Založ si blog

Patrioty …

Môj obľúbený denník sa pýta, či protilietadlové rakety Patriot zatvoria ukrajinské nebo pre Rusov. Slušný človek na slušnú otázku odpovedá. Tak si to dovolím aj ja.

Po prvé Patrioty už nie sú najnovšie a najmodernejšie. USA majú už aj lepšie protilietadlové rakety.

Po druhé, Patrioty sú dosť kazivé. Neraz pri odpale alebo pri sledovaní cieľa zlyhávajú. Dokazom je aj správa z dnešnej Pravdy, podľa ktorej „slovenské“ Patrioty musia ísť na opravu do Nemecka. To S-300 fungovali bez opráv a teraz vraj rovnako fungujú aj na Ukrajine.

Po tretie, Patrioty sú náročné na technické zázemie a na kvalifikovnosť a spoľahlivosť personálu. Materiálne a personálne podmienky na ukrajinskom fronte budú náročné a budú efektívnosť použitia Patriotov /napr. v porovnaní s podmienkami v Izraeli a Iraku/ výrazne znižovať.

Po štvrté, Patrioty budú zrejme zamerané najmä na obranu Kyjeva. Situáciu na bojisku teda nijako nezmenia.

No a po piate a predovšetkým, – Patrioty sú drahé, veľmi drahé. Preto ich USA dodajú iba 20-30 kusov. Dnešný nálet lacných ruských dronov „Geraň“ na administratívne a riadiace vojenské centrum Kyjeva uskutočnil roj „Geraní“ v počte 40 kusov. Nálet spôsobil výbuchy a požiare, napriek tom, že ukrajinská PVO asi pätinu dronov zneškodnila. Ak by sa na zostrelovanie lacných dronov použili drahé Patrioty, bola by to hlúposť a luxus, aký si ani USA nemôžu dovoliť. Patrioty zvýšia ostražitosť ruských stíhacích bombardérov, ale to je asi tak všetko.

Zásielka Patriotov je zbytočná eskalácia konfliktu a želaný mediálny a propagandistický efekt bude drahý a krátkodobý. Celkove o Patriotoch škoda slov. Konflikt rozhodne všeličo iné, len nie drahé americké zbrane. Dokonca ani vtedy nie, keď sa vznešene volajú „Patriot“.

Sulík aj včera imitoval „odborníka“

22.09.2023

Sulík bol a je ako podnikateľ obyčajná nula. Zbohatol iba na tom, že privatizoval verejný majetok, ktorý mal spravovať. Sulík sa hrá sa na ekonomického experta. Prečo ? Lebo v Nemecku chvíľu študoval podnikovú ekonomiku, no štúdium nedokončil. Radšej sa vrátil na Slovensko a tu si založil fy Fax and Copy a začal cez ňu predávať nemecké ai. zánovné kopírky, faxy, [...]

Sulíkova rozprávka o bohatých a dobrých podnikateľoch pre 4,9% /naivitou postihnutých/ spoluobčanov

22.09.2023

Sulík bol vo včerajšej tv diskusii na JOJ jediným členom bývalej vlády. Vlády skrachovancov, ktorí dostali SR na hranu bankrotu. Arogantný Sulík sa za to miesto pokory a ospravedlnenia pred Slovákmi prezentoval mudrovaním, mentorovaním a tisíckrát počutými prázdnymi táraninami. Sulík využil včerajšiu tv diskusiu na šírenie starej rozprávky z čias Mikloša o bohatom a [...]

Polícia údajne prepustila všetkých zadržaných. Pán HAMRAN, NEODSTÚPITE ?

20.09.2023

„Polícia prepustila všetkých zadržaných v rámci akcie vírus, vrátane exriaditeľa vojenských tajných Jána Balciara“. /Pravda, 20.9.2023/. OČTK sa údajne dozvedeli, čo chceli a tak po dohode so sudcom zadržaných prepustili. – No paráda. Na obyčajné vypočutie stačilo zadržaných predvolať a nie im vtrhnúť do bytov, dať im putá a strčiť ich do ciel [...]

rusko ukrajina vojak ruský

Ruský vojak z frontu: Nebojujeme za Šojgua, ale za kamarátov. Je to ako v Afganistane či Čečensku

25.09.2023 18:27

Ľudia sú unavení. Neexistujú žiadne rotácie, žiadne dovolenky, doplnil

Lampedusa, migranti

Poľsko zvažuje sprísnenie kontrol na hraniciach so Slovenskom

25.09.2023 17:36, aktualizované: 18:25

Ohľadom situácie na hraniciach chystá Varšava rokovania aj s Nemeckom.

meč, vražda

Muž ozbrojený mečmi ohrozoval skupinku mladých ľudí. Polícia ho obvinila

25.09.2023 17:05

Incident sa stal v hlavnom meste. Muž bol ozbrojený dvomi japonskými mečmi – katanami.

Lucy Letbyová

Pri siedmich zavraždených novorodencoch to nekončí. Zdravotná sestra pôjde opäť pred súd

25.09.2023 17:02

Bývalá sestra deťomvpichovala vzduch do krvného obehu, iným inzulín, ďalším podávala mlieko.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 297
Celková čítanosť: 1435015x
Priemerná čítanosť článkov: 4832x

Autor blogu

Kategórie