUDr. bol vzorným právnikom už za socializmu. Bol členom SZM a členom Komunistickej strany. Po koketovaní s SDĽ politicky zakotvil v strane SOP, ktorú založili Schuster a Hamžík. Po zániku SOP zlúčením so Smerom sa JUDr. s politizovaním v rámci Smeru neuspokojil. Chvíľu uvažoval o strane Sieť. Napokon sa rozhodol pre prevažne maďarskú etnickú stranu Híd. Keď sa projekt [...]

ŠVO Ruska na Ukrajine-ŠVO USA v Iraku

20.03.2023

Dovoľte ilustratívne porovnanie dvoch špeciálnych vojenských operácií, ktoré v posledných 20 rokoch vykonali dve vojenské superveľmoci: USA a RF. Pokúsim sa postupovať bez glosovania, bez komentára a ďalšej hodnotiacej analýzy. USA v Iraku rovnako ako RF na UA označili svoju vojenskú angažovanosť termínom „špeciálna vojenská operácia. V prípade USA sa to potom [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

rusko vojaci mobilizácia

Kremeľ nariadil obliecť do uniforiem ďalších 400-tisíc Rusov. Je to reálne?

25.03.2023 11:18

Rusko spúšťa masívnu náborovú kampaň na doplnenie vyčerpaných inváznych síl na Ukrajine, kde podľa západných údajov prišlo o viac ako 200-tisíc vojakov.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 734834x
Priemerná čítanosť článkov: 4015x

Autor blogu

Kategórie