Založ si blog

Zelenskij-pod paľbou Fox News- traja slovenskí skrachovanci mu ponúkli naše peniaze

Niektorí západní novinári a politickí analytici pri spomenutí Zelenského nevedia, na ktorú nohu skôr skočiť, aký oslavný trilok z úst vypustiť. / U nás napríklad Mesežnikov…/. Popredné médiá vyhlásili Zelenského za muža roka a za najvplyvnejšieho politika Európy. Zdôvodňujú to tým , že Zelenskij dokázal takmer všade dosiahnuť, čo chcel resp. dostať, čo pýtal. Inak povedané, Zelenskij je najúspešnejším žiadateľom o almužnu na svete. /Chcel som použiť jedno slovo na „ž“, ale administrátor by ma zrušil/.

Zo strachu pred administrátorom použijem teraz charakteristiku Zelenského z úst populárneho moderátora amerických „Fox News“ Tuckera Carlsona. Na pozadí celkovej pomoci, ktorú USA Zelenskému doposiaľ poslali a ktorá je už vyše 100 mld USD, – zhodnotil Carlson ďalšie požiadavky Zelenského zhruba nasledovne /parafráza/:

Čože ? Akýsi fanatický blázon v ošúchanej bejzbolke požaduje peniaze na odstránenie kritických problémov v ekonomike ? Nám stačia naše vlastné problémy. Takže kráčaj od nás, troll ! My ťa už ani poznať nechceme. Rozum sme ešte netratili. -Takže ten chalanisko chce svoje paprče položiť na našu americkú kasičku ?

-My Američania Zelenskému nie sme nič dlžní. NIČ. Veľa úspechov, priateľ náš. – A bodka.

Tak toto naložil Zelenskému na chrbát moderátor populárnej relácie v poprednej americkej spravodajskej televízii Fox News. My Slováci sme síce Zelenskému ešte 100 mld USD neposlali, ale obávam sa, že po prepočte na obyvateľa alebo na náš HDP sme za Američanmi v tesnom závese. A možno už aj pred nimi.

-Ozaj, koľko miliónov eur už od roku 2014 činí celková pomoc Slovenska Ukrajine ? Mám na mysli pomoc materiálnu, vojenskú, humanitárnu. Pomoc spočívajúcu vo vývoze zbraní, elektriny, surovín, opravárenských služieb, potravín, liekov, zdravotníckych potrieb, pomoc pri starostlivosti o utečencov, pri vzdelávaní ukrajinských študentov a pod. Aká veľká je táto pomoc v hodnotovom vyjadrení ? V USA je tento údaj verejne dostupný. Ako je to na Slovensku ? -Ale pravdu…

PS: Dnes v Kyjeve ponúkli tzv. balík zimnej pomoci krachujúci ministri Hirman, Naď a Káčer. Traja skrachovanci ponúkajú banderovcom ďalšie peniaze. Koľko miliónov z našich peňazí to bude tentokrát ?

Pozostalí po Remiašovi,Tupom,Kuciakovi a Kušnírovej do politiky ?

22.03.2023

Je smutné, že Remiáš, Tupý, Kuciak a Kušnírová prišli o život v mladom veku. Smutné je i to, že napriek nasadeniu veľkých policajných kapacít doposiaľ nedošlo ku definitívnemu súdnemu uzavretiu ich smrti. Je však do tretice smutné i to, že prípady smrti týchto ľudí sú dodnes „našimi“ médiami účelovo rozpitvávané a konšpiratívne prezentované [...]

JUDr. pomohol Hegerovi obhájiť vývoz Migov

21.03.2023

JUDr. bol vzorným právnikom už za socializmu. Bol členom SZM a členom Komunistickej strany. Po koketovaní s SDĽ politicky zakotvil v strane SOP, ktorú založili Schuster a Hamžík. Po zániku SOP zlúčením so Smerom sa JUDr. s politizovaním v rámci Smeru neuspokojil. Chvíľu uvažoval o strane Sieť. Napokon sa rozhodol pre prevažne maďarskú etnickú stranu Híd. Keď sa projekt [...]

ŠVO Ruska na Ukrajine-ŠVO USA v Iraku

20.03.2023

Dovoľte ilustratívne porovnanie dvoch špeciálnych vojenských operácií, ktoré v posledných 20 rokoch vykonali dve vojenské superveľmoci: USA a RF. Pokúsim sa postupovať bez glosovania, bez komentára a ďalšej hodnotiacej analýzy. USA v Iraku rovnako ako RF na UA označili svoju vojenskú angažovanosť termínom „špeciálna vojenská operácia. V prípade USA sa to potom [...]

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

hodina zeme, sviečky, noc, tma

V sobotu bude Hodina Zeme, na známych budovách sa vypnú svetlá

25.03.2023 10:27

Svetový fond na ochranu prírody vyzýva ľudí, aby počas dňa sami "vypli" a strávili hodinu tým, že urobia niečo pozitívne pre planétu.

sviečková manifestácia

Heger: Sviečková manifestácia pripomína význam trvania na hodnotách demokracie

25.03.2023 09:59

Sviečková manifestácia bola jedným z najvýznamnejších verejných vystúpení proti komunistickej moci na Slovensku.

Ukrajina, Rusko, vojna na Ukrajine

Ruské sily postúpili v okolí Bachmutu aj v meste samotnom, uvádza ISW

25.03.2023 08:27

Ukrajinský generálny štáb ohlásil odrazenie 59 útokov za posledný deň.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 734787x
Priemerná čítanosť článkov: 4015x

Autor blogu

Kategórie