Založ si blog

Bráňme si Slavín pred kultúrnym barbarstvom !

Tlupa barbarov okolo Štefančíkovej, Kusej, Koklesovej, Grusku, Stankeho, Kemku, Mesežnikova, Strassera a s pol. pokračuje v útoku na posvätné miesto boja proti fašizmu,- na Slavín. K tejto nejkultúrnej pseudointelektuálnej spodine sa -ako inak, – pridáva aj slniečkársky pseudo-primátor Vallo.

Demagógovia a pro-americkí oportunisti medzi časom zmocneli, – pod svojou chrapúnskou petíciou za zhasnutie Slavína a za diskusiu o jeho „budúcnosti“ získali k pôvodným 1200 podpisom ďalších 600 podpisov. Spolu 1800 podpisov. To je asi 0,4% obyvateľov Bratislavy alebo 0,03 % občanov celej SR.

Prečo celej SR ? Pretože Slavín nie je vlastníctvom Valla, nie je vlastníctvom bratislavských slniečkárov. Bratislava je vlastníctvom všetkých Slovákov,-lebo je to ich hlavné mesto. A Slavín je NÁRODNÁ kultúrna pamiatka, nie akási prešpurácka kuriozita. Bratislavskí slniečkári sú málo početná, množstvenne zanedbateľná ale veľmi dobre organizovaná skupina. Majú peniaze, majú na svojej strane takmer všetky médiá, majú pod palcom stredné a vysoké školy a teda aj ľahko regrutovateľnú masu menej rozhľadených študentov. Sú schopní zorganizovať – za podpory médií, – hlučnú pouličnú výtržnosť. Preto ich netreba podceňovať.

Tlupe kultúrnych neandertálcov najviac prekáža socha Červenoarmejca so sovietskou zástavou a pozlátenou päťcípou hviezdou. Vraj je to symbol ruskej imperiálnej rozpínavosti. V prvej fáze „diskusie“ o Slavíne by preto radi odpíliť zo sochy aspoň tú hviezdu, možno aj zástavu a možno aj Trizuljakovu sochu celú. Čo bude v ďalšej fáze ? Nahradí sovietskeho vojaka socha banderovca s banderovskou zástavou a banderovským trojzubcom ? Alebo sa hneď navrhne Slavín zbúrať a rozšíriť tak priestor pre neďalekú rezidenciu britského veľvyslanca resp. pre americkú ambasádu ? /Veľvyslanec USA by tak mohol do práce chodiť peši…/.

V jednom inak relatívne demokratickom médiu dnes publikovali článok, nenápadne propagujúci proti-slavínový zámer kulturálnych barbarov. Diskusiu k nemu prezieravo zrušili. Nahradili ju anketou čitateľov o ich postoji k danej veci. V čase písania tohto blogu boli proti zhasnutiu Slavína TRI ŠTVRTINY čitateľov ? Nestačí ? Tak k tomu pripočítajte vyše 5900 + vyše 4400 = 10 300 čitateľov dvoch blogov, ktoré som nedávno k problematike Slavína napísal. Čo je viac ? 1800 alebo 10 300 ? A verím, že sa po prečítaní tohto článku priklonia na stranu obrancov Slavína ďalší kultúrne a anti-fašisticky cítiaci Slováci.

Slováci, -bráňme si Slavín. Bráňme miesto, ktoré symbolizuje spoločný boj všetkých slovanských národov proti germánskemu nacizmu a fašizmu. Slavín je preto Slavín /a nie napr. „Rusín“/, lebo je postavený na pamiatku a večnú slávu všetkých Slávov: Rusov, Ukrajincov, Bielorusov, Poliakov, Rusínov, židovských a moslimských rusko-sovietskych vlastencov…všetkých príslušníkov Červenej armády, čo bojovali a zomierali nielen za svoju vlasť ale aj za nový obraz Európy, zbavený prízrakov nacizmu a fašizmu.

Priatelia , -ak nechceme, aby sa fašizmus do Európy vrátil, bráňme si symbol antifašizmu. Bráňme si NÁŠ SLAVÍN.

Kovačič dnes servíroval ochutnávku predvolebných mediálnych špinavostí

28.05.2023

Dnešná diskusná relácia na Markíze bola vedení morder átorom Kovačičom v typicky policajnom režime. Dvaja vyšetrovatelia /ex-minister Na´d a Kovačič/ sa počas relácie snažili podlým prekrikovaním, skákaním do reči a krížovými výsluchmi zmiasť dr.Kaliňáka, predstaviteľa nimi tak nenávidenej strany Smer SSD. Otázky na Kaliňáka neraz súčasne lietali sprava i [...]

Boris Kollár a spol. – netárajte, neklamte

27.05.2023

Boris Kollár včera zase zaperlil. Vyhlásil, že všetky strany v NRSR – a teda aj hnutie Sme rodina, sú opozičné, lebo Ódorova vláda /na rozdiel od parlamentných strán/ nevzišla z volieb a následne nevzišla z vôle terajšej NRSR. Vznikla z rozhodnutia Čaputovej a je to teda iba jej vláda. -Pekná táranina-úmyselne nepravdivá, – zase iba jedno z množstva klamstiev [...]

O nechápavom moderátorovi, Lipšicovi a Čaputovej

26.05.2023

Prečo boli včera Lipšic a Čaputová v televízii ? Ak chcete vedieť príčinu, kliknite si na môj dnešný článok, ktorý sa tomu podrobnejšie venuje. Včera sa diali veci. Napríklad bola TB Smeru SSD. Tlačová beseda, ktorej zmysel /“ anti-fanúšik“ Smeru/ pán Bielik, ktovie prečo nepochopil. Nechápal a nechápal. Nechápal dokonca ani vtedy, keď mu všetko okolo nej [...]

Joe Biden

Biden a McCarthy sa definitívne dohodli na zvýšení dlhového stropu USA

29.05.2023 06:20

Stalo sa tak výmenou za výrazné zníženie výdavkov, ktorý má odvrátiť platobnú neschopnosť USA.

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Na Ukrajinu opäť padajú rakety, 15. májový útok na Kyjev

29.05.2023 06:10, aktualizované: 06:55

Ďalšia ťažká noc pre Kyjev, uviedol kyjevský starosta Vitalij Kličko. Na hlavné mesto Ukrajiny opäť zaútočili desiatky dronov.

kollár

Sme rodina nepôjde po voľbách s každým: Kollár dáva na koalíciu 3 podmienky

29.05.2023 05:55

Prečo by sme sa mali do volieb spájať? To robiť nebudem, som však ochotný rokovať o skladaní vlády, vyhlásil v rozhovore Boris Kollár.

Ukrajina, voojna

Ruskí partizáni môžu byť pre Ukrajinu aj problém, myslí si expert

29.05.2023 05:45

Prečo zahraniční bojovníci pomáhajú Ukrajine brániť sa proti ruskej invázii?

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 1018895x
Priemerná čítanosť článkov: 4281x

Autor blogu

Kategórie