Založ si blog

„Západ vyprovokoval vojnu na Ukrajine“ – The Independent

Podľa britského denníka The Independent /autorka, stĺpčekárka M.Dejevsky/ Západ vyprovokoval špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine tým, že nerešpektoval základnú zásadu mieru v Európe po 2.sv.vojne – že totiž mierový život a bezpečnosť Západu závisí aj od bezpečnosti Ruska. Západ urobil z Ukrajiny de facto člena NATO, vytrénoval a vyzbrojil jej armádu tak, že sa stala hrozbou pre bezpečnosť Ruska. No nielen to. Prítomnosť Západu, USA a NATO na Ukrajine bola taká zrejmá, že USA a NATO tam chýbali už len ťažké a raketové zbrane s vojakmi USA a NATO.

Aj to sa však už chystalo. V tejto situácii muselo Rusko konať. Akcia Ruska na Ukrajine mala podľa The Independent obranný charakter. Hrozilo totiž, že nielen rakety stredného doletu ale aj salvové raketomety HIMARS budú z územia Ukrajiny ohrozovať priamo Moskvu.

Rusko po mnoho rokov vyzývalo Západ prijať vzájomne výhodné medzinárodné mechanizmy bezpečnosti. Západ to buď ignoroval alebo otvorene odmietal. Obávajúc sa o svoju bezpečnosť sa Rusko potom rozhodlo udrieť skôr, než sa hrozby Západu stanú reálne.

-Nuž, čo na to poviete ? Keby takéto úvahy publikoval nejaký novinár ako svoje vlastné na Slovensku, už aj ho administrátor média stiahne z obehu, ba možno by sa aktivizovala aj celá totalitarizmom páchnuca mašinéria OČTK. Vo Veľkej Británii nie.

Prečo si my tu na Slovensku berieme zo Západu ako príklad len to najhoršie ?

Paranoidné mimovládky alebo mediálne príživníctvo ?

01.12.2023

Mimovládky už niekoľko dní vedú barnumskú spolitizovanú reklamnú kampaň vraj na svoju obranu. Niet dňa, aby niekto z opozičných politikov alebo s nimi spriaznených údajne dobročinných mimovládok nevystupoval v médiu a nerozplakával Slovákov srdcervúcimi historkami o deťoch s rakovinou, o imobilných malých pacientoch či v biede žijúcich ženičkách s kŕdľom malých [...]

Kto začína s terorizmom ?

30.11.2023

Včera a dnes sa napriek prímeriu v Gaze odohrali dva -ak chcete teroristické útoky, izraelských ozbrojencov proti Palestínčanom a potom, ak chcete teroristický útok Palestínčanov proti Izraelčanom. Začalo sa to vykrikovaním dvoch palestínskych detí na hliadkujúcich izraelských ozbrojencov v utečeneckom tábore Jannín /Západný breh, územie Palestínskej samosprávy/. [...]

Slováci nie sú antisemiti

27.11.2023

Slováci nie sú antisemiti. Žiadne prepisovanie a falšovanie histórie, žiadne kampane platených poskokov v médiách na tom nič nezmenia. Slováci nemajú radi sionistov, – tak ako nemajú radi ani iných militantných šovinistov- či už sú to šovinisti ukrajinskí, nemeckí, ruskí, maďarskí, poľskí …alebo aj slovenskí. Militantní sionisti často zamieňajú svoju [...]

Jeruzalem, streľba, teroristi

Prvý zasiahol proti teroristom pri útoku v Jeruzaleme, zabili ho vlastní. Vojaka, ktorý strieľal, zatkli

05.12.2023 05:30

Ako prvý začal Izraelčan Juval Castleman páliť na útočníkov v Jeruzaleme, ktorí strieľali do ľudí. Sám zahynul po guľke izraelského vojaka, ktorý si ho splietol s teroristom.

Orbán, Fico

Fico nemusí byť ako Orbán, myslí si európsky think-tank. Čaká EÚ veľký boj s Maďarskom o Ukrajinu?

05.12.2023 05:30

Zdá sa, že nová slovenská vláda by mohla byť prirodzeným prokremeľským spojencom Maďarska, ale...

COP28, klimatický summit

Emisie oxidu uhličitého v tomto roku stúpnu. Ťahúňmi sú Čína, India a letecká doprava

05.12.2023 05:05

Emisie v Číne sa oproti vlaňajšku zvýšili o 458 miliónov ton, v Indii o 233 miliónov ton a emisie z leteckej dopravy o 145 miliónov ton.

Advent, saleziáni, Nová Dubnica, mReportér

Mikuláš a anjeli potešili deti na Považí. Tradičné adventné popoludnie sa nieslo v pohodovej atmosfére

05.12.2023 05:00

Zábery z Novej Dubnice zachytil mReportér Daniel Imriška.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 1638702x
Priemerná čítanosť článkov: 4981x

Autor blogu

Kategórie