Založ si blog

Robotické zbrane zo „zemljanok“

V ruských a čínskych médiách sa objavili články ex-šéfa Roskozmosa D.Rogozina ale aj videozábery z bojového nasadenia ruských robotických „tankov“ na donbaskom fronte. Štyri kusy robotov „Marker“ sa ukázali byť úspešnými ničiteľmi tankov. Predovšetkým v podmienkach, v ktorých by cieľ bol oveľa hodnotnejší ako útočiaci ruský robot.

Robotické tanky sú vyzbrojené protitankovými granátometmi a guľometmi. Ničia tanky, bojové vozidlá pechoty, guľometné hniezda, prísne strážené sklady munície. Pohybujú sa na pásovom alebo na kolesovom podvozku-podľa špecifík bojiska, na ktoré boli nasadené. Obsluha tankov môže riadiť útočné operácie tankov z bližšie neuvedenej „veľkej“ vzdialenosti. Ruskí vojenskí špecialisti predpokladajú, že sa nasadenie robotických tankov vyplatí najmä v bojoch s drahými tankami NATO /Abrams, Challenger, Leopard, Leclerc…/.

Nás Európanov, občanov vyspelej EU a Západu by v súvislosti s touto technikou zaujímalo predovšetkým to, ako sa „primitívnym ruským aziatom zo zemljanok“ / ako ich nazývajú predstavitelia kyjevského režimu a neoficiálne aj niektoré naše médiá, ba i tu a tam aj vládnuca politická elita/ podarilo čosi také, ako robotické tanky vyvinúť, vyrobiť a už aj skúšobne nasadiť do ostrých bojov. Odkiaľ vzalo Rusko zbedačené sankciami a vojnou tie peniaze, potrebné na hypersonické rakety, na robotické torpéda s nukleárnymi hlavicami a teraz aj na robotické tanky ?

Niečo tu nesedí. Buď ten ruský kolos nie je na hlinených nohách alebo ho tajne vyzbrojuje vyspelý Západ,- tak ako to vraj robil aj pri vyzbrojovaní ZSSR počas 2.svetovej vojny…. – Alebo je zo všetko inak ?

Pozostalí po Remiašovi,Tupom,Kuciakovi a Kušnírovej do politiky ?

22.03.2023

Je smutné, že Remiáš, Tupý, Kuciak a Kušnírová prišli o život v mladom veku. Smutné je i to, že napriek nasadeniu veľkých policajných kapacít doposiaľ nedošlo ku definitívnemu súdnemu uzavretiu ich smrti. Je však do tretice smutné i to, že prípady smrti týchto ľudí sú dodnes „našimi“ médiami účelovo rozpitvávané a konšpiratívne prezentované [...]

JUDr. pomohol Hegerovi obhájiť vývoz Migov

21.03.2023

JUDr. bol vzorným právnikom už za socializmu. Bol členom SZM a členom Komunistickej strany. Po koketovaní s SDĽ politicky zakotvil v strane SOP, ktorú založili Schuster a Hamžík. Po zániku SOP zlúčením so Smerom sa JUDr. s politizovaním v rámci Smeru neuspokojil. Chvíľu uvažoval o strane Sieť. Napokon sa rozhodol pre prevažne maďarskú etnickú stranu Híd. Keď sa projekt [...]

ŠVO Ruska na Ukrajine-ŠVO USA v Iraku

20.03.2023

Dovoľte ilustratívne porovnanie dvoch špeciálnych vojenských operácií, ktoré v posledných 20 rokoch vykonali dve vojenské superveľmoci: USA a RF. Pokúsim sa postupovať bez glosovania, bez komentára a ďalšej hodnotiacej analýzy. USA v Iraku rovnako ako RF na UA označili svoju vojenskú angažovanosť termínom „špeciálna vojenská operácia. V prípade USA sa to potom [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

rusko vojaci mobilizácia

Kremeľ nariadil obliecť do uniforiem ďalších 400-tisíc Rusov. Je to reálne?

25.03.2023 11:18

Rusko spúšťa masívnu náborovú kampaň na doplnenie vyčerpaných inváznych síl na Ukrajine, kde podľa západných údajov prišlo o viac ako 200-tisíc vojakov.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 734825x
Priemerná čítanosť článkov: 4015x

Autor blogu

Kategórie