Založ si blog

Robotické zbrane zo „zemljanok“

V ruských a čínskych médiách sa objavili články ex-šéfa Roskozmosa D.Rogozina ale aj videozábery z bojového nasadenia ruských robotických „tankov“ na donbaskom fronte. Štyri kusy robotov „Marker“ sa ukázali byť úspešnými ničiteľmi tankov. Predovšetkým v podmienkach, v ktorých by cieľ bol oveľa hodnotnejší ako útočiaci ruský robot.

Robotické tanky sú vyzbrojené protitankovými granátometmi a guľometmi. Ničia tanky, bojové vozidlá pechoty, guľometné hniezda, prísne strážené sklady munície. Pohybujú sa na pásovom alebo na kolesovom podvozku-podľa špecifík bojiska, na ktoré boli nasadené. Obsluha tankov môže riadiť útočné operácie tankov z bližšie neuvedenej „veľkej“ vzdialenosti. Ruskí vojenskí špecialisti predpokladajú, že sa nasadenie robotických tankov vyplatí najmä v bojoch s drahými tankami NATO /Abrams, Challenger, Leopard, Leclerc…/.

Nás Európanov, občanov vyspelej EU a Západu by v súvislosti s touto technikou zaujímalo predovšetkým to, ako sa „primitívnym ruským aziatom zo zemljanok“ / ako ich nazývajú predstavitelia kyjevského režimu a neoficiálne aj niektoré naše médiá, ba i tu a tam aj vládnuca politická elita/ podarilo čosi také, ako robotické tanky vyvinúť, vyrobiť a už aj skúšobne nasadiť do ostrých bojov. Odkiaľ vzalo Rusko zbedačené sankciami a vojnou tie peniaze, potrebné na hypersonické rakety, na robotické torpéda s nukleárnymi hlavicami a teraz aj na robotické tanky ?

Niečo tu nesedí. Buď ten ruský kolos nie je na hlinených nohách alebo ho tajne vyzbrojuje vyspelý Západ,- tak ako to vraj robil aj pri vyzbrojovaní ZSSR počas 2.svetovej vojny…. – Alebo je zo všetko inak ?

Kovačič dnes servíroval ochutnávku predvolebných mediálnych špinavostí

28.05.2023

Dnešná diskusná relácia na Markíze bola vedení morder átorom Kovačičom v typicky policajnom režime. Dvaja vyšetrovatelia /ex-minister Na´d a Kovačič/ sa počas relácie snažili podlým prekrikovaním, skákaním do reči a krížovými výsluchmi zmiasť dr.Kaliňáka, predstaviteľa nimi tak nenávidenej strany Smer SSD. Otázky na Kaliňáka neraz súčasne lietali sprava i [...]

Boris Kollár a spol. – netárajte, neklamte

27.05.2023

Boris Kollár včera zase zaperlil. Vyhlásil, že všetky strany v NRSR – a teda aj hnutie Sme rodina, sú opozičné, lebo Ódorova vláda /na rozdiel od parlamentných strán/ nevzišla z volieb a následne nevzišla z vôle terajšej NRSR. Vznikla z rozhodnutia Čaputovej a je to teda iba jej vláda. -Pekná táranina-úmyselne nepravdivá, – zase iba jedno z množstva klamstiev [...]

O nechápavom moderátorovi, Lipšicovi a Čaputovej

26.05.2023

Prečo boli včera Lipšic a Čaputová v televízii ? Ak chcete vedieť príčinu, kliknite si na môj dnešný článok, ktorý sa tomu podrobnejšie venuje. Včera sa diali veci. Napríklad bola TB Smeru SSD. Tlačová beseda, ktorej zmysel /“ anti-fanúšik“ Smeru/ pán Bielik, ktovie prečo nepochopil. Nechápal a nechápal. Nechápal dokonca ani vtedy, keď mu všetko okolo nej [...]

Joe Biden

Biden a McCarthy sa definitívne dohodli na zvýšení dlhového stropu USA

29.05.2023 06:20

Stalo sa tak výmenou za výrazné zníženie výdavkov, ktorý má odvrátiť platobnú neschopnosť USA.

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Na Ukrajinu opäť padajú rakety, 15. májový útok na Kyjev

29.05.2023 06:10, aktualizované: 06:55

Ďalšia ťažká noc pre Kyjev, uviedol kyjevský starosta Vitalij Kličko. Na hlavné mesto Ukrajiny opäť zaútočili desiatky dronov.

kollár

Sme rodina nepôjde po voľbách s každým: Kollár dáva na koalíciu 3 podmienky

29.05.2023 05:55

Prečo by sme sa mali do volieb spájať? To robiť nebudem, som však ochotný rokovať o skladaní vlády, vyhlásil v rozhovore Boris Kollár.

Ukrajina, voojna

Ruskí partizáni môžu byť pre Ukrajinu aj problém, myslí si expert

29.05.2023 05:45

Prečo zahraniční bojovníci pomáhajú Ukrajine brániť sa proti ruskej invázii?

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 1018880x
Priemerná čítanosť článkov: 4281x

Autor blogu

Kategórie