USA musia zničiť Rusko za každú cenu

31. októbra 2022, medvedar, Nezaradené

Toto vyhlásil podľa Fox News americký kongresman za Demokratickú stranu Jamie Raskin / v kongrese je za štát Maryland/. Kongresman Raskin je označovaný za „taliba“ v rámci DS. On jemu podobní už dlhšie vedú „džihád“ proti Rusku.

Podľa kongresmana Raskina je medzi Ruskom a USA neprekonateľné ekonomické a vojenské súperenie. No najdôležitejším protikladom je systém hodnôt Ruska a USA. USA sú tvrdo kapitalistický, sekulárny liberálny štát. Rusko je tradicionalistická, kresťanská pravoslávna krajina, akcentujúca sociálny rozmer spoločnosti. Rusko vedie zápas s tými zložkami spoločnosti, ktoré v USA naberajú na sile a vplyve: proti LGBTI, proti feminizmu, proti genderizmu, proti voľným rodinným zväzkom…Svoj zhubný tradicionalistický vplyv sa Rusko snaží šíriť po svete, napríklad aj po krajinách Strednej a Južnej Ameriky. Preto je Rusko pre USA také nebezpečné. Preto treba Rusko definitívne zničiť. Treba ho odstrániť z mapy sveta. Treba to urobiť za akúkoľvek cenu, vrátane totálnej /jadrovej/ vojny.

Komentátor Fox News T. Carlsson poznamenáva, že aj keď je toto extrémne proti-ruské vyhlásenie kongresmana Raskina jeho neoficiálna subjektívna mienka, -má v Kongrese veľkú odozvu a veľa spojencov. Američania ale aj obyvatelia Európy a samozrejme Ruska by sa nad týmto vyhlásením mali seriozne zamyslieť.