Založ si blog

Kto je zúfalý-Putin či Západ ?

Chcel som si dať od blogovania aspoň týždeň pauzu. Veď je aj mnoho inej roboty, ako tu presviedčať presvedčených, prihovárať sa slepým hluchonemým alebo jedovať amerických trolíkov. No ale momentálne sa to nedá. Ak sa chce byť človek informovaný aspoň o športe a správach o počasí, nedá sa mu, aby sa nestretol z hysterickými mediálnymi titulkami. Napríklad

  • mobilizácia Putinove problémy nevyrieši,
  • mobilizovaní nemusia Putinovi stačiť,
  • Rusi masovo demonštrujú proti Putinovej mobilizácii,
  • Rusi si podĺa návodu na internete lámu ruky, aby nemuseli na vojnu,
  • Rusi si kupujú jednosmerné letenky do zahraničia,
  • snaha Putina je zúfalá,
  • Putin stráca nervy,
  • Putin priznal prehru

Čítajúc tieto riadky som si pomyslel, že som asi čosi prespal. Vojenské aktivity na Ukrajine asi skončili drvivou prehrou Putina. Chvíľu som bol mimo mediálnu bublinu,-a hľa, čo sa zatiaľ udialo. – Až podrobnejší pohľad na médiá, naše, ale najmä zahraničné ma vyviedol z omylu. Na východnom fronte sa v podstate nič zvláštne nestalo. Ani v Rusku sa nič neočakávané nestalo. OS RF sa akurát rozhodli čiastočne mobilizovať niektorých záložníkov a zoči-voči priamej agresii NATO do RF sa rozhodli zvýšiť svoj početný stav o 300 tis. mužov. Zelenskij ešte na jar vyhlásil totálnu mobilizáciu mužov a aj časti žien. Do zbrane povolal penzistov nad 60 rokov, z väzenia prepustil väzňov. A čo vtedy na to médiá ? Nuž rozplývali sa nad ochotou prostých ukropov „brániť svoju vlasť“. Televízie ukazovali bábušky a malých chlopov, ako sa tešia, že dostali do rúk samopaly. Zelenskij na jar mobilizoval a na vojnu poslal dvakrát toľko ľudí ako teraz Putin-no odozva vtedy žiadna – a teraz už tretí deň priam pekelná. Úplná mediálna hystéria.

Čo ja ze touto mediálnou hystériou západných politikov, analytikov a ich mediálnych poskokov ? Prečo je ich krik taký frenetický, taký ohlušujúci ? Nuž samozrejme, príčinou je strach. Strach z toho, že banderovci nesplnia svoju úlohu a západní investori stratia zisky z miliárd, ktoré do projektu porážky Ruska investovali. Popredný Zelenského ideológ Podoljak sa dnes v Kyjeve nechal počuť, že ich ani mobilizácia v RF nezastaví na ich krvavej ceste k ZNIČENIU RUSKA. Teda nie k mieru, nie k „oslobodeniu okupovaných území“, -ale k zničeniu Ruska. Toto je hlavná úloha, ktorú banderovci v roku 2014 dostali a ktorú teraz horúčkovito napĺňajú.

Pokrivené právo, ktoré u nás umlčalo alternatívne médiá a prísun informácií z väčšiny krajín sveta /RF, Číny, Indie, Iránu, Pakistanu, Latinskej Ameriky, ale aj Srbska a Maďarska/ nedovoľuje našim ľuďom, aby sa oboznámili z pohľadom druhej strany. Každá informácia z ruských médií je vraj propagovaním vojny a schvaľovaním agresie. Zaujímavé, ale čo už. Prežili sme v 50-tych rokoch už takéto mediálne absurdity..

Zaujímavé ale je, že „naše“ médiá našim slovenským ľuďom neposkytnú nielen ruské ale ani autentické ukrajinské- z vládnych zdrojov pochádzajúce – správy a vyhlásenia. Napríklad dnes toto Podoljakovo o krvavej ceste k zničeniu Ruska. Čoho sa páni mediálni manageri boja ? Že zistíme, akú partičku to na východ od Čiernej n.T. podporujeme ? Ale ve´d to tu o nich väčšina Slovákov aj tak vie. Stačí pripomenúť prieskum verejnej mienky o tom, komu Slováci pri vojenskom konflikte na UA držia palce…

Bola by to taká veľká „podpora vojny“, keby sa naši ľudia dozvedeli, že Putin s mobilizáciou dlho váhal, lebo chcel Rusom čo najdlhšie dožičiť komfort mierového života ? Bolo by také hrozné sa dozvedieť, že rozhodnutie o mobilizácii Putin urobil nielen pod tlakom jastrabov z GŠ OS RF, ale najmä pod spontánnym tlakom ľudí z regiónov Ruska ? Bolo by také hrozné informovať, že v RF už dva-tri týždne beží neformálna spontánna mobilizácia, ktorú inicioval svojou výzvou čečenský prezident Kadyrov ? Táto výzva sa stretla s prekvapujúcim porozumením. V Čečensku, Ingušsku, Dagestane, v Jakutsku, v Komi, v iných častiach Sibíri a samozrejme najmä v európskej časti Ruska. Oblasti a samosprávne subjekty federácie sa iniciatívne chopili úlohy vystrojiť za svoju oblasť do armády RF aspoň jednu brigádu. To čo teraz Putin urobil, je iba dodatočné formálne schválenie a sociálno-právne zastrešenie tejto iniciatívy.

Rusko nemobilizoval Putin. Rusko sa bez jeho zjavného pričinenia mobilizovalo akoby samo. Zdola. A tak ako sa mobilizovalo z vôle ľudí, tak teraz títo ľudia hovoria o spontánnom vyhlásení DRUHEJ VLASTENECKEJ SVJAŠČENNEJ VOJNY. – Pozor, nie Ukrajincom, – ale armádam NATO a USA.

Rusko mobilizovalo, lebo dnes už nikto v Rusku nepochybuje, že OS RF bojujú s NATO. Rusko mobilizuje, lebo chce stabilizovať front, vytvoriť podmienky pre účinnú obranu Donbasu a Novoruska-a predovšetkým preto, aby sa aj na druhej strane začalo hovoriť o obnove mierových rokovaní. Bez absurdných podmienok. Bez kľučiek a maskovačiek nových proti-ofenzív. Stabilizovať front znamená vytvoriť nekrvavú cestu-nie k z ničeniu Ukrajiny, ale k prímeriu a mieru. A následnému pokojnému súžitiu RF a UA, dvoch krajín, ktoré budú rešpektovať historické status quo a pokúsia sa obnoviť vzájomne výhodnú ekonomickú a občiansku spoluprácu.

Ústavný súd a Čaputová: Matovič mal pravdu-do tretice…

01.10.2022

Chcete, aby vám článok zmizol z titulky ešte skôr, ako na ňom, obrazne povedané. uschne tlačiarenská čerň ? Jednoduché: napíšte kritický článok na Čaputovú. Ale nie takú všeobecnú komunálnu kritiku. Tá jej skôr zabezpečuje publicitu a pomáha, aby ľudia na ňu nezabudli. Inak treba. O tom podstatnom-o mechanizme výkonu jej moci. Napríklad treba tak, že napíšete [...]

Matovič aj tak povedal o novinároch a Čaputovej pravdu

30.09.2022

Blázni a deti občas hovoria pravdu. Matovič nie je blázon, – a ak tak, iba tak trošku,- ale pravdu povedal úplnú. Ja viem, že sa to novinárom nepáči, keď na nich Matovič povie pravdu, ale oni sú naozaj takí. Nie všetci, ale mnohí. Najviac dnes na Matoviča robia poľovačku tí novinári, čo ho v minulosti najviac velebili. Lebo v záujme odstránenia Fica im bol aj [...]

Matovič povedal o Čaputovej a novinároch pravdu

30.09.2022

Hovorí sa, že deti a blázni hovoria pravdu. Nie je to vždy tak, ale tu a tam áno. Napríklad v prípade poloblázna Matoviča. Ten naposledy v parlamente povedal neodškriepiteľnú pravdu. Áno, veľká väčšina „novinárov“ v televíziách a rádiách, na internete a printových médiách sa správajú tak, ako povedal Matovič-sú to fašistickí novinári. Alebo povedané [...]

Ramzan Kadyrov / Čečensko /

Kadyrov: Rusko by malo zvážiť použitie jadrových zbraní na Ukrajine

01.10.2022 19:31

Kadyrov prišiel s týmto vyhlásením po tom, ako boli ruské jednotky ukrajinskými vojakmi vytlačené z kľúčového mesta Lyman v Doneckej oblasti.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Fico chce cielene poškodiť Hlas a zneistiť našich voličov

01.10.2022 17:55

Na videopozdrav od Roberta Fica, ktorý mu adresoval pred straníckym snemom a opäť poukázal na možnú spoluprácu Hlasu s liberálmi, reagoval Peter Pellegrini odmietavo.

Volodymyr Zelenskyj / UA Vojak / UA Armáda /

Poradca Zelenského: Rokovania s Moskvou sú možné, ale len s novým ruským prezidentom

01.10.2022 16:48

Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak uviedol, že podľa neho nemá zmysel vyjednávať s takými, ktorí "tancujú na kostiach" mŕtvych.

Igor Matovič / Eduard Heger  /

Heger: Odvolanie Matoviča by sa vôbec nemalo konať

01.10.2022 15:33

Parlament by sa mal podľa slov premiéra najskôr sústrediť na riešenie skutočných problémov Slovenska a až potom by mali prísť na rad politické bitky.

medvedar

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 101695x
Priemerná čítanosť článkov: 2480x

Autor blogu

Kategórie