Zelenskij-pod paľbou Fox News- traja slovenskí skrachovanci mu ponúkli naše peniaze

8. decembra 2022, medvedar, Nezaradené

Niektorí západní novinári a politickí analytici pri spomenutí Zelenského nevedia, na ktorú nohu skôr skočiť, aký oslavný trilok z úst vypustiť. / U nás napríklad Mesežnikov…/. Popredné médiá vyhlásili Zelenského za muža roka a za najvplyvnejšieho politika Európy. Zdôvodňujú to tým , že Zelenskij dokázal takmer všade dosiahnuť, čo chcel resp. dostať, čo pýtal. Inak povedané, Zelenskij je najúspešnejším žiadateľom o almužnu na svete. /Chcel som použiť jedno slovo na „ž“, ale administrátor by ma zrušil/.

Zo strachu pred administrátorom použijem teraz charakteristiku Zelenského z úst populárneho moderátora amerických „Fox News“ Tuckera Carlsona. Na pozadí celkovej pomoci, ktorú USA Zelenskému doposiaľ poslali a ktorá je už vyše 100 mld USD, – zhodnotil Carlson ďalšie požiadavky Zelenského zhruba nasledovne /parafráza/:

Čože ? Akýsi fanatický blázon v ošúchanej bejzbolke požaduje peniaze na odstránenie kritických problémov v ekonomike ? Nám stačia naše vlastné problémy. Takže kráčaj od nás, troll ! My ťa už ani poznať nechceme. Rozum sme ešte netratili. -Takže ten chalanisko chce svoje paprče položiť na našu americkú kasičku ?

-My Američania Zelenskému nie sme nič dlžní. NIČ. Veľa úspechov, priateľ náš. – A bodka.

Tak toto naložil Zelenskému na chrbát moderátor populárnej relácie v poprednej americkej spravodajskej televízii Fox News. My Slováci sme síce Zelenskému ešte 100 mld USD neposlali, ale obávam sa, že po prepočte na obyvateľa alebo na náš HDP sme za Američanmi v tesnom závese. A možno už aj pred nimi.

-Ozaj, koľko miliónov eur už od roku 2014 činí celková pomoc Slovenska Ukrajine ? Mám na mysli pomoc materiálnu, vojenskú, humanitárnu. Pomoc spočívajúcu vo vývoze zbraní, elektriny, surovín, opravárenských služieb, potravín, liekov, zdravotníckych potrieb, pomoc pri starostlivosti o utečencov, pri vzdelávaní ukrajinských študentov a pod. Aká veľká je táto pomoc v hodnotovom vyjadrení ? V USA je tento údaj verejne dostupný. Ako je to na Slovensku ? -Ale pravdu…

PS: Dnes v Kyjeve ponúkli tzv. balík zimnej pomoci krachujúci ministri Hirman, Naď a Káčer. Traja skrachovanci ponúkajú banderovcom ďalšie peniaze. Koľko miliónov z našich peňazí to bude tentokrát ?